Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Zosilnovac pre subwoofer

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Právě tu zpětnou vazbu sem myslel, to je ten pin1, ale co s tim? stačí jen změnit odpor ne?
Dingo: no jo, koukám, že to nejde... Jestli to chceš hodim ti to na mejl.

(upravil Dingo 17. 6. 2007 18:00)

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Jo klidně to pošli na mejl. dík
No jestli sem koukal dobře, tak stačí přidat ty závity a pak si pohrát s tím děličem a nějakým tím nastavovacím trimrem.
--
ok.dingo@tiscali.cz

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Tak sem napiš jakej máš, tady ocad ty soubory nějak odesílat nejdou...

Re: Zosilnovac pre subwoofer

:B kolko Amperov ste z toho menica dostali? a kolko "papkal" ?

Re: Zosilnovac pre subwoofer

No kolik papkal sem neměřil, takže nevim. Jinak dostal sem z něj asi 7A, eště asi šlo víc, jenže sem neměl pořádný chlazení na tranzistorech a ty se zákeřně hřály...

Re: Zosilnovac pre subwoofer

7A ? to je při 2x30V skor 0,5kW

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Co to půl kilovatu? 7*30=210 ne a já to měřil při 35V. Nebo když je to symetriky, tak se to násobí dvěma? Ted sem trochu vedle...

(upravil mihal.dp 17. 6. 2007 22:50)

Re: Zosilnovac pre subwoofer

a co toto? http://www.zewel.tuliscz.com/dpa280.php  ..cely clanok z AR je tu http://bequest.tym.sk/DPA280.ZIP
aaa tuto sinclair nema poruke PE s tym menicom na +-35V, tak som si dal tu namahu smile http://bequest.tym.sk/menicPE.zip

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Fíku, měl jsi tam blbý fety. Při takových třech párech IRFZ46N či 48N, který mají 14-18miliohmů by to muselo být při tomhle odběru jen vlažný. Máš tam něco blbě. Nepřehlídli jste tu chybu se záměnou odporu 5k1 za 51k? Není náhodou ten odpor v řízení deadtime? Nemám to PE u sebe...

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

No jo, ale já tam ty IRFZ nemám, dával sem tam BUZ11-ctky, ale to vadit nemělo ne? Jak říkám, neměl sem tam žádnej chladič, ale jen takový malý elko...

(upravil sinclair 20. 6. 2007 19:51)

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Tak jseš v tom případě pako, jako bych to tušil... BUZ11ka má podle výrobce Rdson od 30 do 40 miliohmů.

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

No jo, tak to asi sem. Když tam dám pořádnej chladák, bude to stačit?

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Fety používejte IRF3205 a jako řídící obvod UC3526.A materiál jádra CF196 do 30KHz a CF138 na vyšší frekvence.Vše mají skladem za pár kaček v Semicu.V mém 100W mněniči ty dvě IRF3205 nemám ani na chladiči smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Proč zrovna 3205, proč zrovna 3526?

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Jsou to výborné součástky a mám je vyzkoušený.Nevím o na toto použití lepších fetech v pouzdře TO220.
UC3526 umí i vybíjet gate,ale to umí i SG-čko.
TL494 se mi neosvědčil,navíc soft-start nefunguje u něj podle mých představ,ale zase dokáže přímo budit transformátorek na 100KHz dá 5W a za ním 78L15 a 79L15.Nejlevnější DC-DC konvertor +/-15V 100mA smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Ano, 3205ka je dobrý fet, nicméně asi pozor na trochu iluzorních 110A a Rdson za tepla..ono to TO220 toho moc neodvede. A všude dík své obrovské Cgs vsadit nejde. Rád používám IRFZ48V, ten ještě ve čtveřici až šestici tvarovače zvládají a pak ještě IRFP064N.
Tipnul bych si, že na auto DC/DC měnič bude SG3525 vhodnější, ne?

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Jo jo i výrobce u toho pozdra za studena uvádí "jen" 75A.Nejraději mám mosfety IRFP2907,ale je v pouzdře TO247 a má obrovskou vstupní kapacitu.To UC-čko ho neodevře.Ten budím IR4427 zvládne +/- 1,5A.Teď jsem koupil fety IRFP90N20,ale ještě jsem je nezkoušel.

Re: Zosilnovac pre subwoofer

konecne uz funguje stranka autora menica z 12V na +-35V smile cekujte tongue http://www.mervart.eu/

Pozor! V článku Měnič 12/+-35V, který vyšel v PE 10/06 je v seznamu součástek chybně uvedena hodnota rezistoru R17. Správně má být 5k1 (ve schematu je to ok). Tímto zároveň děkuji erosusovi za upozornění na tuto chybu wink

Re: Zosilnovac pre subwoofer

V časopise KTE 3/2005 vyšel článek na mněnič 12V/+-37V.Při letmém zkouknutí je tam chyba R5 může mít jen těžko 2K2 spíš tam mněl být 2R2.

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Autohifi » Zosilnovac pre subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£