(upravil Lukáš33 5. 3. 2009 17:19)

Téma: Ozvučnice z pryskyřice

Čau,přemýšlím o malém pokusu-malá 2p  co říkáte na ozvučnici vyrobenou z plyskiřice (laminátu)Myslít i se skelnou látkou.Tlouštka stěn cca 20mm a bylo by to z jednoho kusu.Mate někdo zkušenosti,jestli to nemá špatný vliv na zvuk.
Takřka bych mohl z toho i vyrobit třeba napodobeninu nautilusu:)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

To bude drahá sranda. To ti nevadí?

Re: Ozvučnice z pryskyřice

Já mám své zdroje:)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

dle mě by byl dobrý nápad udělat sendvičo. samotný laminát je sice pevný, ale je opravdu potřeba velkého množství skelný látky. udělal bych vnitřní stěnu, na tu napatlal něco jako Brax známý z autohifi a poté napatlal další vrstvu sklolaminátu.
vnitřek samozřejmě polepit například tessoundem či něčím podobným.
kopyto bych si udělal například z polystyrenu, který musí být něčím potřený, aby ho pryskyřice nerozleptala.

Web

(upravil Lukáš33 1. 3. 2009 15:15)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

A co udělat kostru ze slabých rovných drátú např.měď (aby to nebylo magnetické a dalo by se to k sobě lehce zapájet),přesto bych trochu napnul tu látku napatlal a zase přiložil další vrstvu-klasika.Ta konstrukce z drátú se dá vytvarovat na jakýkoliv tvar.Už jsem si s tím párkrát hrál a myslím,že by to mohlo být zajímavé i po zvukové stránce a navíc se tam nedá skoro co skazit a když,tak krásně opravytelné.
Co je ten brax?

Re: Ozvučnice z pryskyřice

předražený gumo asfalt s příměsí skelných vláken
http://www.ahifi.cz/tlumici-a-potahovy- … pasta.html

Web

(upravil Lukáš33 1. 3. 2009 15:22)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

A tos myslel doslova z toho udělat sendvič?vrstva lam. pak vrstva braxu a zase lam.?
Nastačilo by obyč bodičko?

Re: Ozvučnice z pryskyřice

myslel.
co to je bodičko?

Web

Re: Ozvučnice z pryskyřice

Není to ten sajrajt na podvozky aut? Taky takovej gumoasfalt.

Re: Ozvučnice z pryskyřice

však jsem to v #6  psal smile

Web

Re: Ozvučnice z pryskyřice

Nojo, ale taky jsi se ptal co je to bodičko. A já jsem doplnil, že by to měl být ten "gumoasfalt" co se používá na podvozky aut. Je to myslím o dost levnější než ten Brax.

Re: Ozvučnice z pryskyřice

babakus :trefa.
Je to o dost levnější a myslím,že je to stejné,až na ty skelné vlákna.

Re: Ozvučnice z pryskyřice

daly by se tam použít i jiný materiály.... bude to chtít hodně vrstev a dělat to venku za tepla. smrdí to jako když sníš 10 vajíček a pak jdeš na záchod.

Web

(upravil Lukáš33 1. 3. 2009 20:52)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

Neboj už jsem měl tu čest.A ty vrstvy to bude očistec,ale zase když jsem laminoval spoilery,tak do docela nabejvalo,to bude skelný látky jak plachty na vejtřasce.
Zkusím to zatím jen bez toho asfaltu.

Chyno:Myslíš že by tomu vadilo,kdybych použil dráty na svážení?Jsou sice magnetický ale zase dokonale rovný,bylo by to jen na čistej kvádr a asi z 1,5mm drátu a ta kostra by tam asi zústala.

Asi 10 balení na budku:)
http://www.drostra.cz/?PID=24147&tabid=3

Re: Ozvučnice z pryskyřice

zas to nepřeháněj smile to přece nemůže spotřebovat tolika. tobě se nezamlouvá moje myšlenka s tím kopytem z polystyrenu? výhoda je v tom,že si tam rovnou můžeš vytvarovat otvory na reproduktory a pak jenom dydlabeš.

Web

Re: Ozvučnice z pryskyřice

Keď už si sa rozhodol že sa s tým ideš takto srať, aspoň urob iný tvar ako kváder. To už bude aj MDFka krajšie vyzerať. ja keby som už išiel do takehoto projektu, urobil som daky atipicky tvar, minimálne skosené čelo alebo zaoblené bočné steny. Ma to vplyv aj na výsledný zvuk, zamedzíš tým stojatému vlneniu, problémom bude ťažšie počítanie objemu. Toť môj názor... smile

Re: Ozvučnice z pryskyřice

No jako udělat z polistyrenu kvádr a na to to nanášet?Já chci udělat i třeba malé zaoblení dozadu,je to dobrá myšlenka,ale řezačku na poly. nemam a otvory si z přehledem v práci vytočím.Prostě si jen chci vyhrát no:)
S tim dlabáním bych to zas tak snadno neviděl:)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

pokud by se použil onen pylystyren tak lze pomocí Archimedova zákona doppočítat jednoduše objem.
prostě by šlo jen o to,že by polystyrenový kopyto vložil do napůl napuštěné vany a pak dopočítal podle výšky vytlečené kapaliny jeho objem.

Web

(upravil Lukáš33 1. 3. 2009 21:33)

Re: Ozvučnice z pryskyřice

marecek1984 :Já nemám inspiraci jaký tvar,ale dokáži si troufnout na vše,mám nebývale šikovné ruce.Objem nebude tak složitý,mohu to s přehledem i odměřit vodou a doladit.

chyna.cz :Jasný,ale zvláštní:)

O kolik se zkosuje přední strana,záleží to na použitém repru?
Přemýšlím o ty SPH-170C a něco nahoru.Ještě se kouknu do kolika litrú se hodí.eeem nevíte náhodou do kolika?

Re: Ozvučnice z pryskyřice

rezačku na polystyrén urobíš z odporového drátu a niakym trafom...

Web