Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zosilnovac 2x20-25W

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: zosilnovac 2x20-25W

zdravim

chcel by som si vyrobit zosilnovac na take to domace zuvanie
nie som audiofil ani nemam v hlave osciloskop, ale nemala by to byt nejaka uplna sunka - tak aby som o dva roky nestaval dalsi alebo sa nevratil k mojim kompjutrovym aktivnym 2+1 za necele 2 tisicky smile proste nestaci "len aby to vydavalo nejake zvuky"

bedne su (minimalne pre blizku buducnost) dane, su to Tesla ARS-1014, 20W / 4R

mozete mi poradit nejaky rozumny zosilovac k tomuto? skill = amater
uplne idealne ak by bol dostupny vo forme stavebnice - v kazdom pripade ale nechcem kreslit vlastnu dosku, obavam sa ze to by nedopadlo dobre... plus by nemal byt velmi narocny na ozivenie

co som zatial nasiel:
povodne som obzeral stavebnice s TDA 2040 a 2050 z EZK, ale neskor som sa z roznych for dozvedel, ze to nie je ziadna slava, takze dalsi prieskum sa zastavil na opampovom koncaku s LM3886 a SPS50 z Aldaxu. Celkom sa mi pozdavaju, ale tych 60W je uz trochu overkill podla mna (jednak to asi nevyuzijem, jednak trafo + chladice a teda rozmery a cena, a okrem toho riziko neumyselnej popravy tych 20W reprobedni)... je rozumne taketo konce pouzivat s nizkym napajacim napatim, do cca 2x20V? Neutrpi tym zvuk ktory z toho pojde?

pozn.: SPS50 atakuje hornu cenovu hranicu, takze o moc drahsie riesenia uz nie smile

dakujem za kazdu radu

Re: zosilnovac 2x20-25W

LM4780 napájené tak asi 2x20V ss
Budeš to mít jednoduché a myslím že na tvoje potřeby dostačující.

(upravil Bystrouš 17. 4. 2009 0:06)

Re: zosilnovac 2x20-25W

LM3886 a myslím že i SPS50 můžeš napájet nižším napájecím napětím, tudíž dosáhnout jen malého výkonu. LMko v katalogovém zapojení taky hraje a deska je docela malinká, vyšla v Amáru. Stavěl jsem to a nebyl s ním žádný problém, pořát tu mam 2 kusy připravené pro budoucí osazení. S ním se dá postavit myslím docela malinký zesilovač, co se zorměrů týče, budeš k němu trafo a desku zdroje, pokud neseženeš desku zesilovače už se zdrojem(např. opampova pokud se nepletu). Trafo 2x20 střídavých okolo 150VA bude stát přibližně 600kč a budeš moct hrát i na víc než 20W.
SPS je určitě dobrá stavebnice, ti kdo ji stavěli ti snad poradí.

edit: a nebo to co napsal BOBO, jednoduchá stavebnice.

Re: zosilnovac 2x20-25W

SPSko mám, chodí bez problémov, bez šumu... Spokojnosť... A inak, naháňať sa presne za 20W je hlúposť. Kľudne ten zosík môže mať 50W, čo vykryje špičky pri hlasnejšom posluchu, a keď nie si hluchý, alebo blbý, (čo myslím, že nie si...) tak tým bedničkám neublížiš...

Ja mám 40W bedne na 150W zosíku Akai a žiadny problém...

Web

(upravil opamp 17. 4. 2009 6:56)

Re: zosilnovac 2x20-25W

Přesně tak, i Teslácké bedny s udávanými 20 watty je možno krmit ze zesu 2x 50W bez nebezpečí poškození (předpoklad: inteligentní běloch, který chce poslouchat hudbu a ne THD a intermodulační produkty limitujícího zesilovače a škvařících se repráků) - inteligentní běloch to nebude honit do limitace, a bude mít větší rezervu na výkonový špičky - subjektivně v porovnání se slabším zesilovačem to bude hrát "čistěji", i když ani na tom slabším si zkreslení jako takovýho třeba vůbec nevšimneš.

Spíš bych řekl, že těch 50W je pro běžně citlivý bedny taková spodní magická hranice, kdy se dá uvažovat o "věrné reprodukci".

Jako začátečníkovi bych Ti doporučil ty LMka (finančně z toho nemám nic, takže tohle v tom nehledej) - bude to hrát dobře, získáš sebevědomí, časem si třeba troufneš na SPV100 nebo rovnou 250.

Osobně poslouchám pořád přes LMka (díky festovním trafům dávají něco přes 50W do 8), jen v subu bydlí Aldax smile

Web

(upravil dokken 17. 4. 2009 15:14)

Re: zosilnovac 2x20-25W

DPA 110
http://www.zewel.tuliscz.com/pictures/d … a110_1.jpg
http://img30.picoodle.com/img/img30/4/1 … 8b6ff1.jpg

Re: zosilnovac 2x20-25W

Ano, to je v této kategorii high-end (v tom nejlepším smyslu slova) a těžko sem někdo postne něco kvalitnějšího. Ale doporučil bys stavbu DPA110 začátečníkovi? Já ani náhodou. Nemluvě o potížích se sháněním některých součástek.

Web

Re: zosilnovac 2x20-25W

pozrel som si toho dudka v amare ale na to si uz netrufam, mozno inokedy smile

stale ma laka ten SPS50, myslim ze ten by som zvladol bez ujmy na dusevnom zdravi, otazka je, ako to hra v porovnani s 3886... myslite ze sa ho oplati robit? alebo radsej zostat pri LMku?

Re: zosilnovac 2x20-25W

Můj názor je, že LMko hraje líp. Někdo jiný určitě napíše, že líp hraje SPS. A teď si vyber smile

Web

Re: zosilnovac 2x20-25W

Zas taká otázka, čí ten rozdiel na Tesláckych sériovkách bude počuť... Mal som tieto bedne doma, viem čo zahrajú a čo nie. Kľudne si postav silnejší zos, dôvody už boli napísané a plne s nimi súhlasím. A pridám ešte jeden. Do budúcnosti,keď budeš meniť bedne (aj hovor že nebudeš, ale budeš...) máš rezervu a nemusíš potom s bedňai meniť zos. 3886, SPS... Hrá to oboje, nemal som možnosť porovnávať.

Web

Re: zosilnovac 2x20-25W

K ARS 1014 jedině AZS 217 nebo AZS 218. Oba jsou vyšolíchané v regále.

Re: zosilnovac 2x20-25W

Dogmatik! smile

Web

Re: zosilnovac 2x20-25W

když jsme u té 110, jaká je funkce těch 220pF u konců? C25,26 brzdící?

Web

Re: zosilnovac 2x20-25W

Nemyslím si že jsou nutný u tý 110 jakýkoli obavy.Je tam jen pár součástek navíc a i já absolutní obvodářskej neználek jsem to před ..nácti bezproblému rozchodil.Desky má pořád Kohout.

Re: zosilnovac 2x20-25W

ono pokial vsetko bude fungovat ako ma, tak by som to podla toho blbovodu v amare ozivil
akonahle vsak uvidim na osciloskope nieco ine ako je tam napisane, tak som v koncoch, pretoze tu chybu s mojimi znalostami proste nenajdem a mozem to zabalit

okrem toho opamp pise ze je problem s niektorymi suciastkami (neviem ktore ma na mysli, nepatral som po nich)

Re: zosilnovac 2x20-25W

neni zadnej problem,tipa hadex ...zas to tolik neprozivejte

(upravil opamp 18. 4. 2009 8:32)

Re: zosilnovac 2x20-25W

OK smile

Problémem se součástkami jsem myslel jejich dostupnost.

Při pozorným osazení desky předem změřenými součástkami odhaduju úspěšnost na 99% - pokud ovšem člověk 1) umí pájet 2) respektuje u součástek polaritu 3) nesplete se při osazování smile To jsem měl na mysli při nedoporučení stavby začátečníkovi...

Web

Re: zosilnovac 2x20-25W

Podle mě žádný silnější zesilovač /50W sinus a více/ nehraje potichu dobře a nezachrání to ani loudness. A paradoxně při nižší hlasitosti více "topí", což je skvělé pro ČEZ, ale ne pro peněženku. Doporučuji AZS 217, 222, 223, pro obzvláště náročné jdou tyto zesilovače případně ještě "vytunit".

Re: zosilnovac 2x20-25W

Tak AZS 223 a AZS 224 jsem viděl na Aukru,a nebo taková PA03 od mistra je taky moc fajnová věc,otázka je jestli ji seženeš,návod jsem někde viděl na netu,ale už je to delší doba.

(upravil right13 18. 4. 2009 20:20)

Re: zosilnovac 2x20-25W

jeden LM1876 a mas vyriesene...
http://www.gme.sk/sk/index.php?page=pro … il=313-269   je to z rodiny overture.takze ziaden srot to nebude...

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zosilnovac 2x20-25W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£