(upravil MethMan 17. 4. 2007 16:01)

Téma: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Zrovna kompletuju zesilovač a někdo tu propagoval (Sinclair?) silikonovou vazelínu s tím, že to je menší prasečina oproti pastě. Což potvrzuju. Jen mě napadlo jestli ta co mám není ještě dobrý izolant a nepoužívá se nějaká spěšl.

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Proč je ta silikonová pasta špatná ?

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Já myslím, že obojí je dobře použitelné.

Web

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Pasta není špatná, je jen bílá smile

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Já tu bílou račku napatlal pod Aldax... jsem na to zvědavej.

Proběhal jsem celej Rychnov n. Kn. a nikde silikonku neměli.

Kde se ta silikonka sežene?

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

ja mam podobnou jako na tom obrazku, akorat se zelenou etiketou- nejspis to bude ta pasta. dal jsem ji co nejslabsi film, tak to snad bude dobry

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

silikonová pasta sa používa aj na vodovody a pákové batérie, skús zohnat tam. je priesvitná, ak muslíš ju. prípadne v drogérii. môj strýko používa na tesnenie vákuových ventilov, mám od neho, ale je nejaká riedka, stečie ani neviem ako... furt lepšie ako strieborná.

Web

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

V rybářských potřebách.

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Já myslím že jednou nevýhodou pasty je cena.

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

zas tak draha nebyla, ted stoji ta sama v GM 70korun (25ml)

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

A nemá tendenci zasychat?

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Primarni ucel ty pasty je predpokladam jako u procesoru vyrovnat nerovnosti mezi tranzistorem a chladicem, aby byl zajisten co nejmensi tepelny odpor. Nepredpokladam, ze by pasta mela plnit funkci izolace elektricke. Uplne nejlepsi zkusenosti mam, co se tyka past, tedy v oblasti procesoru, chladicu na grafiky a tak s uplne obycejnou bilou pastou z GM. Je tak akorat tekuta a nevysycha tak, jako "stribrne" pasty trebas od vyrobce Titan.

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

nezasycha, akorat pocitej s tim, ze se tim pekne zaprasis, docela blbe se to pak umejva. cilem je vyplnit vzduchovy "bubliny", ktere by mely v porovnani s pastou velkej tepelnej odpor

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Už to pár dní mám a ani jsem se moc nezaprasil. Teda jo, ale šlo to v pohodě dolů.

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

2 frank: tá zelená z GM nezasychá, podrobil som to crash testom smile

Web

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Je bílá a z GESu smile

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Nechápu jak se tím můžete zaprasit smile Trošku si naberte na žiletku a mážnete to na trazistorek a je to ni ?

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

2 frank biela hej, myslím zelený obal smile

Web

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

Já to nasral na profil a rozmazal prstem. A zasranej jesm nebyl.

Re: Silikonová vazelína pod polovodiče?

ja som to dával obojstranne žiletkou na izolačnú sľudu, čo pretieklo po stlačení za okraj utrel a je to pjekné smile

Web