Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Zosilnovac pre subwoofer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 39]

Téma: Zosilnovac pre subwoofer

Zdravim, po dlhom neuspesnom hladani sa obraciam na vas. Hladam schemu nejakeho lepsieho zosilnovaca pre subwoofer. Maximalny vykon ktory dodavali konstrukcie ktore som nasiel bol tak 50W - 70W (TDA1562Q) ja by som chcel aspon 100W smile ak o niecom dobrom viete, poradte smile Dakujem

(upravil element 13. 6. 2007 15:56)

Re: Zosilnovac pre subwoofer

kolko chces do toho investovat? co ocakavas od toho? o aky subik ide? chces autohifi zosilovac k tomu?

Re: Zosilnovac pre subwoofer

mihal.dp: neblbni. rozdíl mezi 70 a 100W je absolutně minimální a neznatelnej. pokud chceš opravdu rozdíl tak 200W je rozumné řešení. ale to jsou ceny trošku asi výš.

Re: Zosilnovac pre subwoofer

element: to je uplne jedno co to bude stat...ja viem, ked je to jedno, preco si ho nekupim...lebo tongue big_smile subik neni urceny presne, nebudem pouzivat len ja smile)

Crashpc: mne je jedno, nech ma aj 500W, ja chcem len nejaku schemu, pripadne cele riesenie zosiku v domacich podmienkach smile nie ze mi niekto poslete schemu nejakeho seriovo vyrabaneho zosiku O.o som videl JBL na 4roch stranach big_smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

A nevyplatí se ti to tedy rovnou už koupit???? tohle už není žádná sranda a na oživení musíš mít minimálně dobrý multimetr... ale jinak bych si ani já netroufl.

Re: Zosilnovac pre subwoofer

neboj, vybavu mam, som schopny robit plosne spoje fotocestou, multimeter, zdroj, programator PIC, mikropajka, trafopajka, teplovzdusna pajka :B a cez 120 suflikov so suciastkami smile) hej a este aj vrtacku mam....fakt, hladam len navod smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

a vážně myslíš že se ti to vyplatí??? nechci tě přemlouvat že ne ale....

Re: Zosilnovac pre subwoofer

no myslim ze ani nie, ale skor dostanem $$$ na suciastky ako na hotovu "nepoztrebnu" vec, chapes ? smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

aaaha. tomu rozumím smile teď de o to kde ty rozumný součástky seženeš.....

Re: Zosilnovac pre subwoofer

v jednom radiu rok asi 06 alebo 05 bol menič na 200w.. sinclair tuším spomínal že je celkom slušný... keby si ku tomu dal SPV100P,mohlo by to byť slušné smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

To je ale hodně neefektivní mít měnič aby "dělal" z 12V  230V a pak následně nějaký trafo na snížení.
Rozhodně jako nejlepší řešení se mi zdá měnič přímo navržený na to aby dával třeba +-50V (jako je to u toho DPAčka do auta - tuším že DPA280)

Re: Zosilnovac pre subwoofer

BobiseK myslel tento menic: http://209.85.135.104/search?q=cache:pf … &gl=sk preto sem davam tento odkaz, lebo original nefunguje, ale hlavne ze vidiet upravy, to je tym co to budu stavat smile potom sa mi sem hodia dve TDA7294 zapojene do mostika = 140W RMS smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

hmm, obrázky nefungujou.

(upravil sinclair 16. 6. 2007 12:29)

Re: Zosilnovac pre subwoofer

V některé z posledních PE letošního roku je poměrně výkonný DC-DC měnič 12V/2x35V. Úpravou počtu sek. závitů by zcela určitě šlo dosáhnout výstupního napětí 2x50-60V. Což už stačí na napájení SPV250tky a na to, aby Ti dostatečně citlivý reproduktor v subwooferu rozmlátil auto:-)
Další cesta je dvoucívkový basový reproduktor, přičemž každá z cívek je napájena jedním TDA1562Q. V modulech s TDA1562Q, které jsou určeny na tyto aplikace je nutné do kýblčenžru osadit kyblíky s dostatečně nízkým ESR a slušným Imax. Z řady Nippon jedině KMF, LXZ a vyplatí se potřebnou kapacitu složit z několika malých, např. předepsaných 4.700uF ze tří 1.500uF apod.
Pokud se použije u TDA1562Q limiter, má to i slušný zvuk.

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Odkaz tam je na PE10/2006, už sem koukal a a počtu si, vypadá to docela jednoduše z toho konečnýho obrázku i že je ten měnič malý.

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Pokud by to někoho zajímalo, tak ten měnič je tady: http://jednocipy.php5.cz/  mám ho doma postavenej a kupodivu funguje smile

Re: Zosilnovac pre subwoofer

A proč by neměl? :-)Leda bys měl volšový ruce. I s hodně blbě navinutým trafem to musí chodit.

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

sinclair- náhodou... trafo mám navinutý dobře smile taková malá otázečka k tomu měniči: Když trafo převinu, abych měl na výstupu místo těch +-35   +-60v, bude to šlapat? já jen, aby pak ten pin1 nedostával jiný informace a nepropoštěl mi pak menší napětí. Asi kravina co?

Re: Zosilnovac pre subwoofer

tady se člověk na něco chce podívat a nic nefunguje! big_smile

Web

Re: Zosilnovac pre subwoofer

Jen převinutí nestačí. Ještě je tam zpětná vazba....

Příspěvky [1 až 20 z 39]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Zosilnovac pre subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£