(upravil Karlos 9. 6. 2007 17:55)

Re: Pomoc s Aldaxem

No teď už ne protože mám Vakuované euro plasty a před nima sou žaluzie .. Ale jakože o proti 226ce to dokázalo pokoj rozehrát víc.

Re: Pomoc s Aldaxem

2 check, já vim, před tou beymom mam 3,9mH vzduchovku a ta má 1 Ohm sama o sobě, tak to citlivost klesá, alep při větší impedanci je proud menší, tím pádem větší činitel tlumení ne? No rachot to dělá, to jo, třeba se zes rozehraje big_smile
2 Karlos, ty vlastně nevíš jakou výchylku měla ta tvoje beyma viď? nebo to sleduješ? Jestli se ti mlátí 1cm sem a tam, tak to je potom jasný

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Né, čim větší máš odpor cívky, tim víc to tlumení kurvíš. Odpor před reprem musíš strčit pod zlomkovou čáru...

(upravil check 9. 6. 2007 18:20)

Re: Pomoc s Aldaxem

Mno si už za pověstnou hranicí 1/10 impedance, což už asi dělá dost bordel. Hybaj pro železný jádro.
Frank: On myslel to, že 1Ohm seriovýho odporu před měnič s impedancí 8ohm udělá menší bordel než u měniče s 4ohmama.

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Já ve sloupech mam cívky na železe, já pro ně jsem, ale stavěl jsem to v době, když prostě nikdo jádra neměl, ani ted nevim kdo je má, Dexon má hovno, když mu řeknu že chci 3,9 nebo 4,7 mH na železe, tak takový věci nemají, Jasně že mě to sere, že tam je tak velká těžká a drahá cívka, ty sloupy mi hrajou lahodně,

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

mirulu méně než 226ka bez zkreslení v poho ..... takže žáden 1cm ..

Re: Pomoc s Aldaxem

Kurva já potřebuju 2,2mH na železe a Drexon to nemá? JKL na železo nemotá. To budu muset objednávat z elektrosoundu?

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Mirulu, ty posuzuješ kvality zesilovače podle výchylky reproduktorů? Nenapadlo Tě třeba, že můžeš mít ty bedny s 226 udělaný blbě, že BR nebo objem jim prostě nesedí? To činitelem tlumení zesilovače nespravíš a už vůbec ne takovou hrůzou, co jsi stvořil..Proč to sakra neuděláš aspoň vzhledně, když už to máš elektricky blbě? Blbě to je, to je jistý, protože ani jeden náš modul, korektně zapojený, bručet nesmí.
To je totiž ono-slepit to do kastle jako vlaštovčí hnízdo dokáže kdejakej idiot /nic osobního/, ale končí v okamžiku, kdy se vyskytnou nějaké drobné potíže.
Totálně bez znalostí problematiky končí a akorát na to tak může civět.

Jak se Ti může proboha podařit dva tak jednoduchý moduly zapojit blbě? Vždyť v návodu je všechno jasně a podrobně popsaný, dráty jsou barevný, číst umíš, barvoslepej nejsi, protikusy konektorů jsme dodali...myslím si něco hodně, hodně škaredýho.

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

2Sinclair ... Já je nezapojil blbě, zapojený jsem to měl celou dobu dobře smile "Jenom" jsem zvolil reprosvorky, které se mi i přes plastové těsnění dotýkaly plechové konstrukce, tím pádem se mi spojily oba výstupy na repro, to jsem už vyřešil. Ten jemný brum přičítám tomu, že přes trafo vedou signálový kabely, udělám to oklikou.
S tou vzhledností něco udělám po neděli, nemam matroš, tak jsem to udělal z toho, co jsem našel.
Ty sloupy jsou udělaný dobře, za to bych dal krk, lépe to už moc nejde vzhledem ke zvoleným reproduktorům. Jsou to bedny uzavřenky, ty druhý taky.
Proti Vašim modulům nemam nic špatného, jsou perfektní, už v tom nalézám potěšení, a velké, takže samozřejmě spokojený sem.
Ještě k tomu brumu ... to trafo samo o sobě vrčí taky, že? Snad to jemné vrčení bude opravdu kabelama a ne tim, že to trafo je moc blízko modulů sad
Děkuji, žes sem dal tu úpravu toho modulu korekcí. Vlastně děkuji vůbec za všechno, co děláte.

2Check ... Elektrosound taky nemá kostry, má jenom velký na cívky řádu 20mH, ale prý na tom pracuje a bude mít nového dodavatele, tak se uvidí

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Tak ještě monacor má a se slušnými Rdc, ale taky klasická monacoří cena.

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Zdar, tak jsem udělal kompletní překopání, vyhodil jsem všechno, co zatím na zkoušku nepotřebuji. Přikládám foto.
Bohužel pořád se z beden při nulové hlasitosti ozývá jemné vrčení. Toto vrčení přestane, pokud je k trafu připojen pouze jeden modul. Je jedno, jestli levý nebo pravý, nabízí se jediná možnost, že rozdvojení přes čokoládu není správné. Řekne mi někdo co se s tím dá dělat?

http://img40.picoodle.com/img/img40/8/6/10/t_Obraz025m_cf455e6.jpg

pak jsem zkusil tohle, jestli to tím není ... a není
http://img40.picoodle.com/img/img40/8/6/10/t_Obraz024m_b75902d.jpg

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Hnedka o něčem jinym...

Re: Pomoc s Aldaxem

No ale musim tam potom ještě nacpat ty tři modulky co tam byly a pospojovat. Ale fakt netušim, čim to může být, že když jsou zapojeny oba, tak to vrčí a když kterýkoliv jeden, tak ne. Nemůže to být tím, že je spojená zem obou modulů? Bude to asi nějaká ptákovinka

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Máš natvrdo na kastli výstupní země?

(upravil mirulu 10. 6. 2007 13:59)

Re: Pomoc s Aldaxem

Ne, výstupní reprosvorky jsou izolovaný od kasle, to spíš země vstupních cinchů jsou spojený o kastli. Na kastli jde neště kostra ze zásuvky. Ještě chladiče se mi dotýkají kastle.

Web

(upravil sinclair 10. 6. 2007 14:25)

Re: Pomoc s Aldaxem

Dělají to ty cinche, to je jasný. Vstupní cinche odizoluj /použij ty za asi 21Kč/ks z EZK, typ CIN33GZJ black+red, jsou izolovaný/ a veď samostatně kostru každého cinchu až na vstupní konektor každého modulu. Tři dráty od výkonového sekundáru veď až na svorky AC-ACG-AC jednoho z modulů /bližšího/ a rozdvoj to ve fastonech, všecko stočit a nezapomeň si nechat rezervu vývodů na pootočení toroidu.
Víš, proč to vrčí? Spojil jsi GND dvakrát : jednou pomocí propojení ACG-ACG, podruhé jsi propojil GND obou konců společnou kostrou cinchů. Vyrobil jsi tzv. zemní smyčku a to, že mám pravdu, Ti dokáže zkušební pootočení toroidu-brum se bude v obou kanálech měnit a je dost možný, že v určité kompromisní poloze zcela zanikne. Smyčka je ale špatně, takže i kdyby brum ustal po pootočení trafa, koukej ji odstranit.
Kostra /žlutozelenej drát/ na kostře toho přístroje nemá co dělat, trafo má dvojitou izolaci a je zkoušený jako bezpečnostní, takže je možný takový zesilovač udělat v I. bezp. třídě /bez ochranného vodiče/. Jsou s tím pak jen problémy při propojení s dalšími přístroji, nedejbože taky uzemněnými..

Web

(upravil mirulu 10. 6. 2007 16:49)

Re: Pomoc s Aldaxem

Jak to myslíš "všecko stočit" ???
Ty tři dráty pro napájení modulů musí být rozhodně táhnuty přes jeden modul do druhého, nebo stačí to co mam a oddělit jenom cinche.


Ted jsem odšrouboval cinche od kastle a jsou země oddělené a pořád vrčí, zdá se, že trochu víc než předtím.
Čím si pomůžu, když ty drýty potáhnu nejdřív k jednomu modulu a pak ke druhému? Země bude pořád spojenne ne?

Teď jsem provedl dráty nejdřív na fastony jednoho modulu a z nich do druhého a vrčí to pořád a ještě víc, trafem moc točit nemůžu, mam dráty už z předchozíhozapojení akorát. Mi neřikej, že to je jenom ti m pootočením už teď.

Protáhl jsem některé dráty, ale při pootáčení to vrčí ještě více, už fakt nevim


AAAA kurva už mi to je jasný. Já beru signál z kompu a ten má zem pro oba kanály spojenou, no jo, ale jak to vyřešit? To mi žádný jiný cinche nepomůžou sad
Navíc používám externí zvukovku, když to připojim na integrovanou, tak je to úplně šum.

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Nojo, PC je problém. Nemáš třeba náhodou někde v rozvodu 230V nebo v prodlužkách, či rozdvojkách otočenou fázi? Udělat rozdvojku s "invertujícím" výstupem umí v číně znamenitě. smile

Re: Pomoc s Aldaxem

Fázi mam správně, Michal měl taky takovej zesilovač a signál měl z notebooku taky jako já a bordel mu to dělalo jenom když měl notebook v napájení, když od něj odpojil trafo, tak bylo ticho. U mě to vrčí i když jede notebook na baterky. S integrovanou zvukárnou je to teda peklo, s externí to je trochu lepší, ale pořád na pytel sad

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

mne ide notebook sieť/batéria, spojené s SPV100 cinchami uzemnenými o kastlu, všetky komponenty z jednej zásuvky v stene ....a nebrumí to, ani keď skúsim uzemniť do kolíku alebo topení aj kastlu SPV.. problém bude niekde inde smile

Web