Téma: AZS 100L - Co je uvnitř??

Zdravim,

  Včera večer mi soused podal přes plot tenhle zesík se slovy: "Ty se v těchhle věcech hrabeš tak na". Ještě jsem neměl čas nakouknout dovnitř natož ho zapínat. Prý ale do poslední chvíle bez problému fungoval a pak ho schovali do skříně. Nevíte prosím někdo jak to má řešený konec ať to nemusím rozdělávat?? Je tam něco na způsob MDA 810, nebo je ten konec dikrétní?? Pokud by jste to někdo upotřebili, tak Vám to za poštovné pošlu.

(upravil Dingo 26. 2. 2009 16:07)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Jawis: měl bych zájem, potřebuju něco pro bráchu k malým bedýnkám. Dík

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Klidně ale až mi nápíšeš co je vevnitř.. : )

(upravil Dingo 26. 2. 2009 19:12)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Diskrétní koncák.

Lepší foto nemám:
http://megaupload.cz/images/azs100.jpg

A skutečně mám zájem a jsem ochotný pár korun pustit.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Ten konec je bambusovej, má to sinus 2x4W. Typicky ke krystalovým přenoskám apod.

Web

(upravil John370 26. 2. 2009 21:53)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Taky ho mám,ale asi odešel koncák na levym kanále mám za to,je trochu potuněnej(zkurvenej),kdo by ho chtěl tak za něco malinko je jeho třeba na hraní  a opravení a tak,chybí mu dva kryty na potáky a zezadu jsou udělány  výstupů na 5 repro,to se dá vše vrátit zpět.Má pěknou horní desku.Jinak  mistr Sinclair má pravdu 2x4W sinus,táta ho měl k gramofonu.Já nemám chut se  v tom hrabat a ani na to nemám  chut se tim zabejvat a dávat někomu opravovat  stálo  by dost na jakou to má reálnou hodnotu.Kdo má zájem at se ozve.Možnost výměny třeba za použité arnka  5614,či podobně,měl bych potom i jednu podle technika v rts neopravitelnou azs 218,s nějakýma vyměněnýma dílama,ale pořád nehrající...

Web

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

John370: mě by stačil i nefunkční celek - kvůli kastli a ovládání. Ono tam pak stačí "vmontovat" TDA 2005 (ať to hlavně nečte Sinclair) smile smile  (nebo MDA2020)
Pokud bys ten nefunkční vyměnil za nějaké nové elyty (nabídky jsem tu už párkrát dával - low ESR s dlouhou životností).

(upravil feliz navidad 27. 2. 2009 12:46)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

John370: Jak je na tom ta AZS218 po mechanické a optické stránce?
Jawis, Dingo: Já mám jednu AZS100L, ve které někdo místo původního konce dal 2*A2030. Já bych spíš stál o ten původní konec s GD607/617. Kdyby byl zájem, mohli bychom provést vzájemnou výměnu konců.

(upravil Dingo 27. 2. 2009 0:35)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Jawis: GD607, GD617

http://www.radiojournal.cz/schemata.htm

(upravil sinclair 27. 2. 2009 11:36)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

V předzesilovači AZS100L je třeba udělat několik úprav:
Vypájet bez náhrady kondenzátory C1, C1´
Zmenšit odpory R2, R2´z 10k na 4k7
Na potenciometr hlasitosti mezi odbočku a horní konec připájet sériovou kombinaci 8k2 a 2n2, stávající RC člen, zapojený mezi odbočku a zem je třeba změnit na 560R+470n
Vyměnit tranzistor T3 z KC148 na KF508 s betou cca 150 /často odchází/

Vlastní úpravy AZS100L:
Vymontovat původní síťové trafo, elyty, koncový stupeň
Namontovat trafo se dvěma sekundáry, jeden 16V/2VA pro napájení předzesilovače, druhý cca 22V/80VA pro napájení stabilizátoru, napájejícího TDA2005 /bez stabilizátoru z nich nejde dostat víc, než 10W/.
Namontovat můstkové koncové stupně s TDA2005, opatřené na vstupech odporovými děliči /podélný odpor 47k, příčný k zemi 4k7/.
Stabilizátor pro TDA2005 zapojit podle obrázku zde dole :
http://sweb.cz/servisdok/PCzes.doc
trimrem ve stabilizátoru nastavit PŘESNĚ 18V na výstupu

Výsledkem bude velmi slušný zesilovač 2x25W.

Web

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

mam moznost ho sehnat prakticky za babku, mel by o nej nekdo zajem? zbohatnout nehodlam na tom, ale jestli by nekdo chtel tak bych to zkusil odkoupit resp. zajednat. v jakym je stavu nevim ale mel by fungovat jelikoz to prej hraje

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Já bych jeden upotřebil.

Web

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Jawis: platí to ještě?  uui

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Jistě. Mám teď trochu fofr v práci. Napiš mi na mail adresu a jak bude volněji, tak ti to pošlu.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Dingo: Budeš v tý AZS100 měnit konec?

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

feliz: pokud bude fungovat a bude to bedýnkám ARS9204 a bráchovi stačit, tak asi ne. Pokud ho budu měnit, tak ti ho klidně pošlu, jestli o něj máš zájem, ale ještě to nemám doma.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Dingo: Tak jak to nakonec dopadlo s tou AZS100vkou?

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Zatím nijak.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Neboj se dříve nebo později ti dojde..

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Já se nebojím. uui