Téma: vstupní citlivost 800mV??

je to možné vycucat ze zvukovky, nebo je nutný předzesilovač? díky za info smile

Re: vstupní citlivost 800mV??

Je možné vycucat.

Web

(upravil dagus 20. 4. 2009 21:14)

Re: vstupní citlivost 800mV??

mam lm3886 to ma tuto citlivost a nepřijde mi že to moc hraje sad mám sice +- 22v ale tvrdej zdroj, a když si to napojím na mou 8604 tak to moc hrát nechce (výstup mám z 5.1 zvukarny soundblaster live usb) nevím kde nastal problém( není ten SW výstup na zvukovce slabý?) co mám zes s tda7294 ten ma citlivost 550mV a stejně tam ma operák před..

Re: vstupní citlivost 800mV??

Moje zvukárna má 2V výstup.

SB může mít míň, neměřil jsem to. Ale pokud si vzpomínám, tak konkrétně se SW výstupem ze Soudblasteru jsem taky měl nějaký trable a bylo nutno použít větší zisk než na stereovýstupu.

Tak tam nějakej operák se ziskem třeba 4 dej a uvidíš...

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

Proč si to neoměříš??

Pusť tam 50Hz sinus z nějakého generátoru kterých se po netu toulají mraky, nastav na nějaké rozumné zesílení (úplné maximum nedoporučuju) a změř efektivní hodnotu nap. na výstupu. Hned budeš vědět na čem jsi.

(upravil wwsly 21. 4. 2009 14:06)

Re: vstupní citlivost 800mV??

... a těch 50Hz změříš s obyč multimetrem, takže nepotřebuješ žádnej nf voltmetr ani osci i když ten by to chtělo

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

no takze mi to dalo na 8.17ohmech 11.8V na max což je jestli se nepletu cca 17w počítám dobře?

Re: vstupní citlivost 800mV??

zdá se že počítáš dobře a že audigy opět potvrzuje své "kvality".

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 15:40)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Opampe, věcí je taky, kolik tam je zesílení,ne??

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

No tak očekávám LMko v datašitový konfiguraci se ziskem 20. Pak vychází výstupní úroveň ze zvukárny 0,59V což se mi zdá celkem málo.

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 16:22)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Jasně,ale třeba tam dal jinej odpor a problém je na světě. Takže doporučuju to zkontrolovat.
Co se týče zvukovek, tak některé dají jen cca 300mVef jako ta moje např.
Zvednout zesílení by mohl i tím odporem v ZV LMka, aby tam nemusel přidávat extra OZ pokud tam teda nemá nějakej filtr nebo přezes kde by to šlo třeba taky udělat. Pokud jsem správně četl tak to lmko není limitováno ZV směrem nahoru, tedy, že by se tam smělo nastavit větší zesílení. Dolů to tuším omezené je, ale vyděl jsem i konstrukce s Au=10 a navíc bez bucherotu a cívky a taky to chodilo bez problémů,ale bylo to myslím v aktivu u p. Linkwitze.

Ono stejně při 22V do 8ohm z toho nedostane víc jak 20W tedy (((22-4)/1.4)^2)/8=20W

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

Zvýšit zisk jde, a to radši zvýšením "podélnýho" než snížením "příčnýho" rezistoru ve zpětný vazbě. Aby se to opravdu zpomalilo.

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 16:43)

Re: vstupní citlivost 800mV??

No, ono by to mělo být vcelku jedno, který odpor změní. Ale každopádné musí i patřičně změnit kapacitu příslušného kondu, pokud tam jsou.

Jak to myslíš s tím zpomalením?

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

Dagusi: Myslel jsem změřit efektivní hodnotu napětí na výstupu zvukovky. Takže udělej i tohle a hned si můžeš dopočítat i zesílení toho modulu.

(upravil wwsly 21. 4. 2009 18:53)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Pokud má běžnej multimetr, tak toho moc nenaměří ani při 50Hz, protože dost těhle levných sraček do cca 2V měří resp ukazuje blbosti, krom toho pokud má dané zesílení, změřený napětí Uz, tak pomocí Un vypočte kolik mu to dává. Uplně nej by však bylo to vydět na osci.

Web

Re: vstupní citlivost 800mV??

Ano, ale mě až tak nejde o to jestli ta zvukovka dává 300 nebo 800mW. Jenomže ten IO na plný vybuzení potřebuje 800mW tak proto jsme se ptal smile Zodpovezeno to bylo nepřímo: nedá, protože IO max výkon nevydá. Tím pádem vim že jsem v čudu a musím se schánět po nějakém jetém juniorovi, jelikož z diskuze jsem zjistil že ta EZK filtrace na sub je "moc" špatná sad

(upravil wwsly 21. 4. 2009 19:57)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Tak zaprvé napětí má jednotku V volt.
Změnou jednoho odporu bez shánění předzesilovače získáš požadový výkon až do omezení trafem.
Nahod sem schéma a já ti poradím. Případně bez schématu změn hodnotu odporu na cca 820ohm, ten je mezi invertujícím vstupem /označen (-)/ a kondenzátorem, který je jednou nohou na zemi.
Potom se budem bavit dál.
Nikdo neví co tam máš a jak to tam máš zapojeno. Co se týká použití na sub, tak to není to pravé, ale zas to není tak hrozné.

Web

(upravil jik 22. 4. 2009 7:13)

Re: vstupní citlivost 800mV??

Dagus napsal:
"Ano, ale mě až tak nejde o to jestli ta zvukovka dává 300 nebo 800mW. Jenomže ten IO na plný vybuzení potřebuje 800mW tak proto jsme se ptal  Zodpovezeno to bylo nepřímo: nedá, protože IO max výkon nevydá. Tím pádem vim že jsem v čudu a musím se schánět po nějakém jetém juniorovi, jelikož z diskuze jsem zjistil že ta EZK filtrace na sub je "moc" špatná"

dagusi, jak jsi k tomu došel, že 800mV? 800mV platí pouze pro jedno jediné konkrétní nastavení zpětné vazby. Pro jiné nastavení to může být třeba 400mV. Záleží na Tobě, jaké odpory do ZV dáš, přece, ne?. Samozřejmě je blbost pokoušet se nastavit ZV tak, aby to mělo citlivost pro mikrofon, ale v určitých mezích se s tím hýbat dá, tak jaký problém? Kluci Ti tohle ale psali výše. Nakonec se o tom něco píše i v datasheetu, podle verze str. 15 nebo 16.

Edit: A abych byl konkrétní - já jsem si jednou pomáhal tak, že Ri jsem nechal 1 kOhm a Rf1 jsem zvedl z 22 kOhm na 47 kOhm a v pohodě.

Re: vstupní citlivost 800mV??

ja jsem si koupil stavebnici od ezk s 3886 a tam psali ze ma 800mV takze? chces rict ze nema?

Re: vstupní citlivost 800mV??

Ale pochop, že ty to měříš do 8 ohm, takže výkon je poloviční a navíc jsi omezen napájením. Ty z toho při těch 22V dostaneš max 20W/8R nebo 40W/4, ale to jen za předpokladu, že ta zvukovka bude mít potřebné napětí a ten zesilovač vybudí, což ta tvoje asi nemá.
Takže nepatrně zvedni ten odpor v ZV /ten z výstupu na invertující vstup/ a nebo zmenši ten mezi invertujícím vstupem a kondem co je uzemněn.
Ale jak ti říkám, i kdyby ta zvukovka dala 10V tak si omezenen napájením.

Nechápu co furt řešíš a neuděláš co ti tu radíme.

Web