Re: nastavní LAN sítě?

tak jo je to tou skupinou! diky.. ještě ale dotaz na router smile když se kámoš připojí na wifi tak ono to jeden den jde přes wifi, druhý den to nejde. tedka zrovna se připojil přes wifi, změnil skupinu, dal restart a jak to restartnul tak se zkoušel připojít znova na wifi a nenašlo mu to síť! jak je to možné? druhý Notebook zase našel síť ale nemohl se připojit protože udajně zadával blbé heslo. (heslo bylo dobře)

Re: nastavní LAN sítě?

Zkus restartovat ten router. Jenom ho odpoj od zdroje na pár vteřin a znovu zapni, vydrž až najede a zkuste to znovu.

Re: nastavní LAN sítě?

jo babakusi ja to vypínám všechno vždy jak vypnu PC nemůže to být tím? a ještě mi dělá bordel router ten, že se tak jedenkrát za 45-60 jakoby restartuje sám že se přeruší připojení na 10-20vteřin je vyplé a pak zase naběhne...

Re: nastavní LAN sítě?

Hmm... to je divný. Není to spíš způsobené tím, že to přiřazuje IP adresu na 60 minut a poté když má přiřadit znovu, tak to trvá těch cca 20 vteřin? Jinak ten router bych nevypínal, je to sice další žrout proudu, ale nemyslím si, že je to nějak hrozné.

(upravil Lojzek 21. 4. 2009 18:29)

Re: nastavní LAN sítě?

nevím je to možné, jinak já to vypínám tak ze zvyku smile  co se může stát když ho vypínám? i s modemem?
Edit: jak ten router vypíná tak to szačalo dělat  tak měsíc zpět a dělá to furt... předtím to šlapalo v pohodě

Re: nastavní LAN sítě?

Lojzek Lojzek: Router nevypinej, je to uplne zbytecne. Jinak yt skupiny sem ti radil uz davno. preci. Tosame i PING se divim ze to tu nikdo nezpomel. Reservate nemusis davat je to jen to ze tu IP prideli a bude ji rezervovat jen te MAC adrese. Dobre pokud budes vyuzivat ten PC k forwardingu (nemusis se nad tim starat) .

Web

(upravil Lojzek 23. 4. 2009 18:09)

Re: nastavní LAN sítě?

jj Mike vysvětloval jsi mi to ale nějak jsem to nepochopil.. nevím proč když je to tak triviální. Dneska jsem resetnul router a znova ho nastavil a uvidíme jestli to bude padat nebo ne.... smile zatím to nespadlo smile

Díky Mikemu jsem pochopil jak to všechno funguje! Taky to trvalo  smile

Re: nastavní LAN sítě?

chlapi pořád mi to padá!  a znovu se připojuje nevíte čím by to mohlo být?

(upravil babakus 30. 4. 2009 21:44)

Re: nastavní LAN sítě?

Zkus najít nový firmware pro ten router a aktualizuj ho. A pokud to nepomůže, tak je to na reklamaci.

ftp://ftp.dlink.co.uk/dir_products/dir- … 04_B16.zip

(upravil Lojzek 30. 4. 2009 23:06)

Re: nastavní LAN sítě?

když to dám změnit tak mi skočí chyba
400 Bad Request

Re: nastavní LAN sítě?

Kde vyskočí chyba? Při změně toho firmwaru? Přesně prosimtě.

Re: nastavní LAN sítě?

ano, dám procházet, vyhledám soubor, dám otevřít, potom dám upload začne načítat a hned skočí chyba cca za 1s.

Re: nastavní LAN sítě?

Vyskušaj to cez Internet explorer alebo ak ti podporuje router telnet tak to sprav cez telnet!!!

(upravil Lojzek 1. 5. 2009 20:46)

Re: nastavní LAN sítě?

na IE je to samé ale webová stránka nebyla nalezena..
našel jsem
http://windowshelp.microsoft.com/Window … 01029.mspx
ale nevím co stím
jaké tam šoupnout příkazy atd.?


Klikněte na tlačítko StartObrázek tlačítka Start, klikněte na položku Ovládací panely,- zcela jasné!
Programy a potom Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows. - co si představujou pod pojmem programy?
Požadováno oprávnění správce Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.
2.    

V dialogovém okně Funkce systému Windows zaškrtněte políčko Klient služby Telnet.
3.    

Klepněte na tlačítko OK. Instalace může trvat několik minut.

(upravil W@R35 2. 5. 2009 0:36)

Re: nastavní LAN sítě?

Takže stahnes si putty.exe daj to do googla ale si si istý že ti to router podporuje???
pud sa prihlasiš daj help alebo take niečo a najdi si tam update ak si aspon trosku zbehli v týchto veciech tak to najdeš




ak nie pohladam ti to ja
a vo win to ide cez príkazový riadok telnet -IP-

Re: nastavní LAN sítě?

warezsi kde to mám hledat? jeslit to podporuje ten telnet?
ftp://ftp.dlink.cz/dir/dir-300/document … 070709.pdf

Re: nastavní LAN sítě?

v manažmente.....thy teraz aktualne použivaš web-manažment ale ako som čítal ten manual telnet tam nikde nevidim...ake su tie vypadky cca. dlhe riešil som podobný problém......A vypol som DHCP a idem ručne na zadane IP ked som mal zapnutý DHCP tak som mal tiež výpadky také že 5minut niekedy ma ot odpojilo...vyskušaj si dat natvrdo IP

Re: nastavní LAN sítě?

výpadky mám jak kdy.. včera cca co 2-2.5 hod a dneska prý ještě ne. Ono to vždy odpojí a pak se to hned připojuje... cca 30s -1 minuta

Re: nastavní LAN sítě?

tak to vyskušaj tak ako ti pišem vypni si DHCP!!!čiže už sa nebude pripajať máš zapnutý firewall na routry???keby si potreboval navod ako nastaviť IP a DNS tak mi daj ICQ ti pomožem...

Re: nastavní LAN sítě?

zase dve strany o hovne smile) zavolaj si na to človeka čo sa tomu rozumie a poriadne ti to nastaví

Web