Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilovač JVC STK4141

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Zosilovač JVC STK4141

mam taky problemik so zosikom od jvs s integracom stk 4141. Ma tam rele ktore zahadne neide je ok ale nemam k nemu zadnu schemu podla kt by som pracoval...newe nekto poradit??

(upravil DeadMAN 23. 2. 2009 19:25)

Re: Zosilovač JVC STK4141

Najväčšia pravdepodobnosť - odpálené STK. Kúp nové, a vymeň. Záhadné relé sa zmení na funkčné.

Web

Re: Zosilovač JVC STK4141

....sranda ale totok mi robil tak pred rokom a pak nist. Zhavil som ho naplno pohodka.A toto sa mi stalo pri tichom posluchu,proste vyplo a nic....nemyslim ze by odislo stk

(upravil little 23. 2. 2009 20:40)

Re: Zosilovač JVC STK4141

Pokud odešlo STKčko, vyměň jej rovnou za typ 4191. Získáš tím větší napěťovou rezervu.

Re: Zosilovač JVC STK4141

To mi je jasne ...ale ja s tym zatial neratam a snazim sa prist na to rele jako funguje,lebo nemam schemu ani nic a ist len tak po plosaku po cestickach a merat....Ze ci nema nekto schemu???

Re: Zosilovač JVC STK4141

Relé funguje asi tak, že pri jednosmernom napätí na výstupe ti nezopne... Zapni zosík a zmeraj výstupné napätie pred relé. Ak tam nie je nič, tak je chyba v relé, ak tam nameriaš +xV alebo -xV tak je v prdeli s najväčšou pravdepodobnosťou STK

Web

(upravil sinclair 24. 2. 2009 9:30)

Re: Zosilovač JVC STK4141

Vezmi merák, prepni na jednosmerný rozsah a proti kostre meraj napetie na pinoch 10 a 13 toho STK. Pokial na niektorom z nich bude viac, ako 0,5V, tak je ten šváb v riti a relé je rozopnuté preto, aby ti neodjebalo reproduktory. Obvody okolo relé tam majú ochrannú funkciu, zaisťujú oneskorené zopnutie relé pri zapnutí zosilňovača a taktiež strážia jednosmerné napetie na výstupoch, ktoré by v prípade poruchy hybrida mohlo odjebať reproduktory.
Piny toho STK sú číslované 1-x odľava doprava. A pozor na skrat, meraj ihlovým hrotom.

Web

Re: Zosilovač JVC STK4141

Kujem za info o odpajani repro a podobnych banalitach o kt viem......a kujem za info ako merat merakom...:D
ale ted vazne Asik be v prdeli stk kde by som zohnal new?

Re: Zosilovač JVC STK4141

Třeba tady: www.ame.cz

Re: Zosilovač JVC STK4141

Dik moc...

Re: Zosilovač JVC STK4141

Tak kolik tam bylo toho stejnosměru?

Web

Re: Zosilovač JVC STK4141

Vies co teraz ti newiem povedat sedim na intraku,ale ked som ho rozrobil a meral prvy krat,tak pred rele,ze co by mi slo do reprakov,tak tam bolo napajacie napatie 35V ale len na jednej vetvte....mam rad svoje bedne:D

Re: Zosilovač JVC STK4141

OT: Sinclair, smekám nad Tvojou slovenčinou... Kiež by aspoň takú mali niektorí...

Web

Re: Zosilovač JVC STK4141

To je typický, že výrobce to STKčko takhle napěťově našponuje, že to holt moc dlouho nevydrží. +-35V symetrických je vlastně maximální možné napájecí napětí tohto hybridu. S koupí STK4191V se tato hranice posune k +-50V.

(upravil Stanihlav 25. 2. 2009 20:42)

Re: Zosilovač JVC STK4141

Je to haluz a hlavne keď zoberem do úvahy,že ten zosik bežal niekoľko rokov a aj take extrémy,že som sa opalil o chladič...a pri banálnom tichom posluchu prdne...

Re: Zosilovač JVC STK4141

Možná je to tím, že při vysokém zatížení není napájecí napětí tak vysoké (měkký zdroj), při tichém poslechu je napětí nejvyšší, k tomu ještě nějaké přepětí v síti a je hotovo.

Re: Zosilovač JVC STK4141

Trefa pibi.

Web

Re: Zosilovač JVC STK4141

OT: není to trochu paradox, zničit zesilovač tichým poslechem? Koho by to napadlo, že?

Re: Zosilovač JVC STK4141

reakce na OT: Jo, je to tak. Stejne paradoxni, jako v autohifi, kdyz mi lidi neveri, ze slabym zesilovacem je mozny znicit reproduktory snaz nez silnejsim...

(upravil Stanihlav 25. 2. 2009 20:44)

Re: Zosilovač JVC STK4141

Ale je tu jedna vec.To relé, o ktorom som vravel nieje na priame odpájanie reproduktorov,ale pripája jednu vetvu napájacieho napätia a ešte niečo...Relé je funkčné...

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilovač JVC STK4141

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£