(upravil Sendy 4. 5. 2009 23:44)

Re: Vrčobrum

Může, ale třeba já běžně mám zenerky na desce proto, aby zenerovaly a odpadla masturbace s brumem.

Jsou to standart 1,3W ?

Web

(upravil mirulu 4. 5. 2009 23:55)

Re: Vrčobrum

Asi, jediný, co vidim je BZX85C ... což je 1,3W

Web

Re: Vrčobrum

Takže je  několik variant řešení, jak by to mělo chodit správně a bez brumu.

1. Ještě ať v tom není zmatek, máš to teď přesně tak, jak je to na fotce v úvodu ?

2. K tomu plechu je připojeno co - to, co na fotce, tj. pin 3 z J4, nebo vstup desky ?

3. co dalšího je vodivě spojeno s plechem ? nechápu "zem z výstupu juniora", kde, jak, čím ?

4. Ten stíňák mezi deskama má dost tlusté stínění ?

Web

(upravil mirulu 5. 5. 2009 0:12)

Re: Vrčobrum

1. jedniná změna ... zelenožlutej od plechu je připojenej na vstup konce
2. viz 1.
3. kromě těla poťáků nic, koncák je izolovanej, pak je s plecem spojena zem vstupu koncáku tim drátem
4. neni tam jenom chmíří na stínění


Ondra na to zítra jukne a bude se hned vědět. Když já si pojmenuju něco nějak a pak si nerozumíme, to je těžký

Web

(upravil Sendy 5. 5. 2009 0:25)

Re: Vrčobrum

Udělal bych to takto :

1. Na desce konce propoj tlustým krátkým drátem (stačí lanko 1qmm) z GND uzlu mezi hlavními elyty na pin 2 J1

2. Vše od plechu odpojit

3. paralelně se stíněním té nitěnky dej lanko cca 1qmm - propoj GND obou desek, táhnout samozřejmě souběžně s lankem,  třeba twistnout

4. Odpoj celou tu desku pom. zdroje

5. Napájení juniora (zatím) dej přímo na elyty z desky koncáku, přes nějaké vhodné odpory - třeba 1K. Přepočítej, kolik poteče těma zenerkama, když tak ověřit, jaké napětí na nich bude (jsou doufám 15 či 18V). Kolik že máš vlastně na PA desce v elytech naprázdno ?

6. Srážecí odpory nech třeba provizorně poblíž Juniora.

7. Cinch ukostři na plech

Další úpravy posléze.

Web

Re: Vrčobrum

Zenerky na Junioru jsou BZX85C/18V, je to ochrana proti kokotům, tj. proti přepětí a přepólování. Pokud ten modul bude propojovat s čímkoliv normální heterosexuální běloch, nic vrčet nebude smile a ostatně na netu i v aplikacích je dost příkladů, že Junior v kombinaci s čímkoliv nedělá potíže.
Potíž je v tom, že spousta dnešních bastlířů sice umí osadit desky a případně je s notnou dávkou štěstí i oživit, ale kámen úrazu je vždycky ono propojení, které přísně podléhá logickému uspořádání při vedení signálu. Také bezhlavé kostření a zemnění všeho, co mě napadne a přijde pod ruku není moc šťastné - souhlasím s názorem, že tyhle věci po netu řešit nejdou a je nutný fyzická kontrola odborníkem. Jestli to máte od sebe s Ondrou kousek, tak mu to dej, než něco pokurvíš.

Web

Re: Vrčobrum

Už to mám na stole, Leoši. Mechanicky moc pěkná práce, tu kabeláž snad zmáknu umravnit smile

Web

Re: Vrčobrum

No strojař je od toho, aby byl strojař smile Nemá se hrabat v elektrice.

Web

(upravil opamp 5. 5. 2009 15:06)

Re: Vrčobrum

1. Smyčka byla podplacena spojením země SubJuniora a výkonové země LMka kusem lanka. Bručení jakžtakž rozlišitelné s uchem v repráku, když kolegové nekecají a je ticho.

2. Ten modul LMka se chová nějak divně, nestandardně, přestože jsem jej dával z ruky proměřený a otestovaný.

Web

Re: Vrčobrum

#45 bod 1, bod 3 ? smile

Vůbec se mi nelíbí ty dvě relativně tvrdé zarušené země dvou zdrojů, zkus jestli necháváš ten původní pomocný zdroj naprat před ten jeho grec odpory třeba 47R/2W.

Web

Re: Vrčobrum

To LMko brumí nezávisle na čemkoliv, ale závisle na poloze kabelů... myslím že svině kmitá.

Hmm, tak po připojení na škopek se to chová jak beránek. Nechá si líbit až 47nF na výstupu, což je vzhledem k nepoužití RL článku slušný.

Web

(upravil wwsly 5. 5. 2009 16:38)

Re: Vrčobrum

OT: Sedny, čemu by ty odpory pomohli, krom sražení napětí?

Web

Re: Vrčobrum

Nabíjecí proudy elytů tečou kudy a jak budou velké ?

Web

(upravil wwsly 5. 5. 2009 19:16)

Re: Vrčobrum

TO Sedny: těmi odpory se nabíjecí proudy omezí.

EDIT:
Vzhledem k tomu, že s LMkem mám menší potíže, tak se chci zeptat ohledně oddělení zemí...

viz http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/GND%20LMKO.JPG

V "1" je zemnění dle opampa,výkonová zem zapojena rovnou na pin 9 a signálová přes odpor 10R.

V "2" je to podle pibiho a je to zapojeno obráceně

Chci se tedy zeptat která varianta je lepší a proč?

Ptám se protože, mi šumí nebo spíš brumí v repru i při odpojeném vstupu. Na desce smyčka není a kontroloval ji sám kazatel.
Slyšitelné  to je i při vzdálenějším poslechu od repra bez vstupního signálu.

Moje zapojení je dle "2" zde http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/LMkoa.JPG

Web

Re: Vrčobrum

Mi se přiznám čím dál méně zamlouvá ten kond mezi vstupy 3886, jestli to má nějakou podivnou stabilitu.... schválně jsem se díval do servismanuálu několika aktivek s tímhle broukem, nikde ho nepoužívají a v jediném případě je tam sériově RC člen 2K2 a 150pF.

Web

(upravil wwsly 5. 5. 2009 21:40)

Re: Vrčobrum

A prosím tě to je odpověd pro koho?
Ten kond mezi vstupy je pro zkratovaní vf bordelu, snad.
EDIT tu C35 tam tedka nemám

na výstupu je toto http://www.postimg.cc/image.php?v=Pq182L3r resp na svorkách 4ohm repra, při opakovačce 10ms to vypadá na 100Hz s "amplitudou" 10mV

Web

(upravil opamp 6. 5. 2009 11:53)

Re: Vrčobrum

Sendy,
ten kundik je dle datašitovýho zapojení. Bez něj to chodí líp v normálním režimu, s ním to má menší tendenci oscilovat v limitaci.

Každopádně ten RC člen bude lepší, díky za hodnoty, vyzkouším si s tím pohrát.

Jinak modul s LMkem je a byl OK, stabilní. Už to všechno funguje jak má.

Web

Re: Vrčobrum

opampe, můžeš mi poradit k mému dotazu/ohledně rozdělení těch zemí/?

Web

(upravil opamp 6. 5. 2009 15:14)

Re: Vrčobrum

Pin 7 se týká (pokud nekecá zjednodušený vnitřní zapojení v datašitu) defakto jenom toho MUTE obvodu, takže je víceméně jedno, na kterou zem se připojí (můj nikým a ničím nepotvrzený názor).

Já ho mám taženej separátním trackem na centrální bod výkonový země, aby případně nezarušoval tu signálovou.

Důležitý je taky, jak Ti to šumí/brumí při šlusnutým vstupu, což víceméně odpovídá situaci s připojeným zdrojem signálu.

Web

(upravil wwsly 6. 5. 2009 15:21)

Re: Vrčobrum

Aha, už si vzpomínám, tuším, že kazatel tu říkal něco o tom, že se má měřit šum na výstupu při zkratovaným vstupu, ale tedka nevím zda mám zkratovat vstup té 3886-ky nebo operáku předtím co mám na stejné desce?
Viz #54 - moje zapojení

co říkáš té fotce z osci?

Celou dobu sem ssi říkal, proč tam je to GND, když běžný operáky tento vývod nemaj a nepotřebujou. Takže to asi opravdu bude jen pro potřeby MUTE.

Tomu s tím "separátním trackem" moc nerozumím.

Web