Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » SONY Playstation

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 43]

Re: SONY Playstation

Ahoj Hifimeni,
zkusím to taky překuchat.

Když koukám na inzeráty tak nevím jak se pozná 5502 a 1002. Je možné že jsou oba ty hranatý a ten zakulacenej je 7002?
Mezi ty hranaté patří ještě ještě nejaký jiný typ než 5502 a 1002?

Ten kondenzátor mezi DAC a cinčema je: SCR-MKP 3,3uF nebo 4,7uF /630V bypassnuté Vishay MKP1837 nebo :ejí nahrazení de-coupling svitkovými kondíky Vishay MKP 1839 (2,2uF/400V). Je teda jedno jestli je to od 2,2 do 4,7uF ?
pochopil jsem to správně?

Díky moc za info.

Re: SONY Playstation

Ahoj,

de-coupling na signál je potřeba použít nějaké menší, ty Vishay MKP1839 2.2uF vyhovují svou velikostí, zvuk je více než OK.

Bacha, hranaté jsou všechny, i 7002, 7502, 9002 apod.

Ten kulatý je SCPH-102 a tak.

Nejlepší se jeví asi SCPH-5502, jelikož netrpí problémy s laserem, má jeho auto-alignment či cosi takového.

Koukám, že němci už dobré rady jak to udělat ze svého webu stáhli, tak se to pokusím sumarizovat:

Zdroj:
1. vylepšená vstupní filtrace - vyměněny dva MKP X2 kondíky za silnější (0,47uF-1uF X2) bypassnuté Silver Mica 1000V  co nejvíce pF se dá sehnat a vměstnat (lépe se na součástky podívat!)
2. vyměněny diody za BA159 - nutnost!
3. Hlavní kondík 450VDC doporučuji spíše 220uF, aby se vešel dovnitř bez vrtání ven, v opačném případě - cokoliv, lze zespoda bypassnout nějakou WIMA MKS či MKP 0.1uF-0.47uF patřičné voltáže (450VDC+)
4. 4xPanasonic FM, doporučuji spíše 10V/2200uF, lze tam narvat až 16V/3300uF, ale je to mord, opět bypass možný něčím viz. výše, voltáž 63-100VDC
5. elyt kondíky 1uF a 2uF 50/63VDC vyměnit za MKT/MKP/MKS stejné uF, voltáž 50-63-100V
6. kolem DACu jsou tři klíčové kondíky, které žehlí napájení DACu a nějakého bordelu co tam teče kolem + referenční voltáž. Teoreticky stačí upgradovat jeden, ale ten jeden pravý jsme nenašli. Zde by se mělo všude nacházet max. 5VDC, takže stačí OSCON 6.3V nebo 10V, série SP (ne jiná), 100-300uF (my jsme dali 470uF, ale to je extrém, funguje, ale rozměry problém i umístění)
> alternativa zde je kvalitní Tantal nebo exotika typu BlackGate, ELNA Silmic II případně Cerafine.
Původní kondíky jsou PCB, je potřeba instalovat tradiční - jde to, pájecí plochy jsou celkem dostatečné.

Odstranění signálové části je celkem ztřetelné z odkazů na úpravu výše, je potřeba odpájet některé zadní konektory, které jsou zbytečné, a vrazit tam 2 x cinche, na které vyvézt signál z kondíků - doporučuji kondík naprat na cinch, z něj pak kvalitním drátkem s izolací do PCB, kondík nějak vhodně zalepit, aby se nehýbal.

Úpravy stojí za výsledek!

(upravil evry 11. 12. 2009 23:26)

Re: SONY Playstation

AHOJ,
a ještě jednou moc moc díky. Proč vlastně 7002, 7502, 9002 ...nejsou vhodné (jsou taky hranaté to by deska mohla být stejná). To už maj jiný DAC?

Tak jsem se lehce  zamyslel....a vlastně nevím jak se pak spouští a pouští tento kousek. Na přístroji je jen OPEN a POWER?
0) Možná se spustí samovolně a musí se nechat hrát od začátku do konce (bez možnosti volby).
1) Pak jak při gamesách ...herním ovladačem?
2) A pak přidaným modulem s čidlem a dálkou.

Tak jem něco našel, nějaký kit (dálka + IR modul) za 190,-   A to se vyplatí....... smile
DVD Remote controll 073 (PlayStation 2). Prý se to dá použít i PS1. Dle jednoho odkazu : 
http://dogbreath.de/PS1/AddingRC/AddingRC.html

Zatím zdravím bratrstvo kutilů.

(upravil Hajtek 11. 12. 2009 23:32)

Re: SONY Playstation

Pokud seženeš  na tu hlavní filtraci 680uF kterej je o něco kratší než 5cm, tak ho tam ještě docela v poho dáš. Moje 680uF byla bohužel 5ck dlouhá a tak jsem musel docela fest obtousit žebrování na boku toho krytu a ani tak se tam pořádně nevešel.
Nejlepší možnost je dát napájecí zdroj do nějaké externí plechové krabičky, ale musí mýt rozumný rozměry aby se tam ta deska vešla (70x200x70). Já blbec moc neměřil a koupil krabičku asi o 3cm kratší, tak teď musím předělávat desku a vše až po 680uF dávat další desku, protože jsem línej kupovat novou krabičku mad

Co se týče té filtrace DACu, tak ty 470uF byly opravdu extrém a muselo se vrtat do plechovýho krytu.

https://i.postimg.cc/V5wxdYJw/Snmek082.jpg https://i.postimg.cc/grKfhfhZ/Snmek085.jpg

Chce to trochu přesnosti, ale zase takovej problém to není. Ještě doporučuji vyměnit ten spodní plíšek na je na desce a dát tam místo něj nějakej rozumnej kus železa. Já použil na celou desku 1mm silnej plech jak z vrchu, tak i zespodu a z boků.
Výstupní kondík v rozmezí 2,2-4,7 nějaké lepší kvality( hodně lidí používá ruské PIO, Obligato, apod.) Ten kodík se může doplnit odporem na zem a velikost si případně vypočítat ze vztahu f=1/2PixRxC. Hodně lidí to doporučuje, ale já to nezkoušel...

PS. Ti Němci prodávaj všechny potřebný součástky na Ebay.
http://shop.ebay.de/tet-computerspezial … &_ipg=

Re: SONY Playstation

Tady je asi uprostřed stránky popis jednotlivých verzí. http://www.methe-family.de/cd.htm
Liší se hlavně použitýma součástkama. Třeba deska 9002 je oproti 5502 asi poloviční a její DAC je taky taková malá mrdka..
Ovladač koupíš za 100 http://www.xtech.cz/DetailPage.asp?DPG=80363 nebo to můžeš ovládat přes gamepad(Play, stop, dopředu, zpět, a rychlí posun)
Zapínat se musí ručně. Tlačítko na dálce slouží pouze k zapínání/vypínání dálky smile

(upravil evry 12. 12. 2009 4:34)

Re: SONY Playstation

zajimavý...... co to tam čouhá  z té desky mezi kondíkama.
Pochlub se s fotem celé bedny PSka....by mě to zajímalo.

Tak  k tomu vzorečku: jestli jsem si to vyložil správně popř. mě opravte.(spíš doplñte).

f..... je nějaká mezní frekvence a že by se něměla dostat do šlyšitelného pásma?!. Dejme tomu že by se to nemělo dostat přes cca 40hz
R ....je ten paralelní odpor mezi + signalu a kostrou + vysumírovat s odporem vstupu na zesíku. Kolik si použil.... těch 2,2k/ohm?
C... je kondík v signálové cestě. Mezi DAC AK4309 a cinchem.
Pi...je píííí..ehmm..... 3.1415.

Ten ovladač by to chtělo sehnat od nějakého prodejce v Praze (ale i  s dopravou je to dobrá cena).
Dle toho návodu jsem si myslel, že v tom modulu je jen IR čidlo s tím kondíkem . Ale pak jsem si všimnul, že je z druhé strany zalitý nějaký integráč.
Škoda no....

Koukám ,že si  na tý desce jsi odendal i ten 22uF kondík, nebo jsem si stáhnul foto jiného boardu. To je z jakého typu?
Ty micro smd kondíky jsi asi nechal.....jak popisoval Vit, že je nahradil 6.3uF tantalama? Nebo je to jinde?

http://s4.postimg.cc/scufvmqwp/4612_output_board_top_uprav.jpg

K Vítovi:
děkuji ti za tvé skušenosti (všem).

Body 1,3,4,6, v celku chápu.

V bodu 2:
se mají ty diody vyměnit ve zdroji na primarnim (červené křížky na obrázku) nebo až na sekundáru (růžové kříž.) Přikládám foto. To ty diody maj jaký význam? To jako při spínání a rozepínání vytvářejí nenší ruchy?

http://s4.postimg.cc/xoeedgjax/4612_zdroj_upravy_ps1.jpg

Bod 5: to si nejsemjistý kam nebo kde se maji být (kde se mají vyměnit).Viz obr. a tex nahoře? souhlasí?

  Nemáš foto té tvojí upravy? Pochlub se;-)

U výstupních signál. kondíku (na cinch nebo u cinchu) je dle plánku paralelne odpor.  Máš ho tam taky, v té hodnotě 22k/ohm. Nebo jsi to proměroval dle vstupu do zesilovače? Jestli jsem si to přeložil správně!

U bodu 6 si nejsem jistý kde je tem třetí kondík. Dva jsou z boku DAC (AK4309). Podle obrázku co mám jsou tam v pravo ještě dva opticky stejně velké. Viz obrázek nahoře, jestli to můžete někdo pozvrdit.  Možná až to uvidím "na živo" mi to dojde.Ty tři jsou 10uF a čtvrtý asi 22uF(dle chema). Podle toho by se to dalo poznat. Jestli to tak je! z obrázku hajteka to není až tak zřetelné ) jak má ty vývody za tavené. A asi tam nemá ten 22uF eliták?

Nezkoušel jste někdo přerušit napajení některých integráču, který nejsou pro provoz CD přehrávače důležité. Určitě vytvářej nějaké ruchy. Možná (určitě) mají nějakou spotřebu.....by se to třeba pak mohlo napájet z baterek. A hned by byl zvuk čiščí. Takouvou to mechaniku mám V Discmenu, tak to by nemusela být náročná (žravá).



Díky moc za  čas a trpělivost.

S přátelským pozdravem Evry

Re: SONY Playstation

Ohledně desky zdroje jsem ti psal mejl.
Ta fotka DACu, co jsi sem dal je z verze 1002. Tam to je trochu jinak.
Ten odpor mezi cinch a zemí jsem nezkoušel, takže ti asi moc neporadím, ale ta frekvence by ti měla vyjít něco kolem 4-10hz.
Někde doma mám ještě jednu desku z 5502, tak jak ji najdu, tak pošlu foto jak to u DACu vypadá.
Desku pro velký úspěch znovu předělávám, takže momentálně ti foto nepošlu. Možná tak konce týdne. Zkus se zeptat Víta, ten PSX sem mu dělal já a jestli ho ještě má a bude ochoten, tak ti může něco nafotit.

Pokud zvládáš nějak angličtinu a bude mýt nervy se v tom hrabat, tak vše potřebné najdeš zde http://www.diyaudio.com/forums/digital- … r-242.html

Tady je foto s popiskama té 5502. Řek bych že je tam vše podstatný..

https://i.postimg.cc/GThrYrhX/1681438.jpg https://i.postimg.cc/9zWcsPty/1681439.jpg https://i.postimg.cc/nCrphHWz/1681440.jpg https://i.postimg.cc/WtXsVDXC/1684544.jpg

Re: SONY Playstation

Ahoj, díky je vidět že to máš zmáklé.
Mail mi asi od tebe nedošel.

Užitečné odkazy, našel jsem to v nich kam patří diody. Stále nevím jaký mají význam (asi jsem to přehlíd, Je tam 250 stránek!!) Zvláště když se musí v závislosti dát nová pojstka. A ještě je to na primáru.

Stále mi není jasné kde se mění.......5. elyt kondíky 1uF a 2uF 50/63VDC vyměnit za MKT/MKP/MKS stejné uF, voltáž 50-63-100V.

Asi bude lepší se vyptávat  až mi dorazí PS1.......
kažkopádně budu postupoval od nejednudušiho.....a to od výstupní signálové cesty.....až se mi tam neco podaří odpálit....:-O

Ať vím při čem.
Zajímavé schema výstupu je přímo v orig Datašitu AKM (musí se zadat AKD4309).:

http://s4.postimg.cc/8r1dloz3t/4612_a_out_z_ak4310.jpg


Ahoj Evry

Re: SONY Playstation

Ty původní diody jedou na max a rychleji odchází, tudíž hrozí poškození desky. Pojistka se musí dát pomalá, rychlá to chvilkový přetížení neunese a praská. Co se týče těch 1uF a 2,2uF, tak to jsou ty dva zprava a zleva vypínače (označil jsem je docela nevhodnou barvou, opraveno)
Psal jsem ti znova, kdyby ti to zase nedošlo, tak můj mejl je hajtekh1@gmail.com

Re: SONY Playstation

Ahoj a dik,
už mi to došlo, nějaké obr. jsem asi našel na netu. Poslal jsem ti mail s obr.

Už se nemohu dočkat až mi dojde PSx.:-)

Čago.

Re: SONY Playstation

Tak co, jaký je výsledek, neseznámíš nás?

Ja kudy to nosím tudy děsím smile Jen poslední pokus mi nevyšel, dcera mi šlohla prostřední kolečko v transportu, co drží CD, tak jsem to přivez - otevřel - a tam NIC sad

(upravil JVC 1. 2. 2010 11:45)

Re: SONY Playstation

Moc zajimave, jak odhadujete cena/kvalita srovnani oproti velice lehce modnutemu Pioneeru rady DV (DV-320 apod.) na transport, novy stoji pod 2tisice Kc. Podle Lampizatora maji pak dost kvalitni spdif vystup, plus pripadne pridat nejake ty nove hodiny, zdroje a podobne upravy. Pokud by sel z tehle Pioneeru vytahnout primo I2S signal (a mate to do ceho strcit napr. DAC s I2S vstupem), tak ten Playstation asi nema moc cenu uber-bastlit, kdyz ho mate jiz doma/sehnany zadaco tak asi jo.. http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REF … zator.html

(upravil evry 8. 2. 2010 0:10)

Re: SONY Playstation

Ahoj Hifimeni, tak jsem pořídil dva (dvě) PS 5502 a 1002. Řekl bych , že ta 1002 (s AK4309VM) skutečně hraje o fous lépe. Jak již popisujou na těch cizích forech. Zvukově jsem se zatím nechtěl moc rozepisovat, bo to nemám moc naposlouchané. A 1002 nemám předělanej zdroj. Rozhodně to stojí za to.
Já jsem to zbastli za cca 300-500,-.PSka jsem koupil jedno za 200,-a druhé 300,-i s dopravou......Musel jsem dlouho a hodněkrát dražit!!!. Samozřejmě jsem musel vyčisti laserové mechaniky. PS 1002 dlouho načítala a to jen originálky.Vyčistil jsem pohyb.čočku z vrchu i ze spoda, zrcadílko a snímač. Teď to běhá bez problému.
U 1002 jsem udělal výstup s DAC přes 10uF kond. a odpor pararelně 27k serio.220 (ten pararelní kondík jsem tam zatím nedal) viz to schema co jsem sem dal na AK4310. Zkusím předělat i ten druhý.

Porovnával jsem to  Víťo u kámoše na Cab.Audio A740 zesik i C740 CD....  se PS moc nechytalo.To CD 740 je v ceně cca 20 000-25 000,-. Co jsem to porovnával doma na Technicsu tak i na Pioneeru DV380. Ty hrajou hůře . PS je dynamyštější, nepatrně více slyšitelné detaily. Má takový víc šťamnatý zvuk. O trochu.....na jednu stranu jsem čekal víc, ale i tak mě to potěšilo a baví poslouchat.
JVC:.. ty  Pioneery jsou super DAC PCM 1742   24/192kHZ jenže to jde ven přes op-amp 4560. A ten to zabije. Přemýšlel jsem, že to předělám ...ale je tam málo místa.
Předělané PS hraje líp. Předělání je jenoduché.
Ta uprava  od lampizatora se mi moc nezdá. Dle Schéma to připojil na výstup nožičky č.198(DACvddc) a SPDIF je na 225. Na tohle asi založ nové téma.

Zatím ahoj

(upravil Hajtek 1. 2. 2010 22:03)

Re: SONY Playstation

VIT:
Pokud potřebuješ středový kolečko z laseru, tak ti ho můžu poslat z jedné nefunkční 1002

Jinak doufejme že brzy dodám i svoje nový foto. Teď jsem si víc oblíbil gramec, tak k dokončení PSX jaksi není motivace:-)

Re: SONY Playstation

Čus na čem vlastně testujete....myslím CD...jako.... sklaby, interpret.......atd. Nebo je tu nato nějaké téma?

Zdarec.

Re: SONY Playstation

Tohle je asi docela jedno. Spíš jde o to, jak tu nahrávku máš naposlouchanou třeba na něčem jiným a akorát porovnáš jestli ti to hraje líp nebo hůř smile Spousta výrobců reprobeden přímo prodává jejich zkušební CD, tak kup to a uvidíš/uslyšíš

Re: SONY Playstation

hmm, tak já jsem dosahoval lepších výsledků smile

Napiš cos použil za součástky, myslím že taky hraje roli jestli kolem DACu vrazíš pár OSCONů nebo ne + výstupní kondy MKP..., diody ve zdroji apod...

Jinak fikus (lampizator.eu) se chystá lampizovat PSX1-2-3, tak se třeba něco nového dozvíme. Pokud někdo najdete lépe hrající CD player za 1000 Kč, dejte vědět smile)

Re: SONY Playstation

Jenom bych chtěl upozornit, že kvalita použitých součástek odpovídá výsledku (EVRY).
Zejména pak v okolí DA převodníku (OSCONy) a signálový decoupling (Vishay MKP1839). Výměna diod ve zdroji je také nutná, zejména při zvyšování kapacity kondenzátorů, ty původní půjdou jinak do ...

Re: SONY Playstation

-:) -:) čeče jak můžeš vědět jaký já mam výsledek s PS1,  srovná ní........"Porovnával jsem to  Víťo u kámoše na Cab.Audio A740 (zesik) s C740 (CD)....  se PS moc nechytalo.To CD 740 je v ceně cca 20 000-25 000,-"
Ty to komponety zesik a CD jsou od jednoho výrobe a stejná modelová řada.....už jenom to, že jsou vzájemně sladěný.... se nemůže nikdy rovnat s PS1....to je snad ulně jasný!! Jinak Fikus (lampizator.eu) popisuje že převodníky DAC v Cab.Audio C740 jsou  nejlepší co slyšel.....

Samozřejmě kvalita součástek rozhoduje o výsledku.... požité Rubycony a Sanyo mi nepříjde špatný a v signálovce Tesla TC205(ES MKP) nebo MKT Monacor.... Ten rozdíl bude sotva slyšitelný jestli by nějak byl.


V odkazech co na začátku nechával Hajtech tak tam to už lampovali.

Když do PS1 zapojíte čidlo dálky (tu redukci) funguje  je Vám šnurový ovladač? Ať přes tuto redukci nebo vedle dle v konektoru. Mě né!

Dík čus.-:)

Re: SONY Playstation

Ovladač mě tuším normálně fungoval. Je na něm jak vypínač celýho PSX, tak i vypínač dálky. Zkus vypnout jenom tu dálku, mělo by to jet. Já to už teď nevyzkouším. Mám dálku zabudovanou přímo v přehrávači..

Příspěvky [21 až 40 z 43]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » SONY Playstation

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£