Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Štefan s tranzistory 2sc5200

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Štefan s tranzistory 2sc5200

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli bych mohl použít bez úprav v tomto zesilovači od Ing Štefana tyto tranzistory.Předem Děkuji

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Ne.

Web

(upravil Makky 13. 2. 2009 23:34)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

A mohl bych se zeptat ,jestli by to šlo s nějakou úpravou kompenzace,nebo jestli to celkově neni možné? Dík
Mám tu totiž asi 20 těchto tranzistorů,tak bych je chtěl nějak zužitkovat než začnu schánět ty KDčka..

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Ten konec nedoporučuju stavět nikomu, kdo nemá řádné přístrojové vybavení /generátor, dobrý osciloskop, nf milivoltmetr, zatěžovací odpory.../. Kdo ho má a umí jej používat, nechť si Štefana klidně překompenzuje z 2MHz na 30MHz koncové tranzistory. Nutná by rovněž byla úprava desky, aby rychlé koncáky mohly být přímo v desce-každý ať zapomene na to, že by je mohl připojit do stávající desky fousama.

Web

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Už jsem se na foru párkrát zmínil o Štefanově modulu z A-1/93. U prvních šesti kusů jsem se držel striktně dle AR, později u dalších modulů (pro velký úspěch smile) jsem zkusil osadit tranzistory: do rozkmitu MJE340/350, budiče MJE15030/31 a konce MJ15003 a….jde to dodnes. Jeden mám rezervní
http://img02.picoodle.com/img/img02/3/2 … a7bdd4.jpg
http://img32.picoodle.com/img/img32/3/2 … c3f604.jpg
http://img26.picoodle.com/img/img26/3/2 … 27f9e8.jpg
.
Smradom, co si založili kapelku jsem s touto obměnou tranzistorů ubastlil asi před osmi roky univerzální zesilovač do šasi AUJ. Nevím, kde si jej všude popůjčovali, ale jak vidno zřiti, vydržel i všechna úskalí necitlivců lol
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/2 … 984894.jpg
http://img02.picoodle.com/img/img02/3/2 … 24c6fd.jpg
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/2 … c3b1c9.jpg

S tranzistory KD503 mám použité moduly u PAčkových zesilovačů, na odposlechy.

(upravil ondra Ch 14. 2. 2009 11:52)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Taky jsem stavěl Štefana s KDY74, makal pouze do 8ohm zátěže, takže jsem neměl strach, ale s původní kompenzací trochu zakmitával, musel jsem ho trochu zatlouct. Ta deska je při vší uctě k autorovi neštastně navržená..takže bych to dnes už nikomu nedoporučoval stavět.....
Všechny KDY co jsem měl měly na trápítku s nepřipojenou bází kolem 200V!

Web

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

No já už na to mám navrženou i desku,mohl by mi někdo poradit jak to překompenzovat? Vybavení mám zesilovačů už sem taky pár postavil,ale s kompenzací jsem ještě nic nedělal,.. Děkuji

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Ne, nemohl. Mimojiný i proto, že značnou měrou záleží právě na návrhu desky. Bohužel. Je to na Tobě.

Web

(upravil AAA 15. 2. 2009 13:29)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Když tolik záleží na návrhu desky, pak by mě zajímalo jak se taková deska má tedy navrhovat. Zajímala by mě nějaká pravidla(kromě zemění do společnýho bodu, dostatečně tlustý výkonový cesty, né extra dlouhý spoje, a né vedení typu: velkej proud vedle tenký cestičky kde leze slaboučkej signál), jak to navrhujete? A hlvaně proč?

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Eště mám takovej dotaz,nemám po ruce 100r termistor,můžu ho nahradit pevným odporem a místo toho vyvést na chladič ten tranzistor z obvodu klidového proudu?

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Tam je nějakej tranzistor ??

Web

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

A hele, chytrák se zas vyptává...pokračování identifikace nožiček tranzistoru?
Ty, takový chytrý a sečtělý člověk, co by chtěl kdekoho poučovat, neznáš aspoň základní pravidla vedení zemí atd.???

Web

(upravil AAA 15. 2. 2009 14:23)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Ty.....už mě....... Sinclaire!!! Jdi se vysrat s tímhle přístupem. Tak se podívej jakej jseš debil-normálně jsem se zeptal a ty hned rejpeš-pak kdo tady zasírá fórum žvástama-tohle byl od tebe naprosto zbytečný žvást. Hlavně že furt provokuješ hlasování o mém vyhození, ale sám by jsi za tyhle pruďačský kecy zasloužil po hubě. Myslíš si že jseš bůh, a můžeš z každýho 20letýho kluka dělat debila jenom proto že jseš starej protivnej(tzv.sečtělej) dědek?
Kurva o co ti jde? Furt žvástáš o věcný diskusi-tak mě pouč, konkrétně jsem se zeptal-tak poraď!!!Jestli nevíš tak drž hubu a nepruď. -Tolik od tématu.

Navíc neumíš číst-psal jsem kromě těch věcí co mám v závorce, a tam je i vedení země. Ptám se proto že se tady z těch návrhů dělá tak trochu 13-tá komnata. Opravdu máte někdo nějaký "tajný postupy"-kromě toho co jsem psal? Rád bych se něco novýho dozvěděl.-Prosím jen pro NF aplikace-vysokofrekvenční zesy přizpůsobené pahýlem fakt stavět zatím nehodlám:))) dík

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

No jo, jenže už v těch "základních věcech" máš chyby. A kurva si nemysli, že tady bude někdo teorii, která by se dala přednášet půl semestru, vypisovat do fóra ve svém volném čase jen tak pro srandu, navíc někomu s tvou reputací. Kup si pár knížek o pcb designu, vyšlo jich nejmíň 6 (2 v češtině), v jedné jsem viděl slušné zásady pro analogovou techniku. Nebo si probádej fóra, kde jsme o tom před pár lety psali.

Web

(upravil AAA 15. 2. 2009 14:35)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

No teď zrovna nemám čas číst ty knížky, tak jsem se jenom chtěl něco dozvědět-jen tak okrajově-co pro amatéra stačí víš. A v čem mám chyby? No proč by se to nemohlo diskutovat-zesilovače snad nevydají na 1/2 semestru-myslim že ani po 10 by toho nebylo dost:)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Na teorii plošáků by toho půl semestru mohlo stačit. Diskutovat můžeš, nikdo ti (zatím) nebrání, ale asi to bude monolog.

Web

(upravil Klon 15. 2. 2009 14:57)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Povětšinou stačí, spíš to je ale o něco delší. Na katedře mikroelektroniky na CVUT FEL to učí p. Záhlava. Vřele doporučuji, přednášky jsou o návrhu, ve cvikách se učí s orcadem. Na stránkách předmětu jsou myslím slajdy ( bez mluvenýho doprovodu moc supr nejsou... ale i tak). Ve skriptárně je od něj myslím i  na toto téma skriptum. Hodně, ale opravdu hodně toho je v app.notes... TI,AD,NS...

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Jo dík, časem na to mrknu. To skriptum bude nejlepší.

(upravil Makky 15. 2. 2009 21:27)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

Aha no tak budu muset sehnat termistor,jinak nemohli by ste se hádat někde jinde?

(upravil sinclair 15. 2. 2009 21:43)

Re: Štefan s tranzistory 2sc5200

EZK má v tomto provedení bohužel nejnižší hodnotu 1k.
Ty originální termistory do Štefana mají označení NR-G2 nebo NR321, kdyby se ti povedlo natrefit na nějaký výprodej a měli je tam. Zkusit by se to dalo i u firmy Denkl, ten měl jednu dobu těchto závitových termistorů mraky. Nemusí to být ausgerechnet 100R, klidně i 220-330R, to půjde doštelovat.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Štefan s tranzistory 2sc5200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£