Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Filtrační kondenzátory - připojení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Filtrační kondenzátory - připojení

Zdravím všechny na fóru, mám dotaz. Chtěl bych do zesíku dostat nové filtrační kondy, jelikož ty staré vytekly. Původní jsou nějaký zvláštní typ mají 10.000u, ale průměr jenom 25mm a jsou hodně vysoké. U nás 10.000u seženu jenom 35mm a navíc jedny takové Nichicon doma mám (a ty tam nevlezou). Je nějaká možnost je připojit mimo DPS, třeba pomocí nějakého vodiče? Kousek dál je totiž v krabici od zesíku nevyužité místo. Zkusil jsem obyčejný izolovaný měděný drát, ale dochází pak asi k průniku nějakých nežádoucích vlivů do zesilovače a ten se pak rozkmitá. Měl bych použít stíněný vodič? Nebo s hodně velkým průměrem? Je vůbec možné kondenzátory připojovat, aniž bych je naletoval přímo do DPS? Díky za všechny rady.

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Panasonic 10G/50V 25mm prumer... na objednavku v conradu/fk technics, nebo ve farnellu.

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Takže ty, co mám doma, není žádná šance použít? sad

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Připojení kondenzátoru mimo DPSku? Jo, to jde. Stačí abys na jeden vývod kondenzátoru použil vodič o průřezu min. 4mm (nebo to klidně udělej jako to dělám já-vezmi hifi dvoulinku, udělej z ní dva vodiče, ty stoč do pomlázky a oba připájej na jeden vývod kondenzátoru, to samé i u druhého vývodu). Pokud dodržíš tyto dva body ( co nejtlustší a nejkratší vodič) zesilovač se zcela jistě nemá šanci rozkmitat. Každopádně, delší vodič jak 20cm a průřezu 4mm bych tam rozhodně nepřipojoval...

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Hnusný a neestetický littlovo řešení. Já bych teda radši vzal dvě stovky a koupil ty kondy z farnellu a vyměnil je. Jednodušší, elegantnější řešení, je sice dražší, ale do budoucna určitě lepší. smile

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

navíc se to při transportu nevymlátí.

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Tak treda to mi někdo vysvětlete jak dlouhej vodič k filtračnímu kondenzátoru může rozkmitat zesilovač yikes ... asi jsem nedával ve škole pozor..

(upravil little 9. 4. 2009 15:07)

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Sorry, kecám. Sinclair psal ohledně propojení tranzistorů drátama do desky. Spletl jsem si to.  yikes Littlovo řešení je sice esteticky hnusný, ale řekněte mi, koho to zajímá? Mě teda ne, ro mě je mnohem důležitější správná funkčnost než to, zda jsou všechny nožičky tranzistoru zapájeny do DPS pod správným úhlem a vodiče jsou na pikometr stejně dlouhé. S tím vymlácením má ale Frankie pravdu. Pokud to chceš udělat pořádně, kup si je. Pokud ti jde o nouzovku, pak ti nezbyde nic jiného než tam dát kondíky o nižší kapacitě nebo tam přidělat tyhle Nichicony...

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Dobře, díky za rady. Asi koupím ty Panasonicy. Nemáte někdo s nima zkušenosti? Jak jsou na tom s kvalitou?

No, nevím, možná se nerozkmital, osciloskop nemám, pouze repráky strašně chrčely a koncáky po 15 vteřinách hřály tak, že jsem musel zesák vypnout. A s těma vyteklýma a ještě jedněma, co mám doma a mají jenom 3300u, to nedělá. Takže to určitě bylo tím připojením. Než je objednám a dojdou, tak zkusím zatím vodič s velkým průměrem.

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Panasonic je kvalitou OK
Ake dlhe a hrube si mal tie vodice?

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Může, Tomáši...musíš si ho představit taky jako indukčnost... a ta když se " potká " s některýma interníma kapacitama ( třeba Ccb ), může zesilovač rozkmitat....

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

Dj_Pietro: Ty vodiče měly tak 15cm a průměr něco přes 1mm.

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

a keby si na povodne miesto dal nejake mensie kondy, napr 4700uF a cez kable by si dal zbytok?

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

No, tak teoreticky bych tam mohl dát ty 3300 a přes kabely ty Nichicony. Usměrňovací můstek je tam na 15A, takže v pohodě. Ale esteticky... sad

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

iste, estetika ide stranou:(

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

neviem teraz či na tej DPS nemáš pre ne miesto alebo ti len nepasujú nohy? ono by prípadne stačilo len pre jednu nohu kúsok vedľa navàtať dieru.

Re: Filtrační kondenzátory - připojení

tady ho mas
http://shop.fkt.cz/kondenzator-elektrol … n+dp39302/

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Filtrační kondenzátory - připojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£