Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 45]

(upravil dagus 19. 3. 2009 23:35)

Téma: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

dobrý den,
   mám doma zesilovač z geniusů home theater 5005 a zesilovac na subwofer mi brumí ne moc ale v tichu to je prostě slyšet Pomohlo by to víc odfiltrovat? Nebo co by mi mohlo pomoct? diky za rady mam na tom teslu arn 8604. Je to tda 7294 není to žádný zázrak, ale na tu teslu to "bohatě" stačí jen to trochu brumí a na 12" uz to není až tak zanedbatelné, na spaní u toho to není... Tak nevím jestli to není třeba přebuzený... fakt netuším, ale filtrace je tam 3300uf na větev, a nemáte s tím zesilovačem (ne to tda ale ten zbytek toho zesilovače z genius HT) někdo zkušenost?? Chtěl bych rozšířit pásmo směrem dolu u předků a zadků repro. zdřejmě tam bude nejaká propust protože regulace na vstupu nepomáhá takže prosím nemáte někdo zkušenosti případně zapojení ? díky za rady a prosím o schovívavost ("vyhoď to kup si neco lepšího" , mám na tom tesly 4x arn 5604+arv3604 a ten sub a ten vykon to má "dostačující")

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Je možné, že už je to celé od základu špatně navrženo. Možné je ale i to, že filtrační kondenzátory už nejsou, co bývali.  Nezkusil si je vyměnit?

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

ty geniusy jsou asi tak půl roku staré a rozebrané takže, že by byli špatné? to se mi nezdá, ale někde jsem četl, že ten IO má mít v ideálu 10 000uF na větev...

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Nenapsal jsi k čemu to máš připojeno, ale já bych to viděl takto, zvětšit rozhodně filtraci a ještě bych to viděl takto: http://www.aldax.cz/index.php?tab=3& … ;show=brum

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

A bručí to teď, a předtím ne ?

Web

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Jo ještě používám jednu věc, taky sem u pár věcí bojoval z brumem a zvětšovaní kapaci nepomáhalo. Co ale pomohlo bylo zablokování svitkovým kondenzátorem 33n napětí sekundáru ještě na střídavé straně, pak brum jak mávnutím kouzelného proutku zmizel. (a to se musím pochlubit že to je to co mi před hromadou let nikdo neporadil a nějak jsem na to hledáním metodou pokus omyl přišel sám) Prostě se nebát experimentovat.

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Myslím, že než experimentovat bude lépe mít nějaké znalosti obvodařiny a vědět, co člověk dělá a jak. Jinak je to na úrovni pionýra, který zkouší do multivibrátoru připojit různý součástky náhodně, co to udělá.

Web

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

A jsi si jistej, že ten brum vychází z reproduktoru? Dost často u těchhle levnejch krámů bručí přesycený síťový trafo, zvlášť pokud je natvrdo našroubovaný.

Web

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

To taky. Já u jedněch aktivek našel bručící reprák proto, že dráty k němu dělaly ukázkovou smyčku kolem trafa. To nevěřím, že ten číňan byl tak blbej, tohle snad musela být sabotáž smile

Web

(upravil dagus 19. 3. 2009 23:35)

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

trafo je přišroubovaný přes odhlučnovací gumu žádné vybrace nevydává to už sem řešil při prvním zapojení, drát kolem trafa též nemám skusím ten svitek snad to pomůže jinak filtrace i 20 000uf není problém sehnat ale nevím jestli to bude k něčemu a jsem si jistej že z reproduktoru protože kdyz na nej dám ruku citím těch nehezkejch 50hz ze sítě (dělal jsem i El-ky tam sem se s tím potýkal stále tam to šlo ale kompenzovat)

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

A když to bylo nové, tak to dělalo nebo ne ?! A poznáš 50Hz od 100Hz ??

Web

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

no poznas ...  to je pro me subjektivní (neměřil jsem) ale brum ze sítě znám dobře a je to on... a ďělalo ale na origo woofru nevim to není slyšet je to BP a neposlouchal jsme to ...řešil jsme i že by to bylo tím že je tam byl 8ohm woofer a ja mam jen 4ohm a zatížil jsem to druhou cívkou do serie a bezezměny jen malé stlumení (předpokládám větší zatížení)

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Aha, tak to je zcela jasné.

Web

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

az tak jasné mi to není, mohl by jste mi to maličko nastínit?

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Od kolika Hz asi tak chodil ten původní woofer? Chápu dobře že BP = bandpass, tedy dosti strmý pokles pod mezní frekvencí?

Web

(upravil dagus 19. 3. 2009 23:36)

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

jj byl to BP tedka mam bassreflex 75L bednu na tu 8604ku a ten origo bůh ví, to nejelo tak nízko ... byl v tom nějakej china repro min než 100hz to asi stěží zahrálo prostě genius home theater 5005 žádnej silák ale má to 5.1 zes a na ty moje bedýnky dobrej "výkon"  jen šířka pásma mě štve. Našel jsem upravu predchozího modelu je někdo natolik zkušený že by mi ze schématu našel kde cca je ta propust?, to by bylo úžasný, prosííím mrkněte na to prosím někdo dííky zatím co jsem vyluštil je kde to rozsekava na 6 kanalu  to je bt2323 ale prostě to je jedno jen z toho minulého modelu jestli někdo dokáže lokalizovat limitaci dolní frekvence na fronty a zadky, byl bych za to vděčný protože teď to hraje jakože hraje středobas 5604 ktera ma cca 15w příkon se ani nerozkmitá což je asi tak ukázka jaké frekvence do toho lezou, díky předem za pomoc. ps: tady je link na tu "diskuzi" kde o tom pojednávají, za ten text se případně nenaštvěte jestli říkaj uplný kraviny... šlo mi o ten to schéma a případně by to mohlo někomu pomoct. Vyděl jsem tu o snahu vylepšit geniusy po stránce měničů, tak tady by mohly najít malej help co do tý "asi" dost zběsilý elektroniky.

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

ten link nějak nevidím smile dej to sem, propust asi najdem smile

Web

(upravil dagus 19. 3. 2009 23:37)

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=22138

videl bych to tam na kondik a odpor kolem tech IC6 c117 a r7 normal derivacni clanek tak bych to potreboval jeste potvrdit jinej rozdil sem mezi predkem zadkem nenasel, tak diky za radu.

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Prosím, pošli mi to mailem na o_plachy(zavinac)email(tecka)cz... já se tam z práce nedostanu (proxy server) sad

Web

Re: zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

nikdo nevi? sad

sendy: co je jasne? můžeš mi to prozradit ? smile díky

copak se tady nenajde nekdo trosku ochotnej, kdo tomu rozumi? ctu tu rady na tda2030 a podobne a na tohle nikdo nic? chjo to je se moje nadeje o vylepseni malicko rozplynula sad tak diky i za to ze je to jasne, i kdyz mi to tak az jasny neprislo sad

Příspěvky [1 až 20 z 45]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovac brumi-genius home theater 5005(opraveno)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£