Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 47)

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký jízdní kolo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 47 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 925]

(upravil dokken 12. 4. 2009 22:32)

Re: Jaký jízdní kolo

Samozřejmě jak jsem si myslel, nemáš zkušenost s opravdu přesným a kvalitním řazením, jinak bys tu nepsal tyhle blbosti..
Chyna nyní vybaven moudrem od tebe, bude marně žádat v cykloshopu nearetovaný řazení...kluci řikali že je to lepčí...ach jo.Mimochodem i Alivio, který se běžně používá v lowcost třídě, se dá slušně seřídit.

Re: Jaký jízdní kolo

Letos budu mít DiY kolo (jestli se to tak dá nazvat) třetí sezónu. nechal jsem si poradit od odborníků http://kolik.org Než jsem, ale zavítal do zmíněné prodejny, prošel jsem všechny cyklo-prodejny v Karviné. 99% prodávajících mi nabízelo jen to co měli na krámě nebo z katalogů. Když jsem si chtěl objednat s tím, že bych si ho vyzkoušel a kdyby mi nesedlo, že bych ho nevzal.. řekli, že to nejde ... Tak jsem skončil v Bohumíně kde mi perfektně poradili co a jak a proč ... Původně jsem chtěl kompletní kolo základ v Deore (9 "koloečko"), ale na konec jsem vzal 8 "kolečko" Alivio (jen přehazovačku). Náboje Novatec, kliky Truvativ atd ....
Byl jsem hned rozhodnutý pro trek/cross ... Takže tak, moje story při nákupu kola smile

https://i.postimg.cc/Z0WY6x3w/DSC03583.jpg https://i.postimg.cc/wRR6H9HC/DSC03726.jpg

Web

Re: Jaký jízdní kolo

dokken: Nech si svoje závěry a předpovědi, naprosto přesně jsem věděl, co z toho uděláš. Kvalitní řazení jsem si opravdu i zkusil ale taky jsem zmínil, že se těžko dá pořídit s kolem do 7K. S Aliviem nemám osobní zkušenost, možný to je, co říkáš, nechť se po něm tedy podívá, ale soudy si nech pro sebe, to je v snad v každý diskusi, kde se vyjádříš, všichni okolo jsou vždycky blbý...

(upravil dokken 12. 4. 2009 23:44)

Re: Jaký jízdní kolo

frogg
Vyjadřuju se tam kde mám co říct a reaguju na nesmysly, to je celý.U vlastníka dokonce třech bajků, jak si nám zdůraznil, bych předpokládal elementární znalosti problematiky.Jako např., že minimální použitelná přehazka je Alivio (právě v cenovým rozpětí co hledá chyna)s celoduralovým tělem a né z plechovejch výlisků, kde se to seřídit nedá vůbec.A je víc než zřejmý, že právě s tímhle levným shitem máš zkušenosti i když nikomu nic nedající.Páč jinak bys tu netroubil ty nesmysle o řazení.To se prostě nedá nereagovat, sorry.

"sice by se samozřejmě přehazovat nemělo, ale když je to třeba, krokáč třeba ani nepřehodí"
big ROFL ...to asi podle tebe slezu z kola a přehodím řetěz rukou nebo jak?? ,hehe

(upravil Zorg 13. 4. 2009 0:09)

Re: Jaký jízdní kolo

chyňo, než to tu pročtu, tak jen napíšu, že Tančín (koloshop) je ten největší zmrd pod sluncem. Mám od něj nějaký věci, co tehdá prodával ve firemním bazaru a je to pěknej dojeb, něco dokonce ani neodpovídá tomu, co deklaroval v inzerátu. Já to zjistil až pozdě při výsměchu od kamarádů. Halt jsem tehdy byl ještě blbej...

...jo a za 7k fakt nic normálního nepořídíš. Možná něco horšího na bazaru. DYI je bohužel u kola nerentabilní, jedině jak psal bystrouš, když chceš mít každej šroubek pod kontrolou, jako já big_smile ale stojí to UKRUTNÝ prachy, nedoporučuju lol

dokken napsal:

Viz řazení jako "motorka".V terénu nepoužitelnej princip...atd.

..ehm, kolikrát s shortynama vyhrál Martinez MS? wink Já po dlouhých letech co jsem měl rapidfire teď  jezdím otočné a zatím si ho nemůžu vynachválit, i když teda se zpocenou dlaní (jezdím bez rukavic) mě to dneska jednou proklouzlo... Čekal jsem, že to nebude ono, že v terénu jak musíš kroutit zápěstím, že to nepůjde, ale překvapivě super. Řadím přesnějš než s rapidama, tam mě palec vždycky třeba v drncavym sjezdu prohmát o 2 víc než jsem chtěl, tady to tolik nepociťuju, celkově je chod tužší, což mi sedí. Ale možná sem jen nešikovnej big_smile

frogggu, nějak tě nepobírám, co máš prosímtě za řazení (konkrétní typ) a kolik toho najedeš v terénu, čímž nemyslím prašnou cestu...

Re: Jaký jízdní kolo

Jasně.
K tomu druhýmu: "třeba v záběru" ti uniklo.

Re: Jaký jízdní kolo

Páčkový řazení s vypínatelným indexem bylo svýho času oblíbený u závodníků, protože se při poruše řazení dal vypnout index a dojet závod bez něj. Ty doby už jsou ale dávno pryč a v podstatě nic jinýho než páčkový řazení s aretací se na kolech použitelný kategorie (cca od 7000,-) nevyskytuje. Otočný rukojeti- grip-shift jsou na ústupu a dual control byl krok stranou a Shimano ho pomalu stahuje ze svejch řad.
Dlouho jsem jezdil se Shimanem (deore, lx, xt), ale Sram mi připadá lepší. Přehazovačka má silnější pružinu a líp chodí v extrémních podmínkách. Páčky maj převod 1:1 a líp se ovládaj. Vždycky před sezónou vyměním lanka, případně bowdeny a celou sezónu si toho nemusím všimnout...

(upravil dokken 13. 4. 2009 0:05)

Re: Jaký jízdní kolo

I v záběru, když mi aretovaný řazení nezařadí, si pomůžu jemným zatlačením, jinak bych totiž podle tvý logiky nezařadil vůbec.Nechme toho, na tohle nemám sílu.

ještě pro chynu pokud to ještě vůbec čte
tady týpek tuní levný vidle, suntour hlavně
http://www.tuning-test.cz/

Re: Jaký jízdní kolo

No já bych jen dodal, že Alivio není žádný lowcost. Ale přehazka, která se dává na osmikolečko. Dalo by se říct, že je to Deore XT (ale raději LX big_smile ). Co se týče materiálu to samé ... Jestli se pletu, opravte mě.
Co se týře řazení, GripShift mi docela sedí.

Web

(upravil Duwenbleidd 13. 4. 2009 0:17)

Re: Jaký jízdní kolo

Kritiku, ty si koleduješ. Sice na Aliviu jezdim a nic špatnýho si o tom nemyslim, proč by potom Shimano dělalo ty vyšší řady? smile Rozdíl tam je, a to  znatelnej. Věř tomu smile. O Aliviu si troufnu tvrdit že to lowcost je wink
Jinak to tvoje kolo je takovej turistův ideál, přiznej se schválně na kolik vyšlo. Mám něco podobnýho - Author Stratos

Re: Jaký jízdní kolo

Doken: a jaký řazení používáš? Buď je to něco hoodně starýho a nebo levnej šmejd. V kvalitních řadách už se dlouho nic takovího nevyskytuje a kvalitní řazení s aretací ti ZAŘADÍ i v plným záběru, i když dostává zahulit řetěz atd.

Re: Jaký jízdní kolo

Duwenbleidd: počkej v čem je jiné Alivio než základ Deore? Alivio je v podstatě nejvyšší řada 8 kolečka a Deore je základ 9 kolečka. Osobně používám na 80% jen 5 koleček a prostřední talíř big_smile Vyšší řady, už jsou jen LX, XT (myslím).
Ano je to kolo, které jsem si za pomoci odborníků a samozřejmě ceny nechal postavit podle svých "představ". Původně jsem si ho koupil do práce (cca 55 Km). Naštěstí mám teď práci za rohem ... Bez nosiče si nedovedu představit jezdit big_smile

Web

(upravil Basstl 13. 4. 2009 0:45)

Re: Jaký jízdní kolo

Jednotlivý řady se od sebe lišej použitejma materiálama, kvalitnějším uložením a váhou. Alivio není špatný, ale čím vyžší typ, tím hladší chod...jo a zapoměl jsi na XTR. Co na tom nosiči vozíš? Svačinu do práce, bandasku a náhradní trenky? big_smile

Re: Jaký jízdní kolo

jak u blbejch na dvorečku
basstl vůbec nic nepochopil, nic končím diskuzi

Re: Jaký jízdní kolo

Kritiku, o základním Deore jsi nic neříkal - nemá žádný přívlastek. Tam bych se tomu nedivil. Ale LX a nedejbože XT za jízdy od Alivia stoprocentně poznáš smile
Přiznej se k tý ceně, abych věděl jestli jsem měl kupovat nebo stavět... Docela mě to hraní láká už delší dobu. V nejhorším mi tu cifru prosím pošli na mail

Re: Jaký jízdní kolo

basstl...ješte jednou ti to napíšu a naposled...nepochopil si diskuzi, až tě osvítí duch svatý tak svý výkřiky do tmy smaž a't tu nezasíráš celkem plodný vlákno svejma poučkama o kvalitách řad.

(upravil Kritik 13. 4. 2009 13:30)

Re: Jaký jízdní kolo

Basstl: na nosiči vozím všechno wink Původně jsem chtěl skůtr ...
Duwenbleidd: u LX bych se i hádal, že je materiálově stejné jako Alivio (ale to sem nepatří). Jinak XT je jiná liga (ale musí být kolo celkově sladěno). A to je většinou u kol z "obchodu" naopak.
Zvažoval jsem i na LX a XT, ale celková cena by byla hooodně přes 20.000 Kč. Myslím tím celkově komponenty, aby byly sladěny k LX nebo XT (jestli mi rozumíš). Takové kolo je zbytečný přepych (pro mě).
Když se dívám po obchodech na kola za 20.000 Kč tak je většina šíleně předražená!! Myslím použité komponenty (např. se stačí podívat na použité kolíky na brzdy. Sice detail, ale je to dost blbé vidět obyčejné gumové kolíky na kole za 20 litrů). Schválně napiš kolik jsi myslel cenu mého kola  wink
Kdybych si kupoval kolo znova, tak jedině DiY ...

edit: cenu pak smažu ...

https://i.postimg.cc/K1St6zxy/DSC03601.jpg https://i.postimg.cc/yJ7cNbDQ/DSC03602.jpg https://i.postimg.cc/qtQn6xnk/DSC03603.jpg https://i.postimg.cc/v4r5bsZx/DSC03604.jpg

Web

Re: Jaký jízdní kolo

Už základní rozdíl u Alivia a LX je plast proti kovu u LX. Potřeba to sladit je mi naprosto jasná wink
Tipoval jsem tak 15, myslím že příště bych znova kupoval hotovku. I když kamarád mě nedávno skoro zvyklal rámem svýho závodního kola, ale to by bylo v důsledku drahý smile
dokken: Místo toho urážení jsi to mohl zkusit vysvětlit jako normální běloch, není potřeba používat takovýhle výrazy. Zasírání vlákna jsem si všiml jen z tvé strany, Basstl se tě normálně a slušně zeptal.

(upravil dokken 13. 4. 2009 1:17)

Re: Jaký jízdní kolo

No a právě o tom jsou bikeshopy s individ.přístupem, daj ti na horáka třeba torpédo v růžovým rámu, cokoli

Re: Jaký jízdní kolo

dokken: omlouvám se máš pravdu. Blbě jsem pochopil tvou poznámku o záběru a aretaci #28. Kdybys napsal komu byla určená hned by to bylo jasný. To druhý bylo určený kritikovy, ptal se na rozdíl mezi Aliviem a Deore.

Příspěvky [21 až 40 z 925]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 47 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký jízdní kolo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£