Re: Dynamika CD přehrávačů

A moje otázka o odstupu vlastního CD zapadla... Nevim jestli tu reakci myslel Jarouš jako vtip nebo ne, ale fakt by mě to zajímalo.

(upravil Boramyr 16. 6. 2009 12:58)

Re: Dynamika CD přehrávačů

Přibližně 96dB Franku.

Mimochodem, není zas tak těžké na to přijít. Nejhorší možná amplituda kvantizačního šumu je právě 1 kvantizační úroveň. Tak ji vyděl počtem úrovní, zlogaritmuj, vynásob dvaceti a máš horní odhad jako fík. Reálně to bude kapku lepší, ale zlomky dB nemá cenu počítat, protože pak už to záleží i na tvaru signálu.

Re: Dynamika CD přehrávačů

dík.

Re: Dynamika CD přehrávačů

6,02 dB krát počet bitů smile

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Já to Franto samo myslel jako srandu. Jestli ti ten odstup nestačí, nastal pro tebe čas posunout se k hi-res...Jinak rozumný playery odstup 96dB běžně splňují, pak už je to limitováno jen tou CD plackou, jak psal Ondra. Nevnímám to jako tak kritický parametr. Jediný, kde tě tohle podle mne štve, že to vidíš na měření.

Re: Dynamika CD přehrávačů

Ona to je stejně prdel. U zesilovače se požaduje čistý přenos obdélníků a frekvenční rozsah aspoň 200 kHz, přitom z CD leze něco podobnýho obdélníku jen do asi kilohertzu, přenoska má horní rezonanci na 10 - 30 kHz, magnetofony končí v nejlepším případě na 30 kHz (studiové typy)... smile

A to, co vyleze nakonec z reprobedny, radši nevidět smile

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Napsal jsi to hezky, ale je to hlavně o tom pocitu ne smile

(upravil opamp 16. 6. 2009 19:53)

Re: Dynamika CD přehrávačů

Jasně, dokud jsem ze svýho MOSFETáka nevytáhl 50 V/us a nezkreslený sinus ještě na 1MHz, pořád jsem měl pocit, že to má divný vejšky. Fakt...

Ale už tady trochu offtopicuju, omlouvám se.

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

To zní zabijácky, skončí to jako stavebka u tebe na webu, třeba LaMos2? wink

Re: Dynamika CD přehrávačů

No, zdá se, že to (po 10 letech) dozrálo do publikovatelnýho stadia... leč budu muset mírně předělat desku, na což jsem teda ku**a línej.

Každopádně to je konečně něco, co hraje líp než LMka, aspoň podle mě. Musím pozvat Mirulu-a a Klona na poslech, aby zkrotili moje nadšení.

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Ondro, já ti věřim smile Chci to vidět.

Re: Dynamika CD přehrávačů

Každopádně to je ještě úplně jinde, než jak jsem se tu nad tím rozplýval loni či předloni.

Jiná kompenzace = jinej zesilovač. Fakt.

Web