Re: Projekt LEVEX

Příjde mi úplně zcestné jestli dáš za osádku pro jeden modul konce 423.50Kč, nebo 524.00Kč, když pak vyplázneš 1500Kč za toroid, 400 - 1000Kč za filtraci (podle nátury), a nepočítáím investice do realizace mechanických částí přístroje, obvodu ochran, softstartu atd..

Snad jenom tehdy když to budeš chtít dělat v objemu 1200 ks/ týden a prodávat. Takže kdybych se rozhodoval mezi LVA-101 a tím nově vzniklým projektem, tak určitě né podle ceny.

Re: Projekt LEVEX

Vasi, za jaké trandy by se mohli v Leach LV edition vyměnit ty koncové?

Web

Re: Projekt LEVEX

Nemám odzkoušeno, ale myslím, že by tam měly bez problému běhat třeba MJL21195/21196 jsou docela podobné originálním....

Web

Re: Projekt LEVEX

já se ptám jen proto, že nevím kde ty původní sehnat a rád bych to s menší úpravou /přídání zdroje/ postavil.

BWT nevíš jaký je rozdíl mezi MJL a MJW?

Web

Re: Projekt LEVEX

wwsly v púzdrach jedno je TO264 adruhé 247

Re: Projekt LEVEX

Žadný. po elektrické stránce jsou stejné MJL má pouze lepší odvod tepla což je logické.

(upravil Vasi 2. 5. 2009 20:46)

Re: Projekt LEVEX

Ja jsem je sehnal v Aldaxu, ale v nabidce uz je nemaji, tak nevim.... Klidne muzes pouzit i ty MJW, roztec vyvodu maji zhruba stejnou.
Pripadne by tam asi mohly byt i 2SA1943/2SC5200.

Web

Re: Projekt LEVEX

Rozteč vývodů mají MJW1302A/3281A proti MJL1302A/3281A ÚPLNĚ stejnou, parametry taktéž, pouze se nepatrně liší SOA kvůli menšímu pouzdru.
Toshiby A1943/C5200 já používám ve dvou paralelních párech do max. výkonu cca 170W/4ohm.
Jsou oproti Onsemi o dost horší v SOA, i když mají větší pouzdro, SOA je horší hlavně nad Uce 50V.
Ovšem pro osazení různých symasymů a dalších projektů pro domácí použití bohatě stačí, jsou taky prakticky o polovinu levnější než Onsemi..
Onsemi dávejte hlavně tam, kde vám záleží na velké spolehlivosti a odolnosti proti různým šokům, případně do zesilovačů, napájených ze zdrojů s neobyčejně vysokými kapacitami. Jsou obecně lepší, ale také dražší.

MJL1302A/3281A budou v Aldaxu znovu skladem koncem května až v půli června, na kdy máme potvrzenou dodávku.

Web

Re: Projekt LEVEX

Díky všem.

Vasi, mohl bys mi na mejla hodit schéma k brdčku?

Až budou ty MJL1302A/3281A, vezmu je z aldaxu.

Sinclaire, mluvil si tu /nebo v threadu o symasymu/, že by bylo velice vhodné přidání Dc ochrany s "pětí BCčkama", schéma by nebylo?

Web

Re: Projekt LEVEX

V souvislosti se symasymem určitě ne, protože mě to téma příliš nezajímá.
Je to už dávno a mezitím jsme v Aldaxu onu ochranu udělali jako prodejní verzi-samostatný jednoduchý či dvojitý modul, jmenuje se to SPP1 či SPP2. Takže schééma nebude.

Web

(upravil Vasi 3. 5. 2009 8:12)

Re: Projekt LEVEX

V datasheetech píší rozdíl v rozteči cca 0,1mm, což je samozřejmě nic smile
Jinak jak píše sinclair, taky dávám pro maximální výkony a spolehlivost radši ty MJL3281/1302. Ale tím, že zesáky stavím do bytových prostor, používám většinou 2SA/2SC.

wwsly: jo, pošlu ti to, napiš mi tvůj email.

Web

(upravil wwsly 3. 5. 2009 9:52)

Re: Projekt LEVEX

Vasi, máš mejla.

Edit: ... je možné narvat do leachu KD607/617 pro napájení do 38-40V ?

Web

Re: Projekt LEVEX

proč tak pořád lpíš na těch KD ? Cenu zesilovače ti stejně určuje zdroj a mechanika. Kdybych jich mel hodně prodal bych je treba na aukru pak se rozhodoval co postavit podle kvality zesu, ne podle konců....

Web

(upravil wwsly 7. 5. 2009 9:01)

Re: Projekt LEVEX

sinclaire co si myslíš o projektu Leach LV edition?

Jinak počítám, že tam půjdou ty 2SC5200/2SA1943 z aldaxu, přidám zdroj /akorát 4 kondy a dva můstky/ a ty ochrany.

Trafo mám 2x28VAC/250VA.

TO VASI: jak si na to s posláním cadu?

Web

(upravil Vasi 8. 5. 2009 13:16)

Re: Projekt LEVEX

Chvili jsem cekal, ale ten email neprisel (obcas mam s temi emaily problemy, nevim proc...)
Asi mi budes muset sdelit email primo....


wwsly: odeslano

Web

(upravil wwsly 10. 5. 2009 7:43)

Re: Projekt LEVEX

díky

Web

Re: Projekt LEVEX

Práve som oživil LVA100, hrá parádne. Ďakujem za výdatnú pomoc Sendymu, Jožimu a Vasimu.

Web

(upravil Vasi 31. 10. 2009 12:21)

Re: Projekt LEVEX

Díky, měl bych stejně udělat nějakou revizi (nějaké hodnoty součástek trochu doladit)...
To máš na svém PCB nebo origo?

Ještě bych se zeptal ostatních: uvítali byste nějaký levnější koncový zesilovač, třeba ve variantě 50W a 100W s běžně dostupnými tranzistory, jako koncové třeba BD911/912 ? Takový "nenáročný" zesilovač pokud nebudete chtít použít integrovaný obvod.

Web

Re: Projekt LEVEX

Asi jdu s křížkem po funuse, ale mně osobně se topologicky zesilovače LVA velmi líbí. Nedavno tu byla vyvěšená nějaká nová verze a tý bych vytknul snad akorát výstupní tlumivku šišoidních tvarů a z poměrně slabýho drátu (i když já to ještě nedavno dělal obdobně). Poměr cena/kvalita bude velmi dobrej a podle toho co jsem slyšel o zesilovačích Aldax jsou LVA o třídu výš.

(upravil Vasi 31. 10. 2009 12:42)

Re: Projekt LEVEX

Na mých stránkách má LVA101 cívku ze slabýho drátu (zrovna jsem neměl doma silnější).
U LVA202, která ale ještě není oficiálně uvolněná je také tenší drát a cívka má netradiční tvar, to je pravda, ale je to zatím zkušební vzorek.
Vylepšovat je stále co, vylepšil bych to, že bych spojil zapojeni LVA100+LVA101. Topologie LVA202 ale asi bude nejlepší. Aldax klade důraz na kvalitu a robustnost a myslím, že jsou kvalitní, což tady asi hodně lidí potvrdí.

/kdyby měl někdo zájem, můžu poslat schéma+dps zesilovače 200W, topologie LVA100+101, protože ho asi nikdy nepostavím, tak kdyby si s tím někdo chtěl pohrát a vylepšit....

Web