Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

(upravil von_Krupp 12. 6. 2007 10:05)

Téma: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

čau frajeři ...

...Mám subwoofer-ozvučnici typu bass-reflex čístého objemu 70litrů (zpevněná, 22mmMDF) a potřebuju do toho vrazit vhodný měnič 12tku ... a řeším pochopitelně dilema mezi

Beyma 12B100RE  což dle parametrů a taky podle české ceny vypadá jako dobrý tip. cena ca 3500,-


anebo todleto


Hadex q342  rovněž příjemné parametry avšak mě dost odráží dost vysoká hodnota Fs cena hadex.cz 2000,-...nevím jakou to hraje roli

Je to pouze pro domácí použití v místnosti ca 18m2, jde mi především o kvalitu hlubokých basů ... výkon je druhořadý, krmil bych to 150W mono TESLOU ...

Pokud máte s tímto zkušenosti nebo pro mě máte lepší tipy ... ocením každou radu

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Vůbec o tom neuvažuj a rovnou zavrhni ten červený nesmysl.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

na kolik je nalazenej ten bassreflex?

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

bassreflex je ( 82 x 200 ) a ladit ho budu přes winISD až vyberu to repro ... podle parametru to budu chtít stlačit ca na 30Hz .... právě si nejsem jistý, jestli u beymy neplatím těch +1500 jenom za značku ...

( kdyby ty linky odkazovaly někam donikam tak je skopněte do prohlížeče)

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Ten červený je klasický čínský megašrot, o tom fakt nemá smysl ani uvažovat. Parametry mu nevěř, hlavně Q, Bl a potažmo ani Fs.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Z těch dvou repráků 100 % 12B100R

Web

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

já bych tam plácnul Emi Deltu12 LF, pokud tě profík neurazí. ale br to bude chtít naladit o něco víš.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Pokud uvažuješ o 12B100/R koukni spíš na 12LX60 nebo 112Nd/W, 70l je vhodný objem, ladit chce na 35Hz. Nátrubek ale s průměrem 11cm a výš, např. 12x27cm.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

von_Krupp napsal:

čau frajeři ...
Je to pouze pro domácí použití v místnosti ca 18m2, jde mi především o kvalitu hlubokých basů ... výkon je druhořadý, krmil bych to 150W mono TESLOU ...

Jde predevsim o KVALITU HLUBOKYCH BASU. Sorry za citaci, ale doporucte neco co zajisti citovanou podminku.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Tu zajistí jedině bandpass wink

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

halen: to je taky otázka co si představuje pod pojmem "hluboký basy"

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

12B100/R je jednoznačná voľba
12LX60 je profík-čiže by to chcelo posilnit elektronicky (EQ, filter,subsonic) čo riešiť pri zosiku Tesla bude úplne zbytočné
12BR70 je tiež vhodný kompromis, hlavne cenovo a Eminence Delta 12LF by tiež pasovala
Táto kategória si fakt nezaslúži porovnávanie s čínskym šrotom! smile

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Iridescent, dobra otazka; Pro me trebas Oldfield a jeho kouzleni na kmitoctech kolem 30Hz se slusnou amplitudou. BTW, Bedna+EQ+filtr+subsonik asi neni to pravy reseni, nebo ano?  Reproduktor s vlastim rezonancnim kmitoctem kolem 50Hz taky ne; nemuze nizke basy zajistit uz z hlediska IMPEDANCE na Fs.

Znova:  domaci pouziti (18m2), vykon je druhorady, kvalitni hluboke basy = nizkorezonancni HIFI. NECHCE to na profi pouziti. Muj navrh - Visaton W 300 S (Fs=23Hz, 92dB/W/m).

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Hm, a nebo třeba taky 40Hz, který ta delta ještě zvládne.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Uz mlcim. Jen jedna poznamecka - prubeh impedance mezi 40-60Hz. Mrknete se na to. A vykon (vzorecek) je prosty P=U*I nebo taky P=U^2/R Dopocitejte si kolik asi muze dat v rezonanci ....

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Cože??? Proč jako myslíš že na rezonanční frekvenci má každej reprák špičku? wink

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Taky tu nejde pouze o výkon, ale hlavně o pohyb membrány. Reprák s ní má trošku jinou práci na 20Hz nebo na Fs, takže počítat výkon v souvislosti SPL je docela hloupej tah.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

... takže ten červený hadex super ultrawoofer škrtám ....  pojmem "kvalitu hluboký basů" jsem myslel aby ten reproduktor měl charakteristiku s minimálním útlumem od co nejnižších frekvencí ...takže žádný "tlakáč" nebo ty pochybné subwoofery do auta co mají špičku v 60Hz a charakteristika k téhle frekvenci vypadá jak profil mount everestu ...
díky za tipy
tu deltu12LF bych spíš viděl do nadstandartního PAčka 
Beyma 12BR70 je až moc levná ( jak se říká když už tak už )
Beyma 12LX60 je dobrý nápad ...hlavně z důvodu že už mám bednu se 70litry ...a pro tu 12B100/R je to asi docela málo(basreflex vyměním) ... takže vyberu jednu z těchhle 2.
... a pošlu to tady jako projekt

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Von_krupp: nevím co si kde stavěl ale ono až těch pravých mocných, přesně řízených, kopavých big_smile 40Hz uslyšíš, tak to bude taky o něčem jiném než plandavé hůůůů nějakejch humus repráků. 40Hz je na muziku z 90% dostačující , níž už podle mě jde jen o efektování.

Re: Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Delta 12LF neni žádný nadstandartní PA, je to reprák do levnějších satelitů, na doma naprosto dostačující do subu pokud zrovna nepotřebuješ 20Hz

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Beyma 12B100-R pro domácí subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£