Téma: sub do kufru

zdravim chcel b zy som sa opytat na 15" sonycko xplod... mam ho moznost kupit za 2000sk... (cisto reprak)
nepozdava sa mi velmi ten sub a tak sa radsej opytam..
primem kazdu radu
zosilovac chcem pouzit robeny s tda1562 a k tomu aktif vyhybku
co vy na to..
(na komplet je maximalna cena 3000... no keby bol nejaky veelmi podstatny rozdiel tak aj 4000sk ... teda 133€)
dakujem..
bednu robim takziez ja objem v klude aj 60-70L... miesta je dost

Re: sub do kufru

bà, IO a sony 15" mi nepríde ako najrozmnejší nápad ... Ak chceš 15" kúp SP-382C, a nejaký monoblok k tomu, do 3 tis. by si sa mal pohode zmestiť.

(upravil Lojzek 8. 6. 2009 19:10)

Re: sub do kufru

15'' SP má prý malý pohon smile nejlepší je na tom prý 12'' smile kup si 2x http://www.ahifi.cz/subwoofery/carpower-sp-302c.html   dej jim každému 35L k tomu http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … ovace.html a máš vystaráno smile

(upravil vacropoli 9. 6. 2009 15:24)

Re: sub do kufru

ak by som vyberal odtialto... som obmedzeny potom len na postu... ale ten monacor 12" by asi vedeli... zohnat
ale kebyze mam na vyber z tohto tak neni tam nieco idealnejsie??
tento obchod

Re: sub do kufru

Jaký výkon má ten tvůj zesilovač? Basák chceš 12"? Do kolika peněz samotnej basák?

Re: sub do kufru

no takze povedzme ze to spravim s tym  SP-302C od monacor...
2 urcite davat nebudem... totizto nepotrebujeme to auto rozbyt ani nic podobne...
aka bedna sa na toto hodi???... myslim ze to uz niekto staval tak by nemal byt problem
najlepsie by bolo aj s BR--
TO:... mathes to na co sa pytas je napisane hned v prvom poste... hovorim prijmem kazdu radu a zosilovac chcem pouzit TDA1562 co je nejak 50-70W IO ak by si nahodov nepoznal
ale tak zakukol som do toho monacoru... rad by som sa ho drzall.... mozete tu bednu?...
dakujem a ohodnotite niekto ten zosik? teda TDA1562 ci to nie je az prilis velky shit...
ono staci nech to basuje to rozpetie od 0 do 300Hz by nemal pokazit nie?

Re: sub do kufru

Já nejsem bastlíř elektroniky, čiže nevím jaký výkon má TDA 1526. Asi jako kdybych napsal že napájení zesilovačů mám kabelem H07VV-F 16 a signálový kabel je FLRY-B 0,50 C ... smile
Frekvenční rozsah ti postačí klidně do 150Hz a nejspíš to budeš dělit i níž.
Myslel jsem třeba, jestli by ti nestačil 10" basák. 50-70W je pro subík dost málo. Většina autohifíckých basáků má tvrdý závěs, tak abys ho vůbec rozhýbal... Pokud ti zesík zvládne 2 ohmy, nebo bys použil dva, mohly by být zajímavý Carpowery CRB 10/12 TC

Re: sub do kufru

ahoj.. tak hovoris ze 2 cievkovy CBR 12 TC... to by som mohol... ale zalezi aj aky rozdiel to bude...
inak mam otazku ak spojim tie dva cievky 2x100W tak to bude kolko Ohm.. samozrejme ak spojim paralerne... dikkk
mozem dat aj 2 zosiki

Re: sub do kufru

Kdyz 2*100W spojis paralelne bude to vyjadreno v ohmech neco mezi zelenou a modrou... smile

Jinak samozrejme 2*4 paralelne jsou 2ohm a 2*4seriove je 8 ohm. Velmi doporucuju pouzit tu 8ohmovou variantu.

Re: sub do kufru

To sice ano, já jsem ty 2 ohmy ale myslel z důvodu maximálního využití výkonu zesilovače...

Re: sub do kufru

urobime kompromis ... beriem ten s textilovym uchytenim monacor SP-302C bude to jednak lacnejsie a jednak 4-Ohmovejsie a mozno zvysi aj na lepsi zosik... tak a poznate aj nejaku debnu pre neho???
dakujem

Re: sub do kufru

no poobzeral som sa trochapo tom reproduktore a dosiel som k zaveru ze vhodnejsi je 10" carpower... 30L.... ??? uzavreta... ozvucnica? co tak dat do 60L 2x 10" carpower???...... alebo zasa len pouzit jeden???

Re: sub do kufru

Dá se použít jen jeden, ale pozor na nízkou výchylku membrány. Záleží kolik basů a při jaký hlasitosti požaduješ.

Re: sub do kufru

zdravim opet tak ten monacor je pre mna casovo dost na velke.... ved viete co
o akom inyom rieseni by som mal pouvazovat je tam plno 2 cievkovych a kadejakych basakov... a pravdu povedat ani jeden sa mi nepaci
celkom tak lakavo akurat tak tento monacor s 2 cievkami
popr. mozno aj 12 palcovu verziu
ci toto delo len ta membrana pre boha tak ta je otrasna... co je teda prijatelnejsie??

Re: sub do kufru

Pokud bys chtěl použit CRB 10/12TC doporučoval bych dva zesilovače, abys měl na každou cívku alespoň těch 50-70 W. CRB 25HQ má menší výchylku membrány, což by mohlo být na škodu, pokud budeš chtít hodně basů např. v sedanu. Jaký máš auto?

Re: sub do kufru

fuu no afto je to uz tu raz spominan A4-ka sedanovksa...
tie dva zosilovace by nebol zly plan... aj to celkom vychadza... ktory by som mal pre istotu radsej zobrat...
12TC?... pojdem ho aj rovno vybrat asi... takze tak

Re: sub do kufru

Pro 12" bude potřeba větší objem. Viděl to zhruba na 45 litrů closed. U 10" 30 litrů. Podle mě by 10" měl stačit (v Nissanu Sunny sedan mám 10" a stačí to), ale A4-ka bude možná líp zatlumená a pokud navíc budeš vyžadovat víc basů než já, upotřebíš klíďo 12".

Re: sub do kufru

no ja len ze ta 12palcova verzia je v podstate o malo drahsia tak preto by som ju vzal...  12TC
45litrov v pohode ten kufor sa nepouziva a bude to navrhnute tak aby sa to dalo aj vybrat...
ale nechapem preco uzavreta ozvucnica.... ten reprak nevypada ze by nechcel bassreflex...
teda pre urychlenie ak sa tam BR hodi tak strasne poprosim dobreho cloveka ktroy mi poradi litraz bedne a BR
dakujem
zajtra sa asi ide nakupovat...

(upravil cmaro 23. 6. 2009 23:34)

Re: sub do kufru

http://img30.imageshack.us/gal.php?g=dsc00084y.jpg


2x EM kappa 15 lf + D220Ti


A to do  kufru vojde este aj stredne velky nakup......... (fiat brava)

Web

Re: sub do kufru

A z čeho soudíš, že bassreflex chce? Dle mýho názoru Qts 0,61 žádá uzavřenou ozvučnici.