(upravil check 18. 6. 2007 19:25)

Téma: Přidání hmotnosti na membránu

Chtěl bych přidat měniči Mms, jak to nejlíp udělat? Samozřejmě nejlépe aby to nenásilně zase šlo sundat. Nejčastěji se tu myslím navrhovala modelýna, ta ale musí vyschnout a odpadnout ne? Zatim uvažuju přidávat 4g na PP membránu menších rozměrů a asi 20-40g gramů na papírovou membránu větších rozměrů.

Web

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Ty 4g by se daly udelat lepidlem ale musel by si mit doma váhu a navážit si to přesně, a kolik to bude vážit po uschnutí ... atd..

Re: Přidání hmotnosti na membránu

chtěl Karlosi nějakej rozebiratelnej způsob. vidím to na projektil 9mm pro oba a je po problému big_smile

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Jako já nic přidávat nepotřebuju, já mám fs nížko až až. Ale tak tento způsob mě napadl tak možná by to šlo. I když asik nejsem první koho to napadlo.

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Jo, beru to. Když už sme u toho lepidla, jaký doporučíte, chemoprén? Nenapadá někoho odnímatelná zátěž (děrovat membránu nebudu)?

Web

Re: Přidání hmotnosti na membránu

proc nato nedas modelinu, plastelinu?...vyzkousis uvidis...kdyz nic tak to sundas a kdyz se ti to bude libit tak das lepidlo nafurt...

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Třeba proto že ta modelína je mastná a pak by tam to lepidlo blbě drželo?

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Karlosu: jí mám Fs vysoko a vůůůbec mi to nevadí... a proto se ptám - není prostě jednodušší to vy-ekvalizovat než zbytečně sundavat citlivost a prznit to celý?

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Frez basovýho repra má být co nejnižší. Pod Frez toho stejně moc nezahraje...

Web

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Blacku, mysli - myslis ze toho zahraje nejak uzasne vic kdyz mu das zatez? trosku jo ale celkova citlivost pujde dolu a tak si moc nepomuzes, zprznis repro, zprznis zvuk..... to uz je na novej repro s nizkou Fs....  tu deltu co ma Fs 51 Hz se vubec nebojim na 40-45Hz tahat.

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Co se vám furt nezdá? Když má repro slušný pohon, tak proč by měla zátěž něco kurvit? Když může nejmenovaný peerless naprosto bez problémů mávat se čtvrtkilovou membránou, tak proč by jiné repro nemohlo ustát změnu mms dejme tomu z 50g na 80g? Jediné na co je třeba dát bacha jsou výsledné parametry takto modifikovaného repra a uzpůsobit tomu ozvučnici. Když zatížením vyženu Qts z 0,25 na 0,45 tak v čem je problém? Jedině v tom, že to bude chtít jinou ozvučnici... samozřejmě, že ta zátěž by neměla být nějak šlendriánsky nebo asymetricky přidělaná, ale pokud jde třeba o silný nástřik, nebo třeba nějaký epoxid rozlitý kolem vrchlíku, tak proč ne?

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Ono přidávání hmotnosti asi nebude jen záležitost amatérských konstrukcí, viz zde:
http://www.prodance.cz/konference.php?h … ction=show

Re: Přidání hmotnosti na membránu

jo, jako ono to pohraje coz o to.... ale pokud ten reprak jeste nemate tak se mi zda dost blby nejakej koupit a pak ho nalozit.....

(upravil check 18. 6. 2007 19:42)

Re: Přidání hmotnosti na membránu

No já sem samozřejmě nechtěl (ale předpokládal sem to), aby se debata strhla na téma zhovadilosti přidávání kmitající hmotnosti.
Menší basák má výborné parametry, ale basově se nerovná předkům DK. Přidáním Mms vyrobím stejnou charku a fázi na basech jako na frontech, což je imho velmi důležité. Budu tak moc dělit na sub velmi nízko a vzhledem k menšímu průměru dostatečně vysoko pro použití třeba s méně kvalitní vejškou nebo jednodušší výhybkou. Lepší měnič v daný kategorii neni, pravidelný čtenář si možná vzpomene o čem mluvím, tady to rozebírat nebudu.
Vraťme se prosím k původní otázce...
Zajistil sem si váhy s přesností na setinu gramu, tak už jenom vymyslet čehože tu hmotnost budu měřit.

Web

Re: Přidání hmotnosti na membránu

hmm ja bych meril jednoznacne modelinu big_smile aspon pro ten testovaci zacatek.....

Re: Přidání hmotnosti na membránu

zalepit tam broky smile pod kopulku ich pekne zalepit nejako sumerne a hotovo,mohlo by to byt dobre

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Pochopil jsem dobře, že chceš zatěžovat membránu středobasu? Nebo jde o bas ve 3p?

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Při pokusech jsem to dělal tak, že jsem přilepil zespodu membrány co nejblíž cívce několik mincí do kruhu oboustrannou lepící páskou. Nemusí se nic vážit a zatím jsem je vždycky bez problémů sundal. A kdyby tam náhodou nějaké stopy lepidla zůstaly, je to zespod, kde to není vidět.

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Jaké mince jsi použil? Pokud se nepletu, tak kromě padesátníků jsou všechny současné české mince magnetické.

Re: Přidání hmotnosti na membránu

Deseti a dvacetikoruny. Na membráně jsou od magnetu tak daleko, že se žádná přitažlivost nekoná. Hmotnosti všech mincí najdete tady: http://pujcky21.blog.cz/0608/mince