(upravil MaBat 25. 2. 2009 22:27)

Téma: Slepý test 1

Zkouším funkci jistýho softwaru, chtěl bych poprosit o spolupráci smile
Stáhněte si následující zvukové ukázky (bohužel jsou kratší, než bych chtěl, ale delší už mi momentálně moc nezvládá počítač, na tom ještě pracuju) a seřaďtě je v pořadí poslechových preferencí. Hodnotí se nahrávka, ne muzika, ta je třikrát stejná smile

A nestyďtě se říct, že žádný rozdíl neslyšíte, i to se počítá.

http://leteckaposta.cz/740497173

(upravil chyna.cz 25. 2. 2009 22:34)

Re: Slepý test 1

u mě se asi netopýří syndrom ještě neuchytil... vše se mi zdá stejné.

Web

Re: Slepý test 1

Počkáme na místní zlatoušce, myslím, že bude ještě sranda...

Re: Slepý test 1

Já už švindloval.. smile

(upravil DeadMAN 25. 2. 2009 23:04)

Re: Slepý test 1

Idem to testnúť

Nič... smile Asi mám slabý aparát...
Prípadne zajtra cez deň otestujem znova, pri vyššej hlasitosti, dnes sa už musím krotiť...

Web

Re: Slepý test 1

Od nejlepšího c, b, a

Web

(upravil MaBat 25. 2. 2009 23:16)

Re: Slepý test 1

Spektrální analýza tady zdaleka neukáže vše, resp. může vést i na špatnou stopu.... V časové doméně už vůbec nic neuvidíte, předpokládám. Popravdě moc nevím, jak jednoduše zpětně zjistit, co se s tím signálem stalo. Jinak bych tomu neříkal slepý test smile Schválně, 7techu, dej Tvoje pořadí.

Edit: neposlouchal jsem to nějak soustředěně, jen na nijak extra sluchátkách, ale rozdíl taky neslyším. Někdo ho třeba uslyší. Pak bude zajímavý, čemu dá přednost.

Re: Slepý test 1

Mě to připadá všecko stejný. Žádný pojmenovatelný nebo opakovatelný rozdíl jsem nepostřehnul. Ne že by mě to překvapovalo.

Re: Slepý test 1

Mě se skladba "C" zdá nejkvalitnější (poslechově).

Web

Re: Slepý test 1

Nechám to tu viset, budu ještě pracovat na jiných finesách... Zatím zkusím dohledat, kterej vzorek je vlastně kterej big_smile

Re: Slepý test 1

Poslechově je to teda sejný, ale u signálu C je DC offset 10% smile, ale podváděl jsem už no smile

Web

Re: Slepý test 1

Fakt? Tak to je ještě třeba doladit. Každopádně jeden z těch vzorků je "upraven" a to dost brutálně, C to není. ALe žádné dva z nich nejsou stejné.

Re: Slepý test 1

Který by se ovšem neměl nijak projevit, pokud nemáš stejnosměrně vázanej celej aparát... že? Ale o to asi nepůjde, ani a a b nejsou stejné.

Re: Slepý test 1

Ještě to raději všechno jednou ověřím, možná v tom mám trochu mouchu, mě tak napadá...

(upravil mirulu 25. 2. 2009 23:39)

Re: Slepý test 1

Jeden detail jsem asi našel, ale na spektrálu, nahrávka A nemá přes 20kHz takové ocasy jako B
teď jde o to, jestli jsi ocasy uříz nebo jakýmsi způsobem dodal smile

Ještě jedna věc, ten konstantní peak na 15,6kHz ... nemáš poblíž TV nebo CRTčko?

Web

(upravil MaBat 25. 2. 2009 23:46)

Re: Slepý test 1

Jeden z těch souborů je čistý grab z CD, druhé dva prošly zpracováním, jeden víc, druhý míň (skoro vůbec).

No, tak mě napadá, že už jsem to vlastně skoro všechno postupně vyslepičil, tak nic. Zítra dodám další várku, už větší ráži smile Zatím víc říkat nebudu.

Můžete klidně někam upnout zvuk, kterej mám použít. Bohužel se zatím nedostanu délkou přes půl minuty (to už si uříznu).

Re: Slepý test 1

b,c,a od najlepšieho

(upravil dejv111 26. 2. 2009 0:09)

Re: Slepý test 1

Mně se zdá B taková "hutnější" na basech... Je to jen můj pocit? Jinak mezi A a C nevidím rozdíl (zatím). Ale poslechnu si ty ukázky ještě několikrát. Mně osobně se líbí B. smile

Re: Slepý test 1

Pěkné, pěkné. Já bych to setřídil C-A-B. B nejhorší, mezi C a A miniaturní rozdíl. Ovšem rozdíly jsou takové že by mě ani při normálním poslechu nezajímaly, to bych nesměl poslouchat hudbu smile

Re: Slepý test 1

A ako keby bolo menej stereo, ale inak je to všetko rovnaké. Niesom netopier a ani nepočujem rásť trávu...

Web