Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jsem docela puntičkář,ale o tom to je.Každý se tu snaží dle svých sil,něco stvořit jsem rád že takoí lídé sem chodí a že se nad každým problémem pozastaví.Jo k těm kondům mluví se tady o součástkové základně elektrolitů zhruba z konce 80let,sám jsem pár soustav z té doby měl rozebráno a vaše argumenty plně sdílím.Ale ty takzvané orig.moderní elektrolity jsou úplně jinde tedy po stránce kvalitativní.Žádný tu na vebu nemá doma zkušebnu součástek proto logicky dám svitek,nehledě na to že hodnoty paralalním složením dotáhnu do 0.5% a s elitem problém.Spíš by mne zajímalo použití svitku ve výškové sekci a to dám jeden potřebné hodnoty nebo paralelně složím potřebnou hodnotu?!

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

v tomhle bych asi klumbajzovi nesvinil vlákno...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Takže jinými slovy Butacele, technici od Visatonu jsou hovada a idioti a ty bys to rozhodně udělal líp. Děkujeme ti za objasnění zkutečností... Nenapadlo tě třeba, že to mají v určitý rovnováze zvuk/cena? Nejspíš tohle řešení stačí a není tím pádem potřeba ho posouvat do onanistických výšin některých zarytých audio puristů...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Mno neřekl bych že u Visatonu jsou idioti ani hovada,ale učitě bych tu něco upravil.Ono každá firma počítá náklady na výrobu a konečný výsledek.A cena projektu je dost  vysoká tuším 62 tis.,samozdřejmně upravovat něco na úkor zvuku nemá cenu,to je jasné,no a onanistické výšiny tak krutě bych to nenazval,navhrl jsem jen zmněnu kapacitm, výměnu fe. jádra za železivé I jádro.Jinak osobně projekt super,konečně někdo,kdo ví jak má co hrát a že s 16cm,membrány nebude kontrabas jako víno.Osobně jsem rád,že tu neustále probíráme danný problém.

(upravil KUmBAjz 2. 3. 2010 22:57)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Přátelé, pořád se tady bavíte o něčem, co jste neslyšeli. S předvedením nemám problém, nabízel jsem to mockrát. Možná by se potom předešlo zbytečným dohadům smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Mno konečně,musím souhlasit pitváme se tu meustále jen v teoretických rovinách.I pro mne je poslech důležitější než všechny grafy a měrění,možná je to i tím že v práci toho zkontroluju a přeměřím habaděj.Jen je to pro mně krapátko zruky.

(upravil check 9. 6. 2010 13:59)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Schválně jsem se k bednám vůbec nevyjadřoval, dokud jsem si je neposlechl.
Pustil jsem si svoje známé test_cd a musím říct, že tyto bedny řadím mezi několik nejlepších, jaké jsem slyšel. Design parádní - hlavně dýha ve spodu imitující plameny, kvalita provedení bezchybná. Trapně jednoduchá výhybka pro basák funguje dobře s takhle malou místností. Čekal jsem, že na basech budou problémy, ale nejsou a lehkost/samozřejmost basů od 12" tu je. Absence RLCčka na basech, br, nedokompenzovaný bafflestep a malá místnůstka není zdá se vůbec špatná kombinace, akorát je potřeba mít bedny vytažené do čtvrtiny místnosti, jako má autor.
Jediné, co můžu vytknout, je příliš velké zatlumení prostoru na výškách (koberce a deky po stěnách), nejvyšší detaily opravdu schází. Chtělo by to nahradit alespoň tlustším tlumením s vynechaným holým místem.
I když je výhybka na můj vkus trapně jednoduchá, tak jsem problémy neslyšel. Vyváženo (kromě nejvyšších detailů) právě akorát, ani středy nemají patrnou příchuť kovu. Lokalizace výborná a prostor v rámci možností.
Obvykle kolem beden hodně chodím a poslouchám pomalu i ze zadu, ale to se v takhle malé místnosti nedalo. Bedny jsou nastaveny jako monitory pro jedno poslechové místo (líp to ani v takové místnůstce nejde), kde excelují a zároveň je zesilovač při nadživotní hlasitosti jenom lechtá.
Moc rád bych tyto sloupečky slyšel v několikrát větší místnosti, tam by se vědělo, co všechno umí. Takhle na místnost předimenzované bedny posluchače velmi těší..

Pořád to chválím, ale podle poslechu se nedá jinak, přestože jednoduchoučká výhybka obsahuje bipoláry a basovou cívku navinutou na malém feritovém jádérku. Proti bipolárům nemám nic, když se správně zahrnou do návrhu včetně ztrát (a nedají strmost jako svitky). Feritka by ve velké místnosti - při větším zatížení - byla už problém, ale tady je v pohodě. Ferit jako materiál není problém, pokud je kvalitní a vzhledem k příkonu s dostatečným průřezem, ale třeba monakorácký bych nedoporučil ani nepřiteli.

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

slyšel jsem je u kumbajze též a vidím to stejně... jedny z nej co jsem kdy slyšel...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Chlapi, fakt moc díky smile  Přestože je vnímání zvuku velmi individuální a každý na něj má jiný názor a ucho, velmi potěší, když se to líbí nejen mě, ale někomu dalšímu - i když s výtkama... a jsem moc rád, že jak Roomik, který u mě byl cca před půl rokem, tak Check jsou sympatičtí komunikativní kluci, kteří mají i velmi podobný žánrový záběr. Parádně jsme pokecali a protestovali několik zvukově různorodých cd.
Moje cimra sice nepojme víc jak 4 lidi (a to již přetéká), přesto bych rád uspořádal nějakou malou pokec-poslechovku.
díky chlapi!
těším se
Kuba

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

koukám, u mě chcíp pes sad

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Až nebude venku 30° ve stínu, tak zase ožije, teď se radši každej válí u vody. Já začnu pořádně řešit audio s prvním podzimním deštíkem wink

(upravil Hieronymus 18. 8. 2010 16:49)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Připojím moje poznatky o Visatonech, protože jsem je víc než důkladně vyzkoušel. Před pár lety jsem pojal úmysl vyrobit top bedny, vybavené tím nej nej. Po dlouhém vybírání jsem vybral to, co jsem považoval (teoreticky na základě technických údajů) za to nejlepší a sice MHT 12 , Ti 100 , Al 170 s tím, že je použiju buďto jako třípásmo nebo jen dvoupásmo MHT 12 + Ti 100, podle toho, co bude lepší. Na basech doplněné subwooferem. A jak to dopadlo?
Bohužel musím konstatovat, že ani jedna varianta nesplnila očekávání, a to přesto, že jsem tomu věnoval spoustu času a vyzkoušel obrovské množství variant různých vyhýbek i různé ozvučnice.
Moje nároky na kvalitu zvuku jsou zkrátka vyšší, než to, co ze sebe tyto repráky dostanou.
Přesto anebo právě proto bych si rád poslechnul tvoje dílo, jak ti ty Visáče hrají. Bohužel to mám z ruky, protože :
"já su z Brna a nevím kdy se dostanu do Práglu".
Každopádně, až tam někdy pojedu, bych se s tebou předem zkusil domluvit, pokud platí tvoje pozvánka k poslechu.

Hifi zdar !

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Ahoj Kubo,  TIW300 a AL170 jsou doma.. a TI100 a KE25SC už jsou na cestě smile Do vánoc bych rád poslouchal smile

Měj se..

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

ahoj ahoj smile
Hieronymus - klidně až pojedeš na prahu zavolej - číslo na mě tam je. vezmi cd a přijeď. Já jsem všem chlapům, co si to jeli poslechnout říkal, "zvuk je nějakej a nemusí se ti to líbit". Nepatřím, myslím, mezi zaslepené audiofilstvo, které neunese nějaké to slovo kritiky.
Roomiku - jsem fakt moc zvědavej na to tvoje dílko. až to bude naladěný, tak bychom to mohli postavit někde vedle sebe a vyzkoušet vlastně který jsou jak nastavený a popřípadě bychom to mohli poměřit, jestli budeš mít na to ansábl smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

joooooooooooooooo 30 000 návštěv smile)))))))
se picnu smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Trochu OT:Kumbajzi,neděláš náhodou aj do motorek?
Jinak moc pěkný,od minimalistického jednopásma pokukuju po druhém extrému,čtyři pásma by mohly být tak akorát...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

jj aj do motorek smile resp. především do motorek yikes

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

zdravim vsechny,reprobedny jsou uzasne,normalne me spadla brada ,jeste jsem neco takoveho nevidel-jsem v uzasu, ja sem rocker  a verim tomu ze tohle bude znit uzasne , zacinam premyslet  ze postavim neco podobneho , vlastnim 50 mil desky z orechu -takze by to bylo z masivu, no repro zatim resim pouze na netu-divam seco je podobne a hlavne ma trosku dobre vlastnosti-a taky cenova dostupnost,, urcite to nebudu resit repro TVM.. ikdyz stara tesla proste umi-pokd nekdo poradi-budu rad--

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Dobrý den. Mám velkou prosbičku. Rád bych postavil vaše "sloupy" VISATON s horním basákem TIW 300. které jste prezentoval na webu, ale bez telefonu na vás nevím, jak pokračovat.

Děkuji za odpověď. S pozdravem Pavel Nyklíček 605820335

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Pošli mu email, to bude jistější.

Příspěvky [281 až 300 z 327]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£