Re: Kde je chyba?

opamp napsal:

Máš kliku, že mezi Vcc a koďanem je těch 10k... tím pádem je proud omezen a koďan se vlastně postupně naformuje z 10V na Vcc/2, s úměrným poklesem kapacity smile

... a většinou s vnitřním přetlakem, úměrným těsnosti pouzdra sad

Web

Re: Kde je chyba?

Jojo, tzv. Federmannova meliorace

Web

Re: Kde je chyba?

Vy si z toho děláte legraci, ale mohlo mě to třeba i zabít. Ještě teď mám v paměti výbuch číňana který byl provozován několik V pod jmenovitým napětím. Už mám vyzkoušeno, že 220uF je málo, při 470uF je furt ještě slyšet miniaturní brum, při 1000uF je ticho. smile

Re: Kde je chyba?

Kdyby sis udělal dvoustupňový filtr, nebo se vyprdnul na přesnou symetrizaci a paralelně k elytu použil zenerku, nebo použil v horní větvi zdroj konstantního proudu ...

Hele, ty by ses přizabil sám svým elytem, o 10V tady nebyla řeč, když vidím vodporový dělič, tak sednu k ohmově zákoníku a počítám, ne ?

Web

Re: Kde je chyba?

little, naco děláš zesilovače v můstkovém zapojení, když to posloucháš na desetinu výkonu a posloucháš víc brum než užitečný signál.

Re: Kde je chyba?

Kde je chyba? smile

Re: Kde je chyba?

našel to na netu, ne?

Re: Kde je chyba?

Na netu ne. Našel jsem to v Amaru. Ani jeden z modulů už nebrumí, ale takový mini modul s velkým elytem nevypadá zrovna esteticky nejlépe. Ale to není důležité, tady jde především o funkci. smile

(upravil marda 20. 4. 2009 11:20)

Re: Kde je chyba?

Já souhlasím s Betaronem. Postavili jsme tehdy 4 ks těchto modulů s všemožným osazením a hrálo to bezproblémů. Lepší je ale použít zapojení DPA411 (410) která je propracovanější - filtr na vstupu, invertor pomocí OZ.

(upravil little 20. 4. 2009 12:58)

Re: Kde je chyba?

Nakonec jsem skončil u kapacity 220uF/63V Nichicon. Byl tam ještě jeden problém, ale tím se nebudu příliš chlubit. Snad jen dodám, že mě překvapilo, jak moc velké držáky ty Nichicony jsou, tohle udělat s Jamiconem nebo shitem z Tipy tak už jsem zase ohozenej peřím. Opět jsem se přesvědčil o tom, že pokud investuji jednorázově vyšší částku, ještě hodně ušetřím. smile