Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření výstupního výkonu zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil little 1. 4. 2009 8:16)

Téma: Měření výstupního výkonu zesilovače

Čistě ze zvědavosti jsem se začal zajímat o měření výstupního výkonu zesilovače, zajímá mě především, jak je na tom s výstupním výkonem mainstreamový a shitózní autohifi zesilovač. Jde mi o to, zda můžu tuto hodnotu měřit bez toho, aniž bych sledoval tvar křivky výstupního signálu na osciloskopu. Samozřejmě počítám s tím, že pak bude výstupní signál spíše připomínat schody, namísto vln smile. Jaký je výkonový rozdíl mezi tímto (silně limitovaným signálem-obdélník) a pěknou, neořezanou sinusovkou? Nebo je to u každého zesilovače jiné a nelze říct, že zesilovač bude při ubrání 20W do zátěže dávat nezkreslený signál? Předem děkuji za odpověď na tuto možná trochu zmatenou otázku.  wink

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Může to být naprosto jiné. Měřil jsem před časem třeba 6 kanálový Panasonic, uváděno 300W (6x50W RMS). V reálu - kontinuální sinus - jeden kanál 55W při začátku limitace, při zatížení 2 kanálů to slezlo na 2x asi 40W, při zatížení 4 kanálů už jen 4x 20W ani ne a při 6 si to můžeš odhadnout sám. Samozřejmě jakýs hudební výkon to při burstu mělo, ale po pár ms to padlo na to, co měnič dá, a to je omezeno prakticky konstantním výkonem.

Web

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Výstupní výkon při nějaké dané hodnotě zkreslení nelze měřit bez osciloskopu.

Web

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Pokiaľ sa chceš dozvedieť viac o meraní výkonu zosilovačov otvor si tatrmanove stránky (a ešte si užiješ trochu srandy)...

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

godz: Jen to ne, protože by si mohl zafixovat nějaký nesmysl. Je třeba čerpat poučení z kvalitních a hodnověrných zdrojů.

Web

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

JJ, sendy, přesně tak. Pak se to už težko maže z paměti.

Web

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

no a co měřenej zesilovač napojit na PC a rovnou měřit THD při zátěži? Těsně pod hodnotou kde THD rapidně naroste změřit napětí. Jde jen o to jak se to přesně změří. Osciloskop v PC je taky a to že to je pomalý u tohodle nevadí.

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Ja len zasnem nad tym ze niekdo s takmer 3000 prispevkami nevie ako sa mera vystupny vykon (bez urazky)
zaujimalo by ma potom ako chces vediet ze nemeras sinus ale obdlznik...
co sa tyka vystupneho vykonu u obdlzniku rovnakeho napatia ako je Umax pri sinuse tak vykon je dvojnasobny..
avsak nejde to takto brat ze zmeram vykon u obdlzniku a podelim dvoma...takym meranim neumerne zatazis zdroj a ten ak nechcipne tak bude mat riadny pokles napatia.. a o saturacii koncovych tranzistorov a podobnych veciach ani nehovorim

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Dj_pietro: straci ti merak ktorým budes merat spickovu hodnotu, tak zistis, aspon priblizne, ci si v limitacii alebo nie

Web

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Dj_Pietro, to si nevšímaj, to je little....

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Moc dobře vím, jak se měří výstupní výkon zesilovače. Svoje debilní příspěvky si dýdžeji nechej pro někoho jinýho. Ptal jsem se jen, zda lze měřit výstupní výkon zesilovače bez osciloskopu. Odpověď jsem dostal. Ano, výstupní výkon lze měřit, ale tato hodnota nebude mít žádnou vypovídající hodnotu. Debilní Slovák, nechť si svoje kydy schová do hospody. tongue

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

Když jsme u toho, kdysi jsme na rychlé měření používali drobnou fintu - měřilo se na 400-1000Hz, k umělé zátěži byl připojen RC člen a piezotweeter - jakmile se objevila 3. a 5. harmonická, určitě jste si toho všimli dřív, než na vošklivoskopu smile

Web

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

vacsinou toto forum uz iba citam ... no neda mi nereagovat

little: podobne narazky si nechaj napr do tej hospody. dakujem.

Re: Měření výstupního výkonu zesilovače

little: NO comment

merat vykon bez osciloskopu sa da len treba mat dobry THD "merak" a sledovat pri zvysovani vystupneho napatia oblast kde prudko zacne skreslenie narastat..to je prave oblast max vykonu /prechodu do limitacie/ ..samozrejme ti zos nemoze nikde zakmitavat inac je to v prdeli...a nemat v hlave nasrane ze ano..

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření výstupního výkonu zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£