Téma: Plato felicia

Tak už jsem aktivně začal s ozvučováním auta....
Po podlážce v kufru přišlo na řadu plato se dvouma koax reproduktorama DLS 126.
Prosím tedy zkušené o dvě rady:
1) čim to potáhnout? všichni říkají koberec (povětšinou zátěžák). Není ještě nějaká jiná podobně cenově dostupná a bitelná varianta? koženka je pěkná ale prej se dost ničí.

2) v kufru bude subík s tou deltou 12LF a tak bych v platě rád zanechal nějaké průduchy.. je nějaký osvědšený "styl" tvorby? nebo mám prostě udělat kulaté díry? jakou plochu by cca měly mít ty průduchy aby to náhodou třeba taky  nefičelo? nemám s tím zkušenost. v plánu mám něco jako oválky o celkové ploše tak 3dm2

Re: Plato felicia

Houby průduchy, ty autohifíku. Jenom ty ovály odděl zespodu nějakým kblíkem, když už na platě musíš neco mít (se subem blbost, ale jak myslíš)
Ať tam uděláš jakékoliv průduchy, uděláš z toho bandpass smile (i když on se tak chová v podstatě každý autosub v kufru). Nejlepsí je hrát bez plata.

Re: Plato felicia

co to bude za bandpass s basreflexem 2cm délka, 2,5dm2 průměr? (dohromady) já si myslím že funkce bandpassu bude docela potlačena smile alespoň na té ladící frekvenci...

Nejsem žádnej zas*anej autohifík big_smile jsem Crash, a líbí se mi hudba i s reprákama vzádu protože se mi líbí..... Plato tam tak nebo tak bude - jak na tlumení hluku z kufru, na zakrytí nádobíčka atd atd....

Ovály nemáám ale chápu. oddělit by se to nějak mohlo. ještě podumám. naštěstí mám čas.
čím potáhnout plato??? big_smile

Re: Plato felicia

Kobercem.

Zkus si ten bandpass nasimulovat. Uzavřená 60L, delta, basreflexní 250L a basreflex o tvých rozměrech. A celé do cavity tak 2m3. smile

(upravil Crashpc 6. 6. 2007 13:13)

Re: Plato felicia

v simulaci to vychází ku*va dobře big_smile od nějakejch 70-80hz k nule to jde rovně big_smile teda ono mi šlo nasimulovat jen 150l ale i tak.....

Re: Plato felicia

ja mam taky ovaly vzadu na plate.proc to ale kazdymu ,,vadi''?

Re: Plato felicia

Každýmu ne, jenom mě. smile
Prezentuju osobní názor a to ten, že kombinovat ovály a sub je nesmysl. Pokud mají budku zespodu, tak aby nebyly ovlivňovány subem stejně se nevyužije jejich plocha na basy, které by daly pokud by byly free-air (na to jsou určeny). Plocha membrány (basy) je jediné plus oválů proti koaxům a pokud nemají plnou výhbyku ale jenom kondík, víme všichni jak to je.

IMHO:
Ovály bez budky a sub - špatně
Ovály s budkou a sub - OK, ale nevyužijí se basy od oválů, proč potom tak velké membrány oválů???
Ovály bez subu - OK
Alá Crash s dírama - relativně OK, ale přijde mi to jako humus, bude to vypadat, jako že ti někdo ukradnul druhý pár oválů. smile

Taky byste v klasické třípásmové bedně dali středové a basové repro do společného objemu?

Re: Plato felicia

Taky sem toho názoru, že když je vzadu sub, tak je blbost dávat cokoli do plata. Vejšky sou jasný - někde u "zrcátek", do dveří velice kvalitní středobasy a do kufru sub a je to hotovo!

Re: Plato felicia

ovaly nebudou. budou koaxy.... no stredy s basama do bedny bych si nedal ale tady je to ponekud free-airovejsi....
jde mi o vysky a stredy zezadu.... basy budu produkovat deltou.

Re: Plato felicia

vysky a stredy zezadu vůbec nepotřebuješ !!

Re: Plato felicia

No to je mi ale názor...zrovna vstáváš spadlej z višně, ne?

Web

Re: Plato felicia

huh, to bylo na koho???
o tom jestli potrebuju stredy a vejsky snad rozhoduju ja ne? rikam ti jak si mas utirat zadek nebo jist spagety? moje gusto je, kdyz je zadek mirne podporenej predevsim o vyssi stredy, a trosku vejsky s nizsima stredama...

(upravil Crashpc 7. 6. 2007 11:31)

Re: Plato felicia

hrubé plato: www.crashpc.ic.cz/plato.jpg

Re: Plato felicia

Jsem zvědavej, máš mou podporu crashi smile

Re: Plato felicia

heh no mám jediný štěstí že otec je kutil a tak mám při ruce slušnej zbraňovej arzenál, jako kotoučovou a přímočarou pilu a podobný mašiny.... řezat do dřeva je sranda. To se pak teprve ukáže až budu potahovat kobercem a tak podobně.

Navíc už na tom platě je problém. Felicia má v kufru ty "koleje" pro plato dosti tvarovaný, a tak rovný plato nemá šanci uspět. buď mu ty kraje uříznout aby bylo normál vodorovně, ale budou vidět umělohmotný výstupky protože origoš plato se směrem k zadnímu oknu ohýbá trochu nahoru. A nebo to plato nebude vodorovně, a prozměnu zas bude veprostřed takový trochu vyvýšený oproti tomu plastu co jde po straně k sedačkám.....

Re: Plato felicia

To vyfrézuj podle těch kolejí, když máš arzenál. Nebo udělej ze silnějšího plechu protikusy.

Re: Plato felicia

ty koleje stoupaj tak strmě a vysoko že bych ufrézoval celou tloušťku desky a nic z toho. silnější plech nemám a asi ani nechci. jooo budu muset pořádně koumat.

Re: Plato felicia

Trochu mimo, ale aj bych to nalakoval něčím, tam kde nebude koberec... Bezbarvý lak, štětka, 10 minut...

Re: Plato felicia

Solomon: to je samozřejmost. hlavně zespoda. ale trošku ať to lítá - modrostříbrnej sprej, pak bezbarvej lak, a za 10 minut práce dohromady + schnutí , je hotovo.

Re: Plato felicia

Jestli to máš z DTD, tak se Ti to prověsí.
Měl si ho udělat z laťovky nebo překližky.