(upravil andrejko2 7. 6. 2010 16:55)

Re: Sub s Beyma Power 12

Zdravim.

Hned ako som zbadal Power 12 som vedel ze ho chcem smile len nato nemam asi dost silny zos (ktory sa ale menit nechystam) preto by ma zaujimalo ze ako by zahrala na cca 300w zosilnovaci a ci sa pripadne oplati ist radsej do Power 10?

Dik za vsetky reakcie.

Re: Sub s Beyma Power 12

Zahraje tak, že ti to bude hýbat vnitřnostma. Tedy za předpokladu, že je to opravdu zesilovač a ne "zesilovač" Co je to za značku a typ?

Re: Sub s Beyma Power 12

No ten vykon by mohol byt realny vzhladom na konstrukciu zosiku, ide o JBL GTO1004 s dvoma kan. v mostiku. Lenze je sanca ze ho nahradi Dls Ra50 s tusim 265W tak sa bojim aby to malo na ten sub dost sily.

Re: Sub s Beyma Power 12

Myslím, že se toho nemusíš bát.

(upravil andrejko2 7. 6. 2010 20:26)

Re: Sub s Beyma Power 12

TAk je dobre.

len tak pre zaujimavost Power10 je ako natom zo zvukom? trochu nad nim rozmyslam este kvoli mensej ozvucnici.

Re: Sub s Beyma Power 12

Power 10 jsem bohužel neslyšel. Jenom 12 a 15ku. A obojí hrálo velice dobře i na poměrně slabém zesilovači

Re: Sub s Beyma Power 12

NO tak uvidim asi radsej obetujem kufor kvoli tej dvanastke...

Re: Sub s Beyma Power 12

Mal by som aj ja otázku na tých z Vás, ktorí skúšali Beymu s rôznymi zosíkmi. Mám k nemu Rodek R480i a chcem sa spýtať, či náhodou niekto nepočul túto kombináciu. Ak by to nebol vhodný zosiľňovač pre toto repro, tak by som ho zapojil ako Bi-amp na predné komponenty a dokúpiť k nemu monoblok. Podotknem, že zosiľňovač prešiel repasom u Sinclaira, a je ešte nepoužitý, takže to neni žiadny vybehaný kus smile Teda skompletizujem moju otázku. Je dobrá voľba Rodek R480I + Beyma Power 12 alebo dať niečo lepšie, ak áno tak potom aký zosiľňovač by sa k nemu hodil?
Ďakujem za odpovede

Re: Sub s Beyma Power 12

Kombinacia zosik+sub sa riesi velmi casto, i ked to nema vyznam, pokial to nebude urcene pre dBdrag.
Zosik sa vybera podla toho, aky ma tlmiaci faktor DF.
Kedze ide o kus od Sinclaira po repase, bude asi vacsi, nez povodny.
Aby system hral zaujimavo, vybera sa tak, aby nebol pretlmeny ani nedotlmeny. To znamena iba tolko, ze reproduktor s vysokym Q (cca 0.5<) zapojime na zosik s cim vyssim DF, napr. 300-1000. Naopak, reprak s nizkym Q (cca <0.4) mozeme zapojit na slabsi zosilnovac s DF 30-300 a dostaneme rovnaky zvuk a membrana nebude plandat ako pradlo.

Tzn. dana volba bez problemov.

Re: Sub s Beyma Power 12

S tím DF to nebude tak horké, doporučuji min. poslední tři posty v tomto vlákně. Ono DF 40 na 4R se rovná výst. odporu 0,1R, což přičteno k cívce je minimální změna.

(upravil mechanik 16. 12. 2013 0:02)

Re: Sub s Beyma Power 12

KomarD-Jeay, tým Q myslíš mechanické tlmenie Qms alebo elektrické tlmenie Qes? Smeruješ tým k tomu že PA reproduktory s nízkym Qes nehrajú so silnými zosilovačmi "zaujímavo"? smile Nie že by som rýpal len to nevidím tak jednoznačne. Zvukový výsledok pri tlmení zo strany zosilovača alebo mechanicky zo strany reproduktoru nebude zhodný. Zosilovač tlmí výrazne aj rezonanciu reproduktoru zatial čo reproduktor ju tlmením tlmiť nevie, práve na opak silnejšie reproduktory s nízkym Qes majú omnoho výraznejší rezonančný vrchol.

Re: Sub s Beyma Power 12

mechanik: Reproduktor se tlumí sám podle Qts, no a čím je výst. odpor zesilovače větší, tím je Qts větší (v řádu setin).

(upravil mechanik 16. 12. 2013 14:51)

Re: Sub s Beyma Power 12

Tak minimálne zvukovo je vykonnejší koncák s vyšším DF velmi dobre počuť. Mohol by si na miesto toho zosilovača SONY skúsiť nejaky 200W DIY smile Tiež som tomu neveril kým som to nevyskúšal, dokonca aj budenie koncáku z nízkej impedancie bolo dobre počuť... Niekedy si to skúsim nasimulovať ako rezonančné obvody možno v tom budem mať po technickej stránke jasnejšie...

Re: Sub s Beyma Power 12

DF  znacne pocut. Prdizosik s integracom a DF okolo 30 alebo kolko zvyknu mat, hra uplne inak na basoch, nez nejaky Crown, ktory ma DF 1000-2000. Uplne basove suchoty maju LabGruppen, ktore maju DF 10000. Tie kopu ako kon. S takym hra dobre nejaky Hadex, ktory ma Qt okolo 1.

Reprak vytvara impedancnu rezonanciu nie preto, ze by sam kmital vysokou vychylkou a bol nedotlmeny; prave naopak - impedancny vrchol znamena, ze reproduktor svojimi paramtrami posobi intenzivne proti prechadzajucemu prudu svojou rezonanciou - preto je vrchol vysoky - odpor je vysoky. Reproduktor teda posobi proti kmitaniu nutenymi kmitmi zo strany zosilnovaca.

Z pohladu reproduktora ako celku je zaujimave  Qts.
Aky ma vplyv na zvuk rozna kombinacia Qes a Qms  som este celkom nedoskumal, viacmenej je vsak zrejme, ze reprak, ktory ma vysoke Qes, dokaze zahrat hlboko, ale ak ma zaroven nizke Qms, nebude plandak, kedze mechanicky dostatocne tlmi neziaduce prekmity. Ak ma vysoke Qes aj Qms, tak bude najpravdepodobnejsie ~= istote plandak.
Qes je v podstate elektricke tlmenie, ak je nizka hodnota, je velmi vysoke a posobi proti zosilnovacu, preto repro nepojde hlboko. Ak je vysoke, reprak sa neda signalom rozhojdat a zahra nizsie.

Re: Sub s Beyma Power 12

Komar: Co když to není DF? Zkusil jsi do cesty repráku přidat třeba 0,5R odpor? Podle tvého by měl takový zesilovač být okamžitě nepoužitelný.

Re: Sub s Beyma Power 12

Odpor sa (mal by sa) prejavi na strane reproduktora, nie zosilnovaca. Zosik by mal byt prudovy zdroj a jeho vnutorny odpor sa vyznamne nemeni.
Ked som robil pokus a k repraku supol 6ohm odpor do serie, zvuk sa nejak nemenil.

Re: Sub s Beyma Power 12

Zosik by mal byt prudovy zdroj

Asi sou všici blbí, že to dělají jako zdroje napěťové?  DF 10000? Kdes takovou ... viděl? To by výstupní impedance na svorkách zesilovače musela být menší než nějakých 400mikroohm. Se obávám, že aj přechoďák na konektoru a kus drátu dá víc. Nebo snad někdo přehlídl, že DF bylo měřeno pro zatěžovací imepdanci 50-100ohm? Zdá se mi to jako těžce nepravděpodobné.

(upravil mechanik 16. 12. 2013 18:44)

Re: Sub s Beyma Power 12

6Ohm už musí byť počuť, ked je počuť aj výmenu tenkého reprokábla za hrubý... Niekedy niekomu urobím slepí test 2x1,5mm2 oproti napríklad 4x2,5mm2 potom si budem istý aj ked som to skúšal viac krát a basy sú máličko pevnejšie a tvrdšie pri hrubšom vodiči. Vždy som to skúšal pri nahrávkach ktoré velmi dobre poznám, s velkým množstvom basov pri vyššej hlasitosti.

Čo si pamätám tak som sa zúčastnil už asi dvoch debát kde sa riešil výkon zosilovača a jeho počutelnosť a nikam to neviedlo. Boli len 2 skupiny ludí, tí čo skúsili a súhlasili a tí čo neskúsili a nesúhlasili.

Re: Sub s Beyma Power 12

DF je výkon? Nebo jak ti mám teď rozumět?
DF je navíc samo o sobě číslo dost neříkající, protože vzniká jako podíl výstupní a zatěžovací impedance zesilovače, kam si může kdo chce dosadit co chce, stejně jako změřit výstupní impedanci zesilovače může kdokoliv za jakýchkoliv podmínek, takže "sem hustý mám zesilovač s DF 10 milionů" je informace tak akorát na porovnávání délky pindíků.

(upravil KomarD-Jeay 16. 12. 2013 20:18)

Re: Sub s Beyma Power 12

Na LabGruppen uvedene DF nenajdem, dakde sa to pisalo, ale zrejme neoficialny udaj.
Crown vsak udava riadne: http://www.crownaudio.com/media/wysiwyg … hRes_1.pdf  ma vyse 5000.
DF sa udava pre 8ohm zataz. Kde je zapojena, tazko povedat, mozno pred svorkami. smile

Jednoduchsie typy Crown sa pohybuju okolo DF1000.

LabG. ma na webe takyto zaujimavy dokument o DF http://labgruppenrepairs.co.uk/resource … _02-11.pdf

K tomu zosiku ako zdroju, sorry, my bad.

Testol som teraz odpor 10ohm na Seas v uzavrenke a rozdiel tam nejaky je, s odporom su basy trochu  menej uderne a viac doznievaju; skor ma vsak zaujalo, ze to moduluje stredy. Chcelo by to vsak asi cele sustavy porovnat. Rozdiel vo vychylke repraku okom nerozoznatelny.