Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Vsichni ti to chvali, tak ja najdu neco spatnyho.
Bydlis daleko! A tak to bohuzel neuslysim sad
Jsem ti to pomluvil co? smile
Fakt krasa...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Nádherná prácička... smile Jen to chce asi opravdu hodně tolerantní přítelkyni, že? big_smile

(upravil soliton 12. 3. 2009 21:13)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

slusny fonyr...
tento prispevek nepopisuje projekt ale obdobny projekt nemeckych amateru z 80let, kdy se do dnesnich dnu vystridalo 5 verzi.
Atlasy byly od cca 85 roku +-6let, mkv je asi nejnovejsi
jeste dnes najdeme na nemeckych hifi-forum spoustu vylepseni na vyhybkach apod. ci volba menicu...
ta holka asi od pohledu nebude po celou donu zivotnosti beden namitat, ze jsou malo detailni a ze zavazi, to bude asi nejvetsi plus.
Atlasy mki mkii se prodavaji stari rokeri na e-baji za hubicku, casto z druhe ruky, pozor- nekdy u modelu mk-I ci se pletu muze byt penove okruzi, co opadava jak molitan. (postobne za kus 80kg asi 120 EUR spedicni firmou)
citem by se dalo typovat , ze jsou jen pro urcitou skupinu posluchacu. basy skoro ve dvou metrech pocitaji se skoro ctyrmetrovym stropem, jejich umisteni bude asi dobre kvuli stojatym vlnam, ale asi na ukor potlaceni nejnizsich basu
podle umisteni  natrubku. (uzavrena bedna by vtomto usp. mela pokles -6dB oproti umisteni u zeme + u steny)
Kdyby slo o originalni navrh, divil bych se, ze nepredchazel bourlivy vyvoj s tunami spalenyho dreva z predchozich
pokusu vypoctenych v excelu...

originaly maji kalotove padesatky titanove stredy, avsak od vice nez 500 hz a nevim, jestli stredobas je mezi stredem a basem dobra volba na dnesni podminky (u originalu).

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

...vřele děkuji za odborný popis jak atlasy ne/hrají... ten chlápek má tolik zkušeností, že dokáže popsat zvuk mých beden aniž by je slyšel!!!
navíc je asi prodám, tak za 15,50,- nemají vlastně žádnou hodnotu a ani neměly vůbec..
smile
hoší tady je někdy sranda, faaakt smile tyhle úvahy jsou fakt skvělý smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

ten o ně má zájem lol koupil byje i za 16,50 Kč
mimochodem, to ,- znamená, že za cenou se nenachází haléře. smile

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

hezoučká práce, nejlepší věci od Visatonu, truhlařina na 1+, neskuečná dýha. Asi jsem šťoura, k tomuhle projektu mi nesedí kabeláž, to je tak pro TVMka a na hroty mám taktéž jiný názor než jsem četl od autora.
Jinak ovšem klobouk dolůůůůůůů

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jasně pavelste, jak tam není postříbřená 10mm2, stojí to za hovno, že...?!
A soliton je myslím kapitola sama pro sebe. Docela rád bych věděl co má doma on... smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Mathes :proč postříbřená, a proč průřez 10 mm2??? To osození je velmi solidní a nějakou stříbrnou nebo stříbřenou  brilantnost, která tě bude při dlouhodobějším poslechu unavovat není potřeba. Velký průřez kabelu taky není vždycky  výhra. Jen ase mi zdá , že soustava není  vyvážená, cena komponentů, použitých repro a použitých kabelů je zjevně v nepoměru.
Jo a doma mám Cardas crosslink 2,5 metru bi wire.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

A co je prosím tě špatnýho na tuzemských kebelech, pokud jsou náležitě dimenzovaný?

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Nemajú polarizované elektróny v správnom smere

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

jean - přelož tu větu prosím do srozumitelštiny.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Že ho trápia pičoviny lol

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

jean napsal:

Nemajú polarizované elektróny v správnom smere

od toho slouží přeci gemagnetizační přístroj ala furious

Web

(upravil KUmBAjz 17. 3. 2009 20:50)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

tak teď už vůbec nevím o čem to hoši mluvíte smile
prostě se zbouchá truhla, nacpe se do teho reprec, zašroubuje, pustí se do teho volt a dělá to hluk smile

pokus se to vysvětlit jako člověk prosím, mluvíte jako politici lol

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

KUmBAjz, vidieť, že nečítaš pravé hifistické weby. Tam by si sa dočítal, že musíš používať káble vyrobené za svitu mesiaca v splne a máčané v moči mladej panny, či ako to tu raz Sendy písal. Jednoducho sa riešia píčoviny za x desaťtisíc na bedňach, ktoré sú nahovno. Ty sem dáš takéto čosi a hneď je jasné, že to potrebuje kábel požehnaný samotným vrchným šamanom z maču pikču a potriesnený krvou Ježiša. Ale okrem pár vyvolených z tohto webu nikto také bedniska ako máš ty nepočul, len všetci vedia, čo je na tom zle wink.
Inak, aby mi antonio nedal banán, sú to náádherné bedniska, také nikdy mať nebudem.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

A to jste ještě určitě nečetli, že pojistky v zesilovači se musí jednou za čas otočit - velmi výrazně to pročistí zvuk!
Rovněž je třeba vyměnit zásuvky a jističe v domě/bytě za jejich "hifi" verze, samozřejmě nepoměrně dražší. Pro úplné labužníky jsou tu ještě navíc tzv. akustické rezonátory, což jsou vlastně hliníkové phase plugy, které se postaví na bednu repro - ale pozor, je třeba najít to správné místo. Opět posun ve zvuku neskutečný.
smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Já opravdu nejsem odborník. V domácích podmínkách se dá jen těžko konkurovat fabrice. Samozřejmě se dá napodobit, někdy se něco povede - vždyť i ten penicilin našli náhodou... ale většinou platí první ta věta...
a jean - nezoufej. třeba to odemně jednou koupíš... jestli ale někdy budu něco "vyvíjet", určitě k tomu přizvu někoho kdo umí o řád víc než já. Ale určitě to bude stále v mezích mě pochopitelných fyzikálních zákonů, nikoli v oblasti akt X či duchovní odbornosti jak jste zmínili věcně vy o kousek výš smile
nenapadlo vás dva sepsat seznam podobných mýtických "zlepšováků" a seknout to sem?
možná by to napsáno pohromadě mělo dávalo lepší smysl... aspoň jako manuál k japonskému videu smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Konkurovat v domácích podmínkách fabrice? Ve fabrikách to serou smile Konkurovat se dá, když se to dělá pořádně smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Neplest "konkurovat" a "udelat lip". Konkurovat se neda, udelat lip se da, kdyz se vi jak. smile

Dobra bedniska.

(upravil Dismembered 18. 3. 2009 11:27)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Kubo, nevím, jestli jsi nás dobře pochopil. To, co tady s jeanem "kydáme", jsou nesmyslná hifi vylepšeníčka, která mají dle výrobce obrovský vliv na zvuk, ale dle nás mají vliv tak akorát na váhu naší peněženky. Nesnažíme se tu shazovat tvou práci - naopak smile

Příspěvky [61 až 80 z 327]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£