Re: Vrčobrum

spíš se to překládá jako "mimochodem" smile

(upravil wwsly 16. 5. 2009 23:21)

Re: Vrčobrum

OPA: tak sem nakonec vypájel pravý vývod propojky mezi elyty vpravo pod K5 a tento vývod jsem připojil na střed filtrace. --brumý to dál

A jak jsem psal, brumí to i při rozpojeném obvodu mute a zkratovaném vstupu

Ještě mě napadlo, že ten kond v obvodu mute,v mém případě není vůbec třeba, přotože mám nastaveno sepnutí relé na cca 2s a ten mute obvod stejně nezabrání ráně do repráku při zapnutí, jak jsem si včera vyzkoušel. to zpoždené relé to však vyřeší.

franku, tak jsem to myslel, jen jsem si nemohl vzpomenou na správnou kombinaci slov smile

EDIT2 tak ani při úplně vypájenem kondu v obvodu mute uvedený jev nezmizel.

EDIT3 po přechodu ze zapojení 2 na 1 http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/GND%20LMKO.JPG se nic moc nezlepšilo

největší úspěch přineslo, docela netradiční zapojení 3 http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/gnd3.JPG
tj, brum se snížil asi na polovinu z původní hodnoty, avšak při rozpojení obvodu mute, to začalo brumět na vyšší frekvenci.

u  zapojení  1 a 2 se to při rozpojení mute nic nezměnilo

Vinutí trafa mám dvě samostatná příčemž jsou spojena přesně uprostřed mezi filtrací

Po připojení neinvertujícího vstupu na zem v repru přestalo, bručet a to samé nastané i pokud odpor mezi invert. a zemí bude do cca 2k.

Web

Re: Vrčobrum

Že to sem pletu, ale nějak stále nechápu, proč u 3886-tky se nemůže vyhodit ten odpor co je v sérii s kondem /za předpokladu, že se ten kond zmenší na např 1pF/?

Web

Re: Vrčobrum

wwsly, kontrolní otázka, nechce se mě to celý číst:
To je monofonní konec - 1. kanál ?

Re: Vrčobrum

jo, je to jeden kanál

Web

Re: Vrčobrum

opa, kde byla nakonec chyba v tom vrčobrumu?

Web

Re: Vrčobrum

Špatně propojený země. Vyrovnávací proudy tekly stíněním signálovýho kablíku a 10 ohm odporem v LM modulu, což se pochopitelně "trošku" podepsalo na odstupu signál/bordel smile

Je fakt, že jsem Mirulovi nedal přesný instrukce jak to má zapojit. je ale taky fakt, že jsem mu řekl ať mi to dá a neleze s tím na fórum, neboť jsem (jak je vidět právem) očekával, že se tady problematikou jednoho drátu zasere několik stran smile

Web

Re: Vrčobrum

smile

Web