Re: vstupní citlivost 800mV??

Dagus napsal:
"ja jsem si koupil stavebnici od ezk s 3886 a tam psali ze ma 800mV takze? chces rict ze nema?"


Zcela jistě má, když to píšou a mají právě tak nastavenou zpětnou vazbu. Když si ji přestavíš jinak, budeš mít citlivost třeba 397,52 mV. A jak se dá pomoci ke zvýšení zisku máš také napsáno. Takže taky už přestávám chápat, co se tady ještě řeší...

(upravil wwsly 22. 4. 2009 9:35)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Dagusi, tvoje připomínky mi připomínají jistého Dawe719, kterého musím označit za totálního debila.

Takže prostě změn odpor ve ZV, např ten podélný na 33k z pinu 3 na pin 9 a vyzkoušej to resp. změř.,ale myslím si že už budeš v limitaci. Protože zesílení 20x je v případně napájení jaké máš pro vstup 0.59V
akorát!!!

Uvědom si že z 22V do 8ohm toho moc nedostaneš resp těch 21.8W a to jen při dobrém počasí smile

Vás ostatní žádám, abyste mu už nic nepsali nebo to neudělá a dopadne to jak s výše zmíněným Dewem719.

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

wwsly: ve zepětné vazbě jsou odpor s kondikem 22k s 47p a k tomu paralelne 22K kterej mam vymenit? asi oba ne?

(upravil wwsly 24. 4. 2009 18:56)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Zatím zkus vyměnit za menší, ten odpor co je mezi invertujícím vstupem a kondem, který je jednou nohou na zem.
A nebo, jak ti radil opamp, zvedni hodnotu toho odporu co je v ZV samostatně,ale ne o moc. Ten druhý odpor můžeš zvýšit, ale taky nemusíš. Jeho změna se promítne v zanedbatelné změně zesílení na vysokých frekvencích a na horním mezním kmitočtu té ZV.

Avšak, při tvém trafu, zvýšení zesílení stejně nikam nepovede a akorát se dostaneš do limitace,
při tom, jak to máš tedka seš těsně před ní.
Pokud nemáš osciloskop, tak bych se v tom moc nehrabal, protože běžným multimetrem nezjištíš zda už jsi v limitaci nebo ne.
Prostě při 22VDC a ZV Au=22 je vstupní citlivost 600mV/22W/8ohm. tvoje zvukovka má 590mV, takže je to na hraně.
Protože, pokud to půjde do limitace a tak ti to může i zničit repro, když se mu na vstupu objeví obdélník.

Pokud chceš větší výkon z tohoto trafa, tak hold budeš muset snížit impedanci, žátěže resp. reproduktoru.

BWT: kolik to trafo má VA?

Web

(upravil dagus 24. 4. 2009 19:12)

Re: vstupní citlivost 800mV??

trafo mám vymontovaný leželo mi doma dáva mi 2x22v(po usměrnění a vyfiltrování) a 5a hravě davá. Je to trafo tak asi 5x větší než ten modul, takže přes 150VA to má určitě