(upravil dagus 17. 5. 2009 16:04)

Téma: auj637.... zes na sub??

dobrý den,
   dal by se tenhle konec použít po předělání na normální konec + daná SS ochrana použít na subwofer? A má po předěláné šum a hlavně brum? Měl jsme AZK052 a ta měla brum ne zrovna zanedbatelnej sad  díky za odpovědi

Re: auj637.... zes na sub??

Jako ekonomické řešení se použít dá, určitě lepší než integráč. Používal jsem ho tak.

Re: auj637.... zes na sub??

a co ten brum atd... Jde to nějak solidně omezit? Mívaj brum?

Re: auj637.... zes na sub??

Měl jsem ten poslední typ s elektrolyty TE925 a nebrumělo to. Pokud by ti to brumělo, máš chybu v zapojení (zemní smyčka).

Re: auj637.... zes na sub??

Sinclair popsal upravu AUJ637 na strankach Aldaxu. Blekota to ukrad a vyvesil u sebe, nicmene obe verze vedou k uspechu... ale jen na ten sub, na hifi pozadavky je to pomaly (a at nikoho proboha nenapadne to urychlovat vymenou budicu).

Re: auj637.... zes na sub??

jelikož nemam osciloskop tak bych si to asi sám nepokoušel upravit nebyl by jsi schopný to upravit třeba za nějakej poplatek, ne že bych se někomu snažil zaplatit čas a trápení na tom stroji spíš pomoc scháním a tak bych mu dal alespoň neco malo. Přeci jen jsem studen a nemám na aldax sad

(upravil sinclair 18. 5. 2009 14:44)

Re: auj637.... zes na sub??

Obávám se, že Gavin na to mít čas nebude, Slovensko /Martin Kurpel/ je daleko a já - záleží, jaký "poplatek" myslíš. Zřejmě ale nějaký úsměvný, protože Aldax SPV100P stojí 1.290,-Kč, což je za stowattovej zesilovač naprosto směšná částka...
Ale faktem je, že za částku okolo devíti stovek z toho lze udělat velmi festovní zesilovač na sub s výkonem 130W/4ohm.

Web

Re: auj637.... zes na sub??

Jak pise Sinclair, nemam casu nazbyt. A precti si poradne ty texty, dojde ti, ze si vystacis s generatorem a multimetrem. Zbastlit sinusovej generator snad dokazes, ne? A zadny trapeni s tim neni, vetsinou chodeji okamzite -- jen bych doplnil jeden poznatek z praxe, kterej Sinclair neuved: casto se stava, ze se totalne rozesere trimr nastaveni klidaku -- poznas to podle ss napeti na vystupu (myslim napajeciho napeti). Preventivne doporucuju vymenu u kazdyho kousku. Muzes ho nahradit nejakym 500Ohm beznym, pokud mozno uzavrenym a s podobnou rozteci nohou.

Re: auj637.... zes na sub??

generátor si zimprovizuješ i pomocí kompu a WinISD.

Web

Re: auj637.... zes na sub??

...prípadne CD player a CD s nahratými frekvenciami....

Web

Re: auj637.... zes na sub??

dagusi, co to BA200?

Web

(upravil dagus 19. 5. 2009 20:30)

Re: auj637.... zes na sub??

tak jak tak přemýšlím tak se to moc asi nevyplatí.
sinclaire festovní? Můžeš říct že bude lepší než ta spv100? 900+ten stroj je tvá nabídka na úpravu do stádia festovní stroj?
wwsly BA200 pěkný ale není to stavebnice a stejně 200w to už je moc ... už 100w je přepych pro 8604 wink smile nebo si to nemyslíte?
to auj 637 se mi libilo kvuli tomu že to má 100w a cena 350kč za neupravenou není tak děsný ne, ale pokud se to nevyrovná aldaxu není co řešit asi..

omluva za přepych všem... Měl bych si dát hodinu klečení v rohu, promiň budu po sobě víc číst. Nejsem až tak zdatný v tom našem rodném jazyce. Chápu, pro některé oči to není odůvodnění.

Re: auj637.... zes na sub??

Keď mi to sem dopravíš, tak Ti to spravím...

Web

Re: auj637.... zes na sub??

Ale vyrovna nevyrovna... podle AUJ637 mam udelanyho Quasita a hraje jak z praku. Jde o to, co od toho vlastne cekas.

(upravil dagus 19. 5. 2009 14:31)

Re: auj637.... zes na sub??

čekám z toho něco lepšího než lm3886 co do dynamiky zvuku na subu smile
kurpelm: dopravíš to je pošta? smile toby nebyl asi problém, za opravu bych ti něco dal, pokud by jsi to dokazal upravit tak aby to bylo "konkurenceschopny" spv100, prostě aby to nemělo brum a nešumělo to smile
   nebo jestli si někdo jinej troufá smile

Re: auj637.... zes na sub??

Len si uvedom že pošta na Slovensko je dosť drahá. Ja s tým problém inak nemám, AUJ som už upravoval.

Web

(upravil wwsly 19. 5. 2009 15:48)

Re: auj637.... zes na sub??

pochybuju o tom, že si ti to vyplatí... kdyby sis koupil rovnou oživenou SP100 udělal bys líp, víceméně jinou možnost nemáš když si to netroufneš oživit sám at už to auj či cokoliv jiného...

Web

(upravil martyy 19. 5. 2009 16:17)

Re: auj637.... zes na sub??

Zas tak složitý to není, pokud si stavěl zes s LM3886 tak tohle zvládneš taky...ten šum a brum neřeš, neříkám že by mělo nějaký vynikající odstupy, ale na tvý zamýšlený účely s tímhle problém nebude.

Re: auj637.... zes na sub??

koukám na to ani mě nenapadlo že je to tak jednoduchý smile tak už nescháním smile díky moc za dokopání .... Myslím si ze aldax super cena, ale tady mám za 350kč i s trafem, sice starej "šrot" ale zkusím to smile

Re: auj637.... zes na sub??

Přepich, Dagusi ? Šídlem nebo pérem ? Jo, píchat, to dovedete...dělat kravál taky...ale ta čeština...sic!...hnus...