Téma: Spv250

Dobry den,
Chcel by som sa spytat ci mi niekto neviete poradit. Pri ozivovani spv-cka som zistil ze som otocil tranzistor T1, zamenil som collector a emitor sad preco som to spravil tak to ani ja sam neviem, nasledkom toho sa mi prerazil a nasledne asi aj T2 a T3, ktore mam uz vymenene.. Preto sa chcem niekoho opytat kto ma lepsie znalosti ohladne tohto zosilovaca ci mi neviete niekto povedat co sa este asi poskodilo, kedze som este amater neviem to zistit aj ked som sa snazil akokolvek.. Ak nahodou ma niekto nejaky napad vopred mu dakujem

Re: Spv250

Pomeraj vsetky trandy,skontroluj ci aj ich si nahodou osadil spravne,pozri rezistory diody a aj elyty ci su spravne zapojene a ci niektory nahodou nebuchol ale kedze je to SPVcko myslim ze nie, naj bude ked ti napise Sinclair je to jeho stroj.a do buducna racej 2x meraj a raz rez wink nic v zlom...

(upravil sinclair 6. 3. 2009 15:25)

Re: Spv250

Bude to proflákané všecko. Jestli jsi to připojil natvrdo na toroid a vyletěly pojistky, tak je v podstatě v prdeli všechno osazení a můžeš se na to rovnou vysrat, protože náhradní sada polovodičů od nás je poměrně drahá. 
Můžeš mi vysvětlit, proč jsi takový kokot a u tak drahé stavebnice nejsi schopen dávat pozor?

Tím, že se budeš snažit to bez znalostí opravit sám, dosáhneš pouze toho, že to dokurvíš ještě víc /hlavně desku a spoje/ a nakonec to poletí do kontejneru, protože to bude potrhaný a odloupaný.
Kdybys to nechal na pokoji a v tom stavu to poslal k nám, bylo možné ještě modul zachránit.
Teď už si pomoz jak umíš. Za blbost se platí, někdy i dost draho.

Web

Re: Spv250

priprav sa na zjeb smile ale v konečnom dôsledku ti myslím poradí.
akú máš doma meraci techniku, okrem multimetru?

Web

(upravil mpaulen1 6. 3. 2009 16:12)

Re: Spv250

Nebolo to napojene na plne napetie len asi na polovicu.. potom vyhorel odpor R6 ale tranzistor T4 ktory som si myslel ze bude prerazeny nieje ani T6 ani T9.. ostatne som zatial neskusal vyletovavat pretoze nejako tazsie isli a nechcem vypalit med pod nimi.. cize dufam ze to nebude az take zle

ps: a preco som taky kokot to ti nepoviem tongue sam viem ze som spravil riadnu volovinu hmm

Re: Spv250

Tak udělej rozumnou věc, už to do toho nevrtej, napiš nebo nejlíp zavolej sinclairovi a domluv si s ním podmínky a opravu. Všechny ostatní cesty pro Tebe zřejmě nejsou schůdný a tady tahle Tě bohužel výjde nejlevněji ikdyž levná rozhodně nebude. Toť můj skromný názor. wink

Re: Spv250

Já to vidím podobně... případně někomu z SK, je tu pár borců pro který by to byla pohoda opravit.

Web

Re: Spv250

Jasně. Zabal to a pošli do Aldaxu, nebo spíš přímo mně. Adresu Ti dám, když mi napíšeš mail.
Máš dvě jistoty : bude to opravené od autora stavebnice a značkovým materiálem.

Web

Re: Spv250

Ber to všetkými 10timi...Ja som to tak urobil a uplná spokojnosť....cesta ťa bude stáť minimum....toho čo stratíš ked pokazýš dosku