Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Unitra PW8010-schéma zapojení

  Stránky: 1 2 3 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 60]

1

Téma: Unitra PW8010-schéma zapojení

Zdravím. Nemá prosím někdo z vás schéma zapojení od tohoto zesilovače? Potřebuju ho z toho důvodu, že "kámoš" (kutil) vybrakoval celý koncový stupeň, takže mi zbyl pouze osazený předzes DPS z koncového stupně.

2

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Polský věci tady nejsou moc rozšířený - zkus se zeptat Sendyho, je z OV, má v Polsce spoustu známých.... smile

3

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Schéma mám, zitra bych moch naskenovat a poslat.

4 ...editoval sinclair (14. 6. 2007 14:49)

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Neni problem:-)Akorát budeš mít podle schématu trochu problém to doosadit zpátky, pokládačka tam není a servisní dokumentaci pšonci nedodali.
A pozor, kterési dva elyty u konce, co ve schématu jsou standardně zakresleny, fyzicky do přístroje nepatří, bručí a kmitá to s nimi. Myslím, že nakreslené jsou kdesi v blokování napájení konce, už si to moc nepamatuju:-)
Asi by bylo lepší to reinkarnovat podle druhého, kompletního a funkčního kusu.
Tak bych to udělal já, maje na stole otevřený svůj téměř nepoužívaný, funkční krásný kus. smile

P.S.: jak Ti mohl zbýt jen předzes, když je to jednodeskáč, co?

Web

5 ...editoval Milan_F (9. 4. 2011 12:28)

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Jest tak. Otevřel sem ten svuj a chybí v něm elyty C127 a 227(220u/40V). Ve schematu jsou nakreslený v záporný větvi napájení  dif. stupně. Pak chybí ještě nějaký 2 elyty v předzesilovači...


Tady je to schéma Unitra_PW8010.jpg - 3.08 MB
Unitra_PW8010_High.jpg - 10.88 MB

6

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Vidíš, že starého, nerudného pána paměť ještě neklame:-)))

Web

7

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Pánové, strašně moc děkuju. S takto rychlou a přesnou odpovědí na můj požadavek jsem se na tomto fóru ještě nesetkal... wink

8

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

To víš, zázraky na počkání, nemožné do tří dnů...  smile))))

9

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Zdravím, neviete prosím niekto aký by mal byť správny kľudový prúd v tomto zosiľňovači?. Ten čo sa mi váľa na stole má v jednom kanáli okolo 70mA,  a v druhom okolo 90mA . Meral som na poistke..
Vďaka!

10 ...editoval sinclair (31. 8. 2007 9:36)

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Neměř na pojistce, ale na jednom z emitorových odporů, blbe. Na pojistce měříš klidový odběr celé jedné větve zesilovače. Bohatě stačí klidový proud koncového páru cca 40mA - balastní odpory tam jsou tuším 0,47ohmu, takže na kterémkoli z nich /s odpojenou zátěží/ by mělo být napětí okolo 18-20mV. Výstupní offset /zbytkové ss napětí/ nemá být vyšší, než cca 10mV, jinak ovlivňuje nastavení klidového proudu.

Web

11

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

dobry den, chcel by som vas velmi poprosit o schemu na Unitra PW8010, ten odkaz uz nie je aktualny.

za odpoved vopred velmi dakujem

12

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Kurva mně se to nechce skenovat...původní schéma je v modré barvě, droboučké a pokud to budu skenovat černobíle na 600dpi, tak to nedostanu do mailu, možná se mi to podaří pověsit na sweb nebo někam. Ale až večer. Ovšem dávat ten zesilovač dohromady po nějakém laickém zásahu je práce pro doživotně odsouzené vrahy....totéž platí po průrazu původních koncáků, bývá tam toho vyčouzeného dost.

Web

13

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

diky za odpoved. nejak to neponahla. rad by som sa na ten zosik pozrel bo mam aj casete deck unitra, tak by som to chcel dat dokopy z nostalgie. nejake zasahy su tam vyditelne, ale nieviem kde skor hladat. preto ta schema. ak to naskenujes, vopred velke dik

14

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Akorát mi není jasný, nač u tak jednoduchého krámu je potřeba schéma. Proražený tranzistor snad umíš najít, když už se v tom hrabeš...ale je fakt, že digitálním multimetrem se proražené nebo jenom načaté tranzistory hledají blbě...

Web

15

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

totiz budem ho muset komplet predratovat a omyt, lebo je to niecim obliate.
hm, mam len digi merak, to mas pravdu

16 ...editoval mgrkelly (12. 4. 2011 18:00)

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Schéma:
http://www.ulozto.cz/8571813/pw8010-jpg

Návod pro obsluhu a servisní manuál:
http://www.ulozto.cz/8633917/unitra-pw-8010-zip

17 ...editoval Dohnalik (14. 8. 2011 18:27)

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Omlouvám se, že oživuji takto staré téma, ale jen tak by mě zajímalo, jak to little nakonec s těmi konci vyřešil. Ono se mi čistě náhodou dostal do ruk jeden PW8010, kde byl osazen jen předzesilovač, konce kompletně vypájené, a místo nich na jiné destičce opajcovaná stavebnice od Krčmáře. Někteří už možná tuší a ano byl tam TDA7250 smile, bylo to napojené místo původních konců a tak si říkám, má smysl stavět ty konce, které tam byly původně (samozřejmě bez elytů v napájení diferáku), nebo postavit jiné, jelikož ty spoje jsou pěkně prasácky rozryté a dohromady by to dát nešlo, z toho důvodu bych si vlastní DPS musel udělat tak jako tak. Jinak řečeno, jsou ty konce na domácí poslech dostačující?

18

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Ty konce jsou v originále naprosto bezproblémové a mají slušný zvuk. Podobný prasárny totiž dělají jenom lidi, kteří poškozený konec neumí spravit, tak tam nabastlí něco úplně jiného. Na konci má mít tenhle zesilovač tranzistory BDP285/286 a je fakt, že nic nevydrží, zesilovač má relativně tvrdé trafo, koncové stupně nemají žádné jištění proti zkratu ani přetížení, takže tento zesilovač, pokud se dostane do rukou soplákovi, většinou klekne. S koncovými tranzistory odcházejí i budiče a spousta dalších věcí, relativně nejjednodušší je vyměnit celé osazení a jako koncové tranzistory osadit BD911/912, ty už si toho nechají líbit poměrně dost. V každém případě se ten konec dá VŽDYCKY opravit a není nutné dělat prasečiny, jak je popsáno výše, to dělají jenom debilové, co nejsou schopni si opatřit schéma a neumí změřit tranzistor. Bohužel je takových debilů docela dost, takže potkat tento zesilovač v originálním stavu je dost náhoda.
Klidový proud, měřený jako úbytek napětí na jednom z emitorových odporů by měl být okolo 40mA.

Web

19

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Jeden tenhle zesík, i když dost otřískaný, bych tu někde měl mít, jen jsem jej teď nenašel.
Tak kdybys potřeboval nějakou fotku není problém jej otevřít, jen jej musím napřed najít.
Mám k němu i originální polský návod, včetně schéma, i když už moc nevypadá jako nový.

Kdysi jsme s ním hrávali různý garážový chlastačky na bedýnky tesla nebo saba a hrával pěkně. Co si pamatuji tak jednou odešel jeden kanál a tak jej místní servisák přeosadil myslím na BD711, jinak přežil naše mládí. Pak se potuloval ani nevím kde, až se ke mě vrátil že jen vrčí. Odešel jeden budič a tvrdě otevřel konce až z trafa lezlo něco kolem 3VAC. BD to sice přežily, bohužel se na nich podepsalo tepelné namáhání a tak pěkně kreslí. Když jsem majiteli doporučil kompletní přeosazení, tak do toho odmítl vrazit peníze a nechal mi jej na památku. Od tý doby by mi tu měl někde ležet že se na něj jednoho dlouhýho zimního večera podívám, ale znáte to co nespěchá...

20 ...editoval Dohnalik (16. 8. 2011 3:58)

Re: Unitra PW8010-schéma zapojení

Tak já se na to kouknu, je mi ho líto. Originál jsme měli ve škole s nějakyma teslackýma bednama, hral pěkně. Spoje nejsou složité, tak je zkusim předrátovat, místo původním mědi, po které ani stopy. Nějaké fotky, manuály, schéma, to už jsem si vše našel na netu. Až budu mít nějaké volnější odpoledne kouknu se na to.

Ale pokud bych neobtěžoval, kvalitnější fotky a detaily konců by rozhodně hodně pomohly.

Příspěvky [1 až 20 z 60]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Unitra PW8010-schéma zapojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£