Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » FNL7031 SX vs. aldax subjunior

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 49]

(upravil dagus 20. 4. 2009 21:17)

Téma: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fnl7030_fnl7031.htm
                                     vs.
http://aldax.cz/index.php?tab=1&show=subjunior

chtěl jsem se zeptat, jaký zásadní rozdíly jsou mezi těmito výrobky? Byl bych rád i za vyjádření sinclaira smile Něco, co by mě zásadně domělo k tomu, abych nešetřil a přidal na aldax. Prosím hned mě nepobíjte názory typu EZK sou sračky atd. Díky za radu smile

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Prvá vec je minimálne upevnenie k panelu.
Aldax prichytíš pomocou potenciometrov...
EZK nie...
Ďalej použité súčiastky...
Do zapojenia nekecám, lebo neviem smile

Web

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

platit 700kc za konstrukci mi příjde mrhání penězma smile to prvnní je stavebnice takže není problém popoupravit, navíc přichycení pomocí poťáku, toho nejsem moc příznivcem smile ale díky za první nástřel, mě by spíš zajímalo to zapojení, proto jsem jmenoval onoho sinclaira, nic méně věřím že jsou tu i jiné kapacity, a rád bych slyšel i jejich vyjádření.. doufám že jsem nikoho neurazil atd. díky moc za radu

(upravil iMartin 20. 4. 2009 22:17)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Ten předzes z EZK jsem měl v ruce, a ty malý potenciometry co na něm jsou stojí za prd, blbě se jima otáčí a o souběhu bych si nedělal iluze, navíc je problém s tim přichycením jak už zmínil DeadMAN, navíc FNL703x má strmost subsonicu jen 12 dB/oct. (pokud jsem to schéma tedy správně pochopil), přepínač fáze a výstupní konektor tam je ne moc chytře umístěnej.
Pokusim se sehnat změřenou přenosovou charku.+

Edit: Nejsi příznivcem přichycení potenciometrama, ale v případě přichycení potenciometrama nemusíš vymejšlet žádný profily co budou ten předzes držet.

(upravil dagus 20. 4. 2009 22:32)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

jojo ty poťáky jsou divoký to je vidět kde se šetřilo smile nevím no, nazvat ohnutí plechu, 4 dírama a namontování 4 distančních můstku  jako vymýšlení. Je to snad pro někoho složité ale nic tak zásadního osobně bych to řešil i u juniora přeci jen po 5 letech když se s tím člověk párkrát ponosí by ty poťáky taky nemusely být uplně dobrý. Nevim co by na to konstruktér říkal, možná s tím počítají možná ne smile

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

iMartin napsal:

navíc FNL703x má strmost subsonicu jen 12 dB/oct.

Žádnej subsonic tam není a místo potenciometrů trimry...

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Nemá? Ale v signálový cestě nějaký derivační členy jsou.

"místo potenciometrů trimry" - co na tom záleží jak se to nazývá?

(upravil wwsly 21. 4. 2009 14:36)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

snad myslel, že ty trimry maj prd jakej souběh

Web

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Mimojiný trimry vydrží méně "otáček" než potenciometry.

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 14:39)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

tady je schéma k FNL: http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/FNL_7030_EZK.jpg
a jak se dívám tak tam je DP 3rd regulovatelná, avšak nastavování nebude nic moc (ale kolikrát se to bude nastavovat, že? - stačí místo trimrů dát propojky a dopočítat odpory v sérii a nechat to na pevno)

Každopádně to mohli v EZK udělat líp a to o dost,místo tohoto ušmudlanýcho univerzálu

Web

(upravil iMartin 21. 4. 2009 14:45)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Však to už jsem sám říkal. Frekvenční charka toho FNL703x o kterým jsem mluvil vypadá divně:
Je to při vst. napětí 1V RMS na vstupy LOW, gain naplno (+5dB) a DP nastavená na maximum (300 Hz), napájení 15V.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/20_graf.png

Ale zase není na originální desce, stavěl to jeden kámoš na vlastní desce protože to potřeboval do maturitního výrobku a tam by se učitelům originální deska moc nelíbila. Takže těžko říct jestli to je směrodatný. No ale tu originální desku mi nechá tak si to zkusim sestavit a uvidim co to bude dělat.

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Hlavní a zásadní nedostatky EZK proti Aldaxu, když to vezmu odpředu:

1. Idiotsky vyřešený vysokoúrovňový vstup /zkuste jej např. připojit k můstkovému zesilovači.../
2. Idiotsky umístěné konektory /výstupní konektor je na panelu proč, když signál pokračuje do koncáku?/
3. Zbytečně vysoká vstupní impedance, náchylné k chytání brumu a rušení
4. Absence subsonic filtru, u subwooferu sakra důležitého
5. Přelaďování propusti třemi spřaženými obyčejnými trimry, o jejich souběhu a životnosti si nedělám iluze
6. Pouze nesymetrické napájení, dávající při zapnutí dost slušnou ránu do reproduktorů
7. Idiotské konstrukční řešení celého modulu /např. přepínač fáze apod./
8. Sračkový materiál.

Určitě bych toho našel daleko víc, ale nechce se mi, vypsal jsem jen zcela evidentní nedostatky, abych nebyl obviňován z nadržování Aldaxu.
Obavy o mechanickou pevnost potenciometrů v SubJunioru jsou neopodstatněné, trojitý potenciometr, další potenciometr a šroub ve dvojcinchové zásuvce drží lehoučký modul dostatečně pevně i v prostředí plném vibrací.

SubJunior stojí kolik stojí právě proto, že je konstrukčně, obvodově i materiálově dokonalejší a má vyšší užitnou hodnotu. EZK je laciná sračková spotřebka, Aldax je podstatně dále. Tečka.

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 15:05)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

TO IMartin: To je hodně divný. Kdo ví jak to tam udělal.

Sinclaire, jaký jsou hodnoty odporů v subsonicu subjunioru?

Web

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Po tom je ti prd.

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 15:27)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

To jen, aby jsme se konečně dobrali k tomu jak je to s tím Likwitzem 3. řádu... lol protože si to stále nevysvětlil.

Web

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Jen se dobírej, já už nic ze sortimentu Aldaxu zveřejňovat nebudu.

Web

(upravil wwsly 21. 4. 2009 15:29)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Za to co si mi poskynul jsem ti vděčný, ale když přece něco říkám tak to musím umět i obhájit proč to tak je, ne?

Web

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Ten sračkovej korektor mi už nějakou dobu funguje. Zatím bez problému, vyjma výše zmíněné "rány do reproduktorů" kdy je to doslova "o výchylku". smile Dá se to nějak odstranit?

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Zpožděné připojení reproduktorů by to snad mělo řešit, ne?

Web

(upravil little 21. 4. 2009 16:40)

Re: FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Další modul tam dávat nechci. Úpravou v zapojení to nelze odstranit?

http://img185.imageshack.us/img185/4664/24696028.th.jpg

Příspěvky [1 až 20 z 49]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » FNL7031 SX vs. aldax subjunior

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£