Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Zdravim, na zkousku jsem zapojil nejake ty komponenty, a setkal jsem se bohuzel s mensim problemem..

Mam stary zesilovac z druhe ruky (AKAI AM-73), a zda se mi, ze levy kanal hraje o kousek hlasiteji nez pravy.. Balance tam sice je, ale preferuju zvuk bez korekci (navic pri zapnutych korekcich je odstup signal/sum o tridu horsi). Ne ze by se to nedalo resit posunem kresla trochu doprava, nicmene je to mirne serouci. Rozdil je slyset i ve sluchatkach (byt nevalne kvality). Pri zesilovani z "nuly" lze drive slyset levy kanal, pravy se prida posleze sad

Vim, ze se casem nevyhnu hledani nejakeho sikovneho elektrikare v okoli, ale co me zarazilo - a proc se taky ptam kapacit zde - pri poslechu uchem u bedny se mi u leve (hrajici silneji) ozyva slaboucky zvuk brumu z trafa. Pri pustene muzice je samozrejme absolutne neslysitelny, ale "naprazdno" pri zesileni je tam patrny. U prave bedny nic takoveho neslysim. Je mozne, ze by to mohla byt jedna z pricin zesileni?

K napajeni bych jen uvedl, ze u zesilovace je home-made udelany takovy ten 3 pinovy konektor (pouzivany u PC, nevybavim si ted nazev), u nehoz neni vyvedeny ochranny vodic do desky, tj. je zapojena faze a stred.

Pokud ma nekdo s timto zkusenosti, budu vdecny za kazdou informaci (mozna pricina, pravdepodobna cena opravy, anebo i tipy na solidni opravare takovych stroju v OL / OV)

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Pokud kolem nuly zesiluje dřív jeden kanál, je nesouběh drah volume potu. Další věci lze zjistit pouze měřením. Volume pot do podobných zesů bývá často problém sehnat/nahradit.

Web

(upravil Petr32 10. 4. 2009 22:54)

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Sendy: Ajaj, to by nebylo dobré sad
Koukal jsem se dovnitř, je to stereo pot. a na něm: Alps japan, 827r 100KAX4. Má ale 12 vývodů, resp. 2x6 (co jsem se díval tak aktuální ALPS RK27112 mají 2x3) Moc z toho rozumný nejsem, zatím googlím.. Říká to někomu něco? Pokud to je tří-odbočkový potenciometr tak jsem asi pěkně nahraný co? sad

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Čili je to ALPS 827 série, 100K, log., nejspíš čtyřnásobný, když to má na sobě napsané a odpovídá tomu počet noh..  Aktuální ALPS má být co ? Něco jako aktuální auto, aktuální noviny, aktuální choroba ? Místo googlení bude třeba měřit, googlení má na ten problém (či více problémů) stejný efekt jako poskakování kolem ohně.

Web

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

ok, zkus mě nasměrovat, hledal jsem ALPS 100K v podstatě jakýkoli, našel jsem jen výše zmiňovaný.. Změřit co kde jak? disponuji pouze jednoduchým voltmetrem smile

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

V prvé řadě bude třeba sehnat generátor, osciloskop, taky raději i milivoltmetr a dostatek znalostí. Pak to přijde samo smile.

Co se týče potu - odpověď dá buď schéma zesilovače, nebo katalog ALPS z té doby.

Web

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Inu, tak tím opravdu nedisponuju smile Katalog se mi zatím nepodařilo najít, a schéma bych mohl stáhnout za něco kolem 350 Kč.. Zkusím ještě něco pohledat.. Pokud máš pravdu a je to opravdu potenciometrem a nebudu s to sehnat náhradu, prozatím to asi budu řešit nesymetrickým ustavením jedné bedny..

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Ale jak můžu vědět, jestli to je jenom tím potenciometrem, když to nikdo celé nezměřil !! To, že v počátku dráhy se to chová jinak může, ale zdaleka nemusí být jediný problém.

Web

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Chápu.. Tím jsi to myslím z technologického hlediska uzavřel, díky. Kdyby měl někdo ze čtenářů pozitivní zkušenosti se servisáky (viz. první post), ať klidně přidá k dobru smile

(upravil dokken 12. 4. 2009 18:39)

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

sinclair z tohodle fora ti to opravi, na dalku a bez meraku nikdo.Uz ti to psali i na slovnaftu

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Servisáků je plno, těch se zkušenostmi s audiem a neprasící zakázky je míň, těch schopných sehnat i prastaré náhradní díly je velmi málo. Pokud na to extra nespěcháš, jsem z OV, jinak v OL je Petr Kracík, a kdosi se specializací na HiFi je z Brodku u Přerova. Mohu taky doporučit 5 servisů, které to opraví podobně, jako by v tom 14 dní bydlela indočeská rodina lol

Web

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Sendy výborně, nespěchám-naopak - stěhovat se budu až za pár měsíců, takže bych se ti potom když tak ozval. Ještě jednou, díky moc.

(upravil Petr32 27. 6. 2010 3:19)

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Sendy napsal:

Pokud na to extra nespěcháš, jsem z OV,

Tak jsem konečně bytem v OVě. Mohli bychom se nějak domluvit? Pošli mi prosím kontakt.. Díky.

(upravil Petr32 15. 8. 2009 19:13)

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Sendy se mi bohužel neozývá, pokud byste věděli o někom férovém a šikovném z OVy, který by byl schopný a ochotný udělat repas staršího zesíku, dejte vědět. Sinclaira (skrz čes. poštu) si vzhledem k odpovídajícímu tématu nedovolím risknout..

Jednalo by se o celkové přeměření, případně výměnu kondíků, výměnu/přemostění některých starších přepínačů, které nedělají dobrotu. Co se týče potenciometru, ten bude pravděpodobně v pořádku. Zesilovač obsahuje i DAC. Servisní dokumentaci mám.

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Sendy je zasekaný prací ještě víc, než já. I v téhle "krizové" době mají lidi, co něco umí, práce dost, já nejsem výjimka.
Tak to přivez a domluvíme se osobně a na místě. Pokud si tady ve městě uděláš cca čtyřhodinový naučný výlet, udělám to ještě ten den. Co se týče zkušeností s AKAI, v poslední době jsem dělal AM-55, AM-95 a AM-39, kondenzátorů je skladem rovněž dost. Netřeba se bát - kdo se bojí, sere v síni smile

Web

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

2 Petr32 - smázla se mi velká část pošty a teprv to postupně to obnovuju, zkus se mi ozvat znovu mailem.

Web

Re: Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

2 Sendy -  máš mail

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stary zesilovac-jeden kanal hlasitejsi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£