Téma: STK 4122 II

prosim nema niekto predlohu alebo nejaku schému na zosík z "STK 4122 II"

(upravil e-man 5. 6. 2009 16:02)

Re: STK 4122 II

A súdruh Google ti nič nehovorí ? Jsou tam funkční odkazy na Alldatasheet i Datasheet. com i s plošňákem.
Akorát nechápem . čo čakáš od takej chujovej kvazikomplementárnej plečky so skreslením ako krava , výkonom
ako vrabec a cenou ako sviňa .

(upravil little 5. 6. 2009 21:09)

Re: STK 4122 II

Do té doby, než cokoliv, co má v označení STK uslyšíš, buď  radši zticha. Akorát ze sebe svoji neznalostí děláš vola.

Schéma i s plošňákem máš třeba tady:
http://www.datasheetcatalog.org/datashe … 4122II.pdf

Re: STK 4122 II

Little drž tlamu. Zrovna tohle je sračka jak vyšitá.

Web

Re: STK 4122 II

2Little - z tvých minulých dotazů a příspěvků je zřejmé , že zde na Audiowebu funguješ jako jakýsi šašek .
Budu proto na tebe hodný a nepošlu tě tam, kam patříš. K tvému blábolu : pouze jsi odpapouškoval mnou uvedený
odkaz a potom jsi mne na základě své neznalosti a pitomosti urazil .Když tedy nemám k tématu co podnětného
říct - držím hubu a raději si jdu něco nastudovat ,abych se dostal z kategorie K ( kreténi) do péčka (poučení).
Opravdu mne nezatahuj mezi sobě podobné blby . Přístrojů osazených  obvody STK fy SANYO jsem opravoval několik- namátkou AIWA BX-770 , AIWA MX930Z, jakási spotřebka SONY s STK 4142II a stavěl zes osazený
STK 4191V dva ks. Měl jsem tedy bohatě možnost si je naposlouchat.
Kvazikomplementáry všeobecně kurví zvuk na výškách , kde raketově narůstá zkreslení a nezachrání to ani pevný,
echtovní a razantní spodek. To neplatí pro vyšší řady 4046- 50 se zkreslením v řádu tisícin%- komplementáry.
Protože jsou dnes originály prakticky nesehmatelné , takhle osazeným přístrojům se vyhýbám a že jich bylo!
Stejně tak se vyhýbám i arogantním pitomcům - to ale neznamená , že se nechám mezi ně zatahovat !
Je zřejmé , že kromě mozku máš poškozené i sluchové ústrojí, když neslyšíš ty zkurvené výšky . Já jsem byl na
vyšetření typu AUDIO kvůli práci a doktorka mě chválila slovy :" pane XY vy slyšíte jako rys "- do 22 kilo.
Přeju hezký den.

Re: STK 4122 II

Dosti vysoké základní zkreslení kvazikomplementů STK má na svědomí ani ne tak kvazikomplementární koncový stupeň, ale HLAVNĚ to, že obvody mají vnitřně nastaven /a zvenčí neovlivnitelný/ poměrně nízký základní klidový proud, který po ohřátí substrátu ještě o něco sletí dolů. Konec pak za tepla pracuje prakticky v B třídě /a tedy poměrně bezpečně/, ale bohužel silně zkresluje naprosto typickým přechodovým zkreslením.
Na basech je to šumafuk, ale ve výškách to skutečně dokáže rozlišit i nepoučený laik, jsou to výšky jako když se sype písek na kus plechu. Typické určení : nenáročná spotřebka.
Obvody vyšších řad se zkreslením 0,06-0,08% /komplementáry i kvazi/ jsou úplně jiná třída, je jich jen několik typů a byly vyvíjené až koncem 80.let. Typy s nejnižším zkreslením byly drahé jako prase proto, že měly jednak podstatně složitější předek a jednak byly přímo ve výrobě trimovány kus od kusu právě pečlivým nastavením kliďáku, což při použité technologii vyžadovalo pět operací navíc. Typickým zástupcem je STK4048XI.

Web

(upravil e-man 22. 6. 2009 18:52)

Re: STK 4122 II

Amen. S STK jsem se setkal i u věže PHILIPS FW 855 i jejich klonů , televizoru SHARP - V obou případech 417
u SHARPU tříkanál L+P+SW, v nějakém německém receiveru -407 a ňáký drobný , zhusta to používaly prakticky všechny firmy. Dokonce i italská FTB je osazovala do aktivních reproboxů, samozřejmě nejvýkonější řadu.
SANYO s tím měla pokrytou celou oblast spotřební elektroniky + v nejvyšší třídě zesilovače (PIONEER A 7?)

Re: STK 4122 II

Ozaj, prečo sa to prestalo robiť, keď sa to všade pchalo? Monolity á la 3886 s ich cenou STK vytlačili? Alebo prečo?

(upravil sinclair 7. 6. 2009 12:39)

Re: STK 4122 II

Ano. Výroba je poměrně drahá a nástupem obvodů typu LM3886, LM4700, LM4780, TDA7293, TDA7294 bylo v podstatě Sanyo převálcováno těmito relativně levnými obvody a mohlo ukončit všechno starší do cca 60W výkonu.
Nicméně se hybridy pořád ještě vyrábějí, dokonce tří až pětikanály, jsou to ty poslední typy s trojciferným značením za STK, výkonem od 3x 10W a vyrábí se stále těch několik málo nejvýkonnějších typů tzv. páté generace. Všechno je to ale určeno vysloveně pro spotřebku, je to vidět na parametrech zkreslení - ty nejkvalitnější typy, jako byly STK4048XI už se nedělají, protože musely nutně být výrobně hrozně drahé. Dosáhnout osmi tisícin procenta zkreslení s hybridem asi nebyla žádná prdel.
Ostatně je to všechno vidět na stránkách Sanyo zde: http://www.semiconductor-sanyo.com/hybrid/index.asp

Web

Re: STK 4122 II

Mám možnost přímého zvukového porovnání mezi STK4191V, STK4182II, STK4152II, STK4050X a monoliťáky LM3886TF, LM1875, TDA2030A, TDA2005 a ještě několika dalšími. Nesnažte se mi prosím tvrdit, že jsou monoliťáky zvukově lepší než kterýkoliv z těchto hybridů. Argument typu "výšky jako když sypeš písek po plechu" je natolik hloupý a nepravdivý, že se k němu ani nebudu vyjadřovat.

(upravil ondra Ch 7. 6. 2009 17:04)

Re: STK 4122 II

Slyšeli jsme slovo boží.... smile)
Hybridní integrované obvody, včetně NF konců byly postupně vytlačeny monolitickými tím, že se výrazně vylepšily technologie jejich výroby. (To platí o obvodech do cca 60W) Prostě v době kdy byly obvody stk na vrcholu slávy, nebyla technologie mon.IO schopna poskytnout takové, hlavně výkonové parametry, takže se začali hromadně používat HIO. Jenže časy se mění... smile Vyroba HIO je oproti výrobě mon.IO náročná z důvodu velkého množstvý prvků které je nutné osadit na základní destičku, hodně kontaktování. Narozdíl od mon.obvodů kde se usadí jeden čip a nakontaktuje se 11 vývodů.........

Web

Re: STK 4122 II

Srovnáváš hrušky s jabkama, vole.
Nejlepší z toho, cos vypsal je 4050V a ta se ve spotřebce nikdy nepoužívala, tak nám tu nedělej do hlav tunel. Zvukově se jí LM3886 v pohodě vyrovná, až na samozřejmě vyšší výkon a dynamiku u toho hybrida, rozdíl 200W a 60W poznat být musí.
Jinak dneska je nákup zesilovače s jakýmkoliv hybridem obrovské riziko, jednak už nelze sehnat originály a jednak hybridy, dělané např. pro Technics jsou na tom cenově tak, že to s majitelem porouchaného zesilovače praští o zem.

Web

Re: STK 4122 II

Tady jde taky o to, že někomu se právě ty zkurveně zkreslené výšky líbí. Tito lidé mj. zbožňují OPA2604 smile A uznávám, že jsem si tímhle stadiem taky prošel.

Web