Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Kazdopadne bych ty XW odlakoval. Bracha ma ty ARN226 odlakovany.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

ale je to potom vidiet ze su odlakovane, a nevyzera to dobre.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Jo a to mi stačí k tomu, abych si jí nekoupil smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

myslim ze kebys nepocul tu odlakovanu na porovnanie, tak ti to bude uplne jedno. a navyse nemas zaruku ze tu membranu nedotrtkas

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Měl jsem ARN 226/02 bez laku (orig. TVM) a každá 226 měla jiný odstín prchlíku! No jak jsem to viděl, okamžitě jsem to poslal zpět!! Hrozné! Takže osobně bych ty 226 neodlakovával, protože se Vám může stát to co mě ...

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

to se mi u 5MP60N stalo taky, ale nicemu to nevadi

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Nevadí, jen každý reprák vypadá jinak big_smile

Web

(upravil Halen 15. 4. 2007 16:09)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Odlakovani je brnkacka a rozhodne odlakovane repraky nevypadaji spatne. Neni na tom co zkazit, navic, po delsi dobe jsou lakovany repraky pokryty neodstranitelnou vrstvou prachu, ktera se do "laku" zazere a nejde odstranit. Navic ten lak je pruhledny, takze odlakovanim by se nemela odkryt na jednom repru zelena a na druhem fialova membrana s kytickama tongue
Odlakovany 188-05/4, pouzivany 5 let. Edit - full obrazek z Imagehack. Jen omluvte kvalitu, fotak je sumitko.
http://img156.imageshack.us/img156/5854/fullodlakjv3.th.jpg

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Halen : mas to pekne. Nedalo by se to poslat na mail na fotka v detailnejsim podani nebo dodat nejaky odkaz, aby to slo videt poradne ? omlouvam se ze pisu mimo tema.

Bentley : do serie bych to nedaval. Nevidim v tech zesicich zas takovy problem. Myslim, ze nabidka je dosti velka.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Proč na ně teda ten lak dávají, když to nemá žádnej přínos?

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

moze byt konecne riesenie VIFA D20TD-05-06  http://www.speakercity.com/Merchant2/me … ode=VifaCL
tonsil GTC sa mi moc nepaci dizajnovo.
a pak ta BEYMA closed 45L?  delene niekde pri 3kHz .ma niekto nahodou odladenu vyhybku?
ked som skusal simulovat s BR, vyslo mi to nejak na 70L bez hrbu, cim by sa asi zhorsila aj dynamika basaku na taky objem a bedna by bola zase moc velka.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Jestli myslíš 8br40 tak nemůžeš jí rvát 70litrů bednu smile tak 40max br naladit co nejníže a 1dB hrb nepoznáš věř mí když  pak bedynku pěkne vytlumit a paráda..

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Podle me se 8BR40 do bassreflexu nehodi. To je repron do closed ozvucnice, stejne jako ARN226. Bude ji stacit silne vytlumena bedna 25-30 litru, ale nepujde tak hluboko, jako 226-ka. To je muj nazor a nebijte me za nej.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

to Karlos: neviem v com to ladis, ja som skusal vo WINisd, pac v inom sa moc nerozumiem, ale ak som dal na BR bednu 40L, tak mi na hrbok +1db vysla trubka dlha jak...  proste nechcem kupit tak drahy reprak a pak mi to bude niekde hucat. ta uzavreta podla mna bude mat basy pevnejsie, a ked sa to vytlmi podla ucha, tak vysledny zvuk bude omnoho lepsi

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

kasli na charku ze simulace, ja bych ho dal do 30l uzavreny a hotovo, nedelej z toho vedu

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Nechcu bejt sprostej ale moc tomu nerozumíš, tak radši udělej cloed 30litrů tvm a je to closed myslim.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

to ja bych se ty Beymy nebal, v tech 30l bude hrat urco pekne, ale dej tam vejskac, kterej snese nizky deleni, ty Vife by byly 3kHz moc nizko... klidne bych si priplatil treba za SEAS, ty se daj povetsinou riznout dost nizko

(upravil Bentley 15. 4. 2007 21:25)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

no rozumim-nerozumim, ale na to je tu to forum predsa aby sme boli mudrejsi. ja si necham rad poradit. tak bednu teda zavretu cca 30L a vysku ako som spominal kusok vyse, moze byt?

ups, tak nejak som dopisal neskoro, no pozrem teda inu vysku, kolko by sa dalo delit?  2.5kHz?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

ne, ta vyska se moc nehodi, doporucoju ti si za ni priplatit a kdyz uz nechces 3p tak del co nejniz, kolem 2kHz, na coz vsak uz potrebujes lepsi vejskac. treba takova 27TFFC by to snesla, urcite to za to stoji, to mi ver, ta tisicovka navic se vyplati. tech cca 30l uzavrenych ty 8BR40 sedne, neboj, ze by bylo basu malo nebo by byly spatny.

(upravil Bentley 16. 4. 2007 2:01)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

no tak ta stoji okolo 1500,- to uz je vcelku dost...urcite  bych ho bral, ale musim to prebrat s kolegom, co mu to stavam.
iny vyrobca nema vhodny vyskac?
inak na kolko vide financne vyhybka?

mohla by byt beyma T2010? cca 700kc

skusil som navrhnut vyhybku, tak sa na to pozrite, je to moj 1. vytvor, tak kritiku jemne zacnite.pouzil som programky volne dostupne. delicka 2200Hz , vyskac T2010 utllmeny o 4dB. v lspcad som to neskusal,pac este sa v nom neorientujem.
este by som rad vedel, ked sa robi delicka medzi dve pasma- tak to delim oboje na tej istej hodnote, alebo napr.: vysky  na >2300Hz, a basy na <2100Hz , a zbytok("2101-2299"Hz obrazne) sa prekryje postupnym utlmenim pasma.. dufam ze je zrozumitelne napisane, co chcem zistit. rad by som sa to naucil.ide mi o PRINCIP.
http://img404.imageshack.us/my.php?image=vyhybkaia8.gif