Téma: Jakou zvukovku ?

Ahoj.
Chystám se koupit novou zvukovku ... teď  mám SB live a ta za moc nestojí, začal jsem se poohlížet po něčem lepším. Docela se mi zalíbila M-Audio Revolution 5.1 četl jsem několik recenzí a nedopadla špatně. Hudbu pouštím zásadně přes PC a všechnu mám v mp3, používám zesilovač DENON PMA-560 a diy reprobedny s TVM (stavím nové 104-03/4+226-03/4).

Dotaz tedy zní : Jaké máte zkušenosti s M-Audio, popřípadě jakou zvukovku za rozumné peníze byste doporučili ?

Re: Jakou zvukovku ?

mp3? tak hocičo lepšie ako SB live mi príde zbytočné, zázrak sa konať nebude. dobrá kúpa by bola napríklad audigy 2, z druhej ruky za 5 kil...

Web

Re: Jakou zvukovku ?

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1252
Tady je na prodej jedna karta považovaná za "opravdové hifi", cena z druhé ruky bývá tak okolo 2,5tis, nová stojí tuším 3,5. Ale není moc na blbinky, nemá výstup na sluchátka a vstup pro mikrofon.

Re: Jakou zvukovku ?

>redyuri

Zásadně nesouhlasím! Měl jsem SB Live 5.1 Digital (neboli poslední a nejlepší z řady SB Live) a po výměně za Terratec Aureon Space 7.1 (s VIA Envy) se zvuk opravdu hodně zlepšil. Ale až poté co jsem obešel ty původní stupidní drivery co zasahovaly do zvuku.... A poznal jsem to i na takové potvoře jako je AZS222. Je ale pravda že když už musím mít ty MP3 tak se snažím aby byly v nějaké rozumné kvalitě - nejlépe 320kbps. Je to ale znát i na některých troskách 128 a 192kbps.

Re: Jakou zvukovku ?

Co tomu SBlive chybí? Chystam se ho ¨taky vyměnit za něco lepšího, (taky zatim uvažuju m-audio) tak by mě zajímalo jakej je rozdíl.

Re: Jakou zvukovku ?

nevím ajk to popsat - nejsem zvyklý na takové ty hifistické popisy smile Nejlépe to poznáš když si to vyzkoušíš sám. Spíš bych mohl popisovat co se stalo poté co jsem tu zvukovku vyměnil. Zmenšil se šum a sajrajt co leze z PC, zvuk se v celém pásmu pročistil, patrné je to zejména na středech a výškách které nejsou tak zrnité a ostré. Zjemnily. Také se mi zdá že basy nejsou tak zahuhlané - jsou sušší a přesnější. Je to podobný efekt jako vyměnit zesilovač s TDA2030 za pořádný tranzistrový stroj s větším DF. To mě překvapilo protože změnu na basech jsem nečekal. Člověk si velice rychle zvykne na lepší a tak když jsem pak po čase zkoušel porovnat tak bych se už nevrátil. A to vím že změny jsou určitě větší jen to dusí zesilovač v cestě. Až ho vyměním za DPA222 tak to bude teprv mazec! Teď je jen otázka jestli to uslyšíš i ty když si to připojíš k nějakým PC bedýnkám nebo věži (bez urážky - nevím na čem posloucháš).

Poznámka:
VIA Envy je jediný pořádný výrobek od téhle firmy kterému bych dal svůj hlas. Jinak jsem se po špatných zkušenostech čemukoliv s tímto logem na hony vyhýbal.

Re: Jakou zvukovku ?

Já schánim nějakou slušnou zvukárnu za pár stovek, tak si kupte dobrý a jednu starou mi prodejte smile

(upravil Viper 12. 6. 2007 8:55)

Re: Jakou zvukovku ?

Jo, zvuk sice po výměně bude mít lepší, ale právěže mám doma několik různejch karet od Creativu a na přehrávání Mp3 bohatě stačí Audigy 2. Ta Revolution by byla v každém případě lepší, ale zas zbytečná, pokud by výhledově nepřešel na něco kvalitnějšího, než zrovna Mp3... Mi osobně "na takovéto domácí poslouchání" big_smile stačí Audigy 2ZS... Jo taky mám zatim bohužel pořád nejvíc těch Mp3, ale asi tak, když už na to příjde a sáhnu po CD nebo DVD, tak kašlu na celej komp a od čeho mám slušnej DVD přehrávač... wink Sice to do 222ky asi těžko pošlu optikou, ale pořád lepší řešení, než to prznit kartama...
Taky nevim, co furt máte proti SB Live...? Dost dlouhou dobu na tom taťka hrál a je to celkem slušný, teď ji mám ve starym kompu, tak ji občas srovnávám a stejně bych o ni neřekl, že je na hovno...

Franku a nechceš SB 16? lol Asi 5 podobných staříků  jako SB Pro, 16, Aztech ad..jsem tak různě nahrabal... big_smile (to by Ti ale stejně byly k ničemu, starý velký ludry s plošákem pomalu přes celej case... lol) Na to si tak max. poskládám jednoho "retro dědka" 133MHz na přehrávání Mp3 někde na chatu... big_smile Dílů na to je jedna skříň lol

Re: Jakou zvukovku ?

Díky za názory ... asi půjdu do M-Audio

Re: Jakou zvukovku ?

Já už M-Audio revolution mám zhruba 3 měsíce a jsem spokojený. Původně jsem uvažoval o něčem od Creative ale po přečtení několika recenzí a reakcí majitelů jsem se rozhodl, že raděj pořídím kartu s lepším odstupem signálu apod.  Je hezké že karty Creative mají různé "udělátka" pro zlepšení kvality zvuku a podobně ale podle mě je lepší co nejlépe reprodukovat daný audiosignál, než ho všelijak uměle "vylepšovat". Softwarové vybavení vcelku slušné, až na to že novější drivery než 1.0.3 , které byly vydány už před pár lety, nejsou. Naprosto perfektní je nastavení pro 5.1, kde si lze zvolit kromě dolní propusti také vzdálenost dané bedýnky od posluchače. U SW je navíc možnost otočení fáze o 180 stupňů. S kartou jsem spokojený akorát teda ten software by mohl byt lepší a hlavně pravidelně aktualizovaný. Bojím se dne kdy budu nucený přejít na Vista, pod které se zatím driver sehnat nedá sad

Re: Jakou zvukovku ?

Na Vistu kašli, ty budou eště dlouho na hovno, alespoň než vyjde nějakej "opravářskej balik"... Jinak taky bych možná přešel na Revolution, ale zas si říkám, že už počkám zas do novyho kompu... Nejsem z těch, který upgradujou komp každej týden a je jasný, že s dosavadni konfigurací to příliš dlouho použitelný pro náročnou audio práci nebude (jako celek)... Taky si říkám, že bych pouvažoval o dražších modelech zvukovky, ať zas neni první věc to, že budu muset dobastlit nějakej panel do šachty nebo externě... nějakej 1 nebo 2 vstupy na kartě mě fakt nevytrhne... tak samo výstupy (5.1 nepočítám... taky mám 7.1 a je mi to na h...)

Re: Jakou zvukovku ?

A co zkusit Juli@ ? Musim souhlasit s Thalesem, že VIA Envy je dobrej kousek. Od tý doby, co jí mam, mi přestalo vadit, že je "jen" stereo, proti Audigy2 (7.1) . A pro ty co aktivně sledujou IT: jede i ve Vistách.

Re: Jakou zvukovku ?

Via envy je čip, ne zvukovka, tak jak může mít nějakej vliv na kvalitu zvuku?

Re: Jakou zvukovku ?

Samozřejmě, že je to jen čip na zvukovce, kterej v podstatě do kvality zvuku nezasahuje. Myšleno spíš že je bezproblémovej, umí nativně pracovat na různých frekvencích (narozdíl od LIVE! a serie AUDIGY) atd...

Re: Jakou zvukovku ?

Přesně tak - žádné zbytečné resamplování jako u Creativu. Tím mě docela naštvali. kdyby toho nebylotak bych se pokusil vytunit nějakou tu kartičku od nich ale takhle by to bylo zbytečné. mě teď spíš naštvalo že jsem v PC vyměnil SCSI řadič a ten mi podstatně více zanáší rušení do zvukovky i když je od něj ob jeden slot. Dál dát bohužel nelze. Asi budu muset opráčit svůj stínící kryt co jsem si kdysi vyrobil na AWE32 smile

Re: Jakou zvukovku ?

2 Viper: Taky že kašlu ale časem nás stejně nějak donutí na ni přejít, ale jak říkáš na vistu až tak po vydání SP1.

2 all: Zvukový čip VIA Envy je použitý i na M-Audio Revolution 5.1 a 7.1, akorát je použitý trochu jinak než u Julie. Jde o to co člověk od karty očekává. Pokud chce kvalitní stereo a to symetrické i nesymetrické a a chce kartu i pro tvorbu nahrávaní audia tak rozhodně Juli@. Pokud jde člověku spíš o poslech hudby na nějaké vícekanálové soustavě tak M-Audio. Zvukový číp je stejný takže kvalitu zvuku pak ovlivňuje už jen použití ostatních součástek, v čem má teda přednost Juli@.

Re: Jakou zvukovku ?

Juli@ nemůže hrát lépe než M-Audio Revolution 5.1, obě karty mají naprosto stejný DAC (AKM AK4358), Revolution je na tom jen trochu hůře s ADC. Jinak ty součástky co má Juli@ navíc jsou převážně pro obsluhu optických a koaxiálních vstupů/výstupů. Částečně možná i kvůli funkci DirectWire. Vliv na zvuk rozhodně nemají.

Re: Jakou zvukovku ?

Nemá Julča náhodou trochu lepší voperáky v analogový části?

Web

Re: Jakou zvukovku ?

a co treba topologie desky? nevim jestli jsou rozdilne ale to ma urcite taky svuj vliv na vysledny zvuk.

(upravil Sejny 16. 6. 2007 13:54)

Re: Jakou zvukovku ?

Na obou jsou NJM4580, akorát na Julči byly myslím ne v SO-8 pouzdře ale ještě nějakém menším, takže pro případ výměny špatný. Julča má proti Revu akorát namísto obyč. elytů tantaly. Jinak teď jsem si uvědomil další věc která by nějaký vliv mít mohla, Julča má operáky napájené přes 78/7908 stabíky, zatímco Revo tam má jen RC článek 22ohm/1000uF myslím v každé větvi.  Já si myslím, že pokud je deska správě navržená, bez zemních smyček a zapojení nekmitá a ani k nějakým přeslechům a pod. nedochází tak musí být fše f nejlepším cajku....
EDIT:  Obě karty mají samostatné, zcela oddělené napájení převodníků pomocí nějakých 5V stabilizátorů, digitální část jede na 3,3V