Téma: TW140 - výstupní koďan

Mám dotaz na "staré borce" s bohatými praktickými zkušenostmi, budou-li ochotni mi ušetřit práci:

Můžu ten 1G kýbl na výstupu koncáku zvětšit na 2 - 3 násobek, aniž bych se vystavoval riziku průseru (nabíjecí proud po zapnutí, kmitání...)?

Ve stávající konfiguraci to přenáší při plným výkonu nezkresleně frekvence až asi od 80 Hz, což je mi líto...

Díky moc.

Web

(upravil sinclair 27. 4. 2009 17:34)

Re: TW140 - výstupní koďan

Můžeš je zvětšit na 2G2 bez nějakého většího rizika. Opravoval jsem jeden TW140, kde "borec na konec" zvětšil výstupní kýble až na 6G8 a asi po desátým zapnutí to rozstřelilo konce.
U slabých konců to jde zvětšovat skoro libovolně, tam bývá měkký a slabý transformátor, který není schopen dodat proud k poškození konců. Ale toroid u TW140 je poměrně tvrdý a tam to riziko je.

Web

Re: TW140 - výstupní koďan

Díky moc Leoši.
Právě ten toroid + 10A diody v kovovým pouzdru ve mně vzbuzují respekt.

Myslím že s 2G2 to bude od nějakých 40-50 Hz bez zkreslení, s ohledem na spektrum přirozenýho hudebního signálu úplně v pohodě... A na sub to používat nebudu.

Web

Re: TW140 - výstupní koďan

Zkus si tam udělat sofstart konce smile

Re: TW140 - výstupní koďan

No ten softstart by nějak šel, hejbat s předpětím rozkmitovýho Darlingtonu... smile

Web

(upravil sinclair 28. 4. 2009 6:12)

Re: TW140 - výstupní koďan

Originalita v prdeli...místo výstupních kýblů použij TF050 2G5/40V a ani to nebude vypadat moc podezřele. Můžu ti s tím objednaným matrošem dva poslat, ještě jsem to nebalil.

Jinak ve Frankově Auře Z1 jsem to vyřešil prostě zpožděným připojením zátěže, kdy klidové přepínací kontakty relátek jsou opřený o zem přes odpor 8R2/2W. Nejprv si to štěkne do těch odporů a pak teprv relé sepnou a přepnou už nabitý kýble na zátěž. Celý je to naprosto tichý.
V Z1 je stejný toroid jako v TW140, dal jsem do zdroje 10G/80V a výstupy jsou vyskládaný ze 6ks TF010 470u/40V+1ks terylén 0,33uF. Kdybych to nechal tak, bez zpožděného připojení, po čase by zaručeně něco odešlo.

Web

(upravil wwsly 28. 4. 2009 7:53)

Re: TW140 - výstupní koďan

Někde jsem viděl toto http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/DSC00003.JPG kontakt 1 je při vypnutí zesilovač a do nějaké doby po jeho zapnutí sepnut. Po zapnutí zesíku se přes relativně velký odpor R /vůči odporu repra/ nabije vazební kond Cv a relé sepne čímž rozpojí 1 a spojí 2.
PS asi takto jsi to myslel sinclare, že?

Web

Re: TW140 - výstupní koďan

Bingo

Re: TW140 - výstupní koďan

Odpor zapoj paralelně k zapínacímu kontaktu repráku, pak ti stačí jen relé jednopólový spínací....

Re: TW140 - výstupní koďan

Nebude to pak trochu slyšet v repráku?

Web

Re: TW140 - výstupní koďan

Nějak se to tady zvrhává. Já jsem se dozvěděl co jsem potřeboval, děkuji.

Web