Re: Pískání repráků podle otáček motoru

Signálové kabely (koax Mogami "Crystal") nemám stíněné, jen tažené mimo jiné kabely a nepískám smile

Co máš za rádio?

Ještě mě napadla jedna ptákovina - pokud máš kovové RCA konektory a neizolované, můžou se ti za rádiem někde dotýkat kostry. To si zkontroluj. Pak zkus vysunout rádio volně do vzduchu, nebo natáhnout jiné signály mimo auto, případně napájení z externího zdroje. V dalším kroku jiný zesilovač, rádio.

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

No taky tam radši vyzkoušej jiný rádio,protože mě to dělaly ty cinchový výstupy pro zesík...

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

tak já nevim, začalo mi to dělat zničeho nic taky sad zesík sem zkoušel jinej, kabely k němu sem zkoušel tahat mimo auto od baterky, signálovej kabel sem zkoušel taky venkem a ukostření rádia sem taky zkoušel natahnout přímo z baterky a prostě to furt píská a furt píská sad
Už mi napadá jedině zkusit jiný rádio a pak už jen odrušení alternátoru...

Nebo by to mohlo ještě něco jinýho dělat?

Web

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

Mne to zvykne robiť, keď sa vyhrkoce RCA zo zosíka alebo z rádia.

Web

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

ty sem vyndaval Xkrát a byly tam i jiný

Web

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

... alternátor - konečně - BINGO! ...

... každý zdroj rušení se projeví jinačím pazvukem ...

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

to myslíš vážně nebo si tu děláš ze mě prdel akorát?

Web

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

... myslím to naprosto vážně ... jestliže se zvuk rušení mění s otáčkami motoru, zkus se zamyslet co, respektive jaké elektropříslušenství to může dělat a vyjde ti to samo ... motory větráku, nebo stěračů můžeš na 99% vyloučit ... big_smile

... problematiku objasňuje a praktické rady dává sice starší, ale stále víceméně aktuální AR-B/02/1980

-> abych jenom zbytečně neplkal, přídám k tomu malý, ale spolehlivý návod z AR-A/11/1982 ... good luck!   wink

http://s4.postimg.cc/5zf2vkg1l/1389_odruseni.jpg

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

alternátor je to v 99% případů, ale musíš zjistit, kudy se dostává do cesty smile

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

prave, me to taky píská skoro rok a už mě závadu přestalo bavit hledat.. mam dva zesilovače, když od jednoho odpojim signal, ten druhý přestane pískat a naopak..  je to na bednu

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

zemní smyčka?

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

... udělej testík - odpoj buzení altíku a uvidíš ...

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

a teraz napiste kolki z tych co vam to piska mate radio pioneer u tych radii je to uplne bezne a odstranenie zavady je velice jednoduche

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

...a vlastně, nikdo tu /nebo sem slepej/ nepsal jestli to píská jen při nastartovaným motoru, nebo pořád - docela důležité info. smile

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

Tak mam bohužel taky problém s pískáním podle motoru a to není jediná potíž co mam.Neboli postavil jsem si zesilovač s TDA1625Q a když do něj přivedu z rádia signálovej + tak normálně hraje ale jakmile připojim i signálovej minus (kterej jde vlastně na zem) tak přestane hrát.Pokud tedy nezapojim signálovej minus tak zesilovač normálně hraje ALE po nastartování píská podle otáček motoru.Signál z rádia jsem zkoušel na sluchátkách a tam po nastartování nepíská.

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

Alfonzito: Mám rádio od Pioneeru a nic nepíská, ani nebručí wink

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

Tak tam máš asi zemní smyčku... nejlépe pustit signál třeba z MP3jky do zesu jesli bude hrát bez pískání. případně pak rozpokit sig. zem o země/kostry auta.

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

no já sem třeba vyndal zesík a dal tam jinej a to pískání je slabší a navíc jak kdy, někdy je silný, někdy neni skoro slyšet a někdy to nepíská podle otáček, ale je tam furt stejnej slabounkej tón 8-)

Web

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

může to dělat třeba nějaký blbý ukostření alternátoru nebo tam musim hodit rovnou filtr k němu aby byl klid

Web

Re: Pískání repráků podle otáček motoru

babakus ale ja som nepisal ze to robi kazde radio pioneer od novoty to nerobi ziadne az ked sa blbo zapajaju signaly a zosiky vtedy sa vie odpalit smd poistka na plosaku ktorou vede zem do rca cize sa prerusi zem a koli tomu zacne piskat.Dve radia pioneer som uz opravoval s touto zavadou a tiez som jedno mal aj svoje bolo to stare deh7700 ci tak nejak sa volalo a umna nezacalo piskat nikdy az potom ked som ho posunul dalej a chalan pripajal a odpajal zosiky a signalove kable pri zapnutom radiu a zrazu zacalo piskat potom par minut roboty a uz nebude piskat nikdy