Téma: PRVNÍ výtvor s LM4780

Zdravím, chtěl bych zde s odborníky probrat naměřené hodnoty předzesilu (obvod PT2317B) s výkonovým stupněm (LM4780)... měřeno při různém nastavení basů a výšek, viz obrázek

http://i291.photobucket.com/albums/ll320/juraw/hodnoty.jpg
http://i291.photobucket.com/albums/ll320/juraw/graf.jpg

(upravil e-man 27. 5. 2009 15:49)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

To PT je spotřebka , která deklasuje LM-ko. Brutálně u ní narůstá zkreslení se zdvihem a kupodivu i poklesem
korekcí. Nevhodná kombinace - tímto se ale nevydávám za požadovaného odborníka.Existují lepší korekčáky
a samozřejmě větší odborníci.

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Jaký to má nejvyšší dovolený napájecí napětí?

Web

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

předzesil nebo zesil? A s tím PTčkem jsem si to uvědomil až jsem to naměřil:-( zajímalo by mě jak vypadá stejná charakteristika lepšího zesilovače?
PT2317B max napájení 12V tuším, u LM4780 je to až 80V ale v moji koncepci ho krmím 30V

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Při takto nízkém napájecím napětí musíš omezit rozsah korekcí na maximálně +/- 6-7dB, protože jinak by se ti při nějaké nominální úrovni /např. 0,775V na výstupu při korekcích rovně/ výstup dostával při max. zdůraznění do limitace, což se momentálně také děje.
Jestli chceš opravdu slušné korekce a potřebuješ takové rozsahy korekcí, musíš použít OZ s napájením 2x18V.

Projekt korekčního zesilovače "Audioweb BA-100" má kvůli zachování nízkého zkreslení a vysoké přebuditelnosti napájecí napětí 38V...

Web

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

s tím že je to nevhodná kombinace souhlasím, ale v grafu je vyneseno zesílení, tak teda nevím jak z toho vyplývá zkreslení
a obvod PT2317B má zkreslení podle katalogového listu zhruba pod 0,5%

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Z grafu zkreslení nevyplývá, ale zřejmě to někdo měřil, co je na tom nepochopitelnýho ? Svatá prostoto...

(upravil e-man 28. 5. 2009 19:35)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Congratulations jiriw!!  Dostalo se ti požadovaných odborníků v míře největší.  Test PT 2317 B provedl v AR 2000/4
pan Alan Kraus , takže jeho výsledky je možné brát zcela vážně.  Grafy , tabulky , perfektní rozbor. Jinak platí to, co uvedl Sinclair - čili nízká přebuditelnost z důvodu nízkého napájecího napětí. Dobrou cestou bude podle mne si
počkat na open project BA 100- bude to určitě skvělé.
Autor původního článku -Pája Mecca diplomaticky uvedl zkreslení max. 0,1 % -to se ale odehrává při rovném průběhu a ideálním přispůsobení. Jinak to leze až na 1  % . Na konci samozřejmě odkaz na jeho distribuční firmu.  Připomíná mi to jednoho šmejda , který na Aukru inzeroval zes. Onkyo 2* 60 W a on uváděl 2*120 W. Když jsem mu to vytkl , tak mi napsal ,že neví o co mi jde. Přitom příkon pod 200 W . Typický křivák.

(upravil jiriw 10. 6. 2009 15:57)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

ten předzesil je opravdu strašný šmejd, navíc se mi furt sral, nevím jestli to bylo tím že je citlivý na statickou elektřinu nebo co... ale už jsem ho z bedny vyrval... jinak s tím korekčním předzesilovačem jsem naměřil zkreslení do 1%

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

zdravím Pánové. Mám dotaz.


Dostal se mi do rukou zesilovač jako závěrečná práce vysokoškolského studia. dostal se mi do rukou s tím, že mu chybí integrovaný obvod PT 2317 B. tak jsem nelenil, obvod sehnal,ale mám dilema. z mě dostupných informací, jsem předpokládal, že bude naprogramovaný a že půjde jen o vložření do patice a zesík bude fungovat, jenže realita je jiná. může mi někdo vysvětlit co je špatně a popř jak jednat abych ten zesík rozchodil?


v elektru jsem samouk a amatér, tak mne neproklínejte :c)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Hoj, dle googlem nalezeneho datashetu (napr. www.bucek.name/pdf/pt2317.pdf )
..se jedna o klasicky CMOS audioprocesor, vstup analog/vystup analog, ovladani push/pull, indikace LED
Zadne programovaci rozhrani obvod nema, chyba tedy bude nejspis jinde - nahod kdyztak nejaky konkretnejsi popis zapojeni, schema, foto, atd..

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

jinak u Bučka jsem ho pořizoval. takže lama, co nečte :c)))

Icq 280444142. asi nejrozumější řešení. jinak rada jak fota házet sem :c)

dík za odezvu. :c)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

pt2317 se ovládá přes i2c sběrnici, takže připojit naprogramovanej pic ze stavebnice od bučka, nebo napsat něco vlastního.

(upravil Nitram 13. 6. 2016 10:16)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

ACT - ICQ nevedu sad uploadovani viz uvod/k foru smile

keed - a kam konkretne se ta data a clock na obvodu pripojuji prosim ?

..krom toho, maji temer vsechny (tj. napr s vyjimkou RF kde je krome nastaveni dalsiho take potreba povolit T/R + dodat nejaka data) podobne obvody, at uz jsou  programovatelne pres I2C, SPI, paralelne, HW, nebo jakkoliv jinak, v registrech prednastaveny defaultni startovaci hodnoty -  proto aby byly po zapnuti napajeni i bez dalsiho ze vstupu na vystup pruchozi

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Došlo k politováníhodnému omylu, spletl jsem si ho s PT2314, takže ještě jednou omluva, kdyby někdo potřeboval, mám dva navíc: http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe … Xuyuxw.pdf a ty jsou fakt na I2C.

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

tak mi to nedal a psal Buckovi. odpovězeno mi bylo toto  Dobrý den,
IO je prázdný. Každý si tam dá program jaký potřebuje.

  s pozdravem

      Kateřina Ostrá
      objednavky@bucek.name


Takže mám dilema :c(   Naprogramovat si ho rozhodně nedokáží, l tomu tu  nemám ten správný arzenál.
takže otázka: někdo kdo by ho naprogramoval či vyměnil za naprogramovaný?. ten zesík mi prostě nedá spát :c(((


Apropo, co místo desky s digitálem udělat desku s analogem? je to reálný?

k přikládání fotek: nechtělo se mi hledad prostor por je jich uložení,ale asi mi nic jiného nezbyde. takže chvíli mi dejte :c))) a díky za odezvu. je parádní vědět, že v tom nejsem sám :c)))


tak konečně :c))) mohu nafotit i plánky atd.

https://s32.postimg.cc/6kcdo2vtx/2016_06_10_19_29_22.jpg

(upravil Nitram 15. 6. 2016 18:41)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

No nechci se pani Ostre dotknout ale podle katalogace je to normalni CMOS, s push/pull ovladanim, tj. pokud to nehraje tak zkontroluj:
1/zda je obvod v patici spravne !
2/jestli jsou po zapnuti napajeni vsude takova napeti jaka tam maji byt = zdroj, pojistky, vodice...
3/jestli vedou vsechny vodice (zejmena signalove, kdyby silove tak by se z toho asi krome te nefunkce nejspis i zakourilo smile ) spravne

pokud az po sem vse OK a porad nic, tak:
4/zkus pripoji nejaky zdroj signalu (rozumneho signalu, zacinej od dostatecne nizke urovne) primo k jednotlivym kanalum hlavniho zesilovace
5/naopak zkus prohnat signal preampem a jeho vystup zapojit do nejakeho jineho zesilovace ci osciloskopu (hodne nouzove poslouzi i miniaturni repracek ze sluchatek napr.)
4+5 vyloucis zavadu bud na zesilovaci, nebo na preampu..

(upravil kaed 15. 6. 2016 20:55)

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

Ta paní si to asi spletla stejně jako já...
Tak to je transiwat jak vyšitej, proč ne... zkontroluj funkci dle předch příspěvku a pokud fungujo konce, tak jakýkoliv korekce, co najdeš, v tomhle případě doporučuju sáhnout do stejného šuplete, ze kterého jsou koncáky: http://transiwat.webnode.cz/transiwatt- … tt-140-jpg
a nebo koupit hotový od číňana za jednotlivý stokoruny, http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=au … p;_sacat=0 vyšší ambice bych dnes s transiwatem i když s modernějšíma součástka neměl.

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

to kaed and nitram.

Chlapi díky!!! jenže to má háček :c( pro ani jednu možnost nemám (prozatím) podmínky :c(

jinak IO je aplikován do patice správně. tím že to je pt2317B- předpokládám( dle dostupných zdrojů), že ho vložím do patice a prostě budu fungovat. trochu se mi nezdá napětí na usměrňovači do desky s IO ( měřeno obyč signální zkoušečkou- takže přesný napětí nevím- mělo by být kolem 8-10v pokud správně chápu popis v plánku. a dotyčný co mi ten zesík dával, zarytě tvrdil, že funguje, takže asi tak :c(


každopádně díky za odezvy.   jestlůi je tu někdo takovej kádr co programuje, tak se hlásím a zadarmo to nechci.

Re: PRVNÍ výtvor s LM4780

A.C.I. napsal:

každopádně díky za odezvy.   jestlůi je tu někdo takovej kádr co programuje, tak se hlásím a zadarmo to nechci.

Co chceš pořád programovat ? V první řadě si kup multimetr, stačí i ten šmejd za 110Kč z lídlu. Pak můžeme pokračovat dál, třeba tím, že změříš napětí na jednotlivých vývodech toho PT.