Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 7)

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný střeďáky a středobasy

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 137]

Re: Levný střeďáky a středobasy

je to možný ! o to hůř! protože pak nevíš která bije u jakýhokoliv páru kterej koupíš !

Re: Levný střeďáky a středobasy

Takhle se chovající měnič ani nejde vyrobit. Šlo by to výrazně vidět i na impedanci/frekvenci. Zorgu, kyselko nebo koho ten kus je, změřte to.

Re: Levný střeďáky a středobasy

Ty fotky se povedly, hezký. Jedinou impedanci měříš s předřazeným odporem, zbytek bez.

(upravil trumtululu 11. 9. 2009 19:25)

Re: Levný střeďáky a středobasy

som ja ale tllľľľľk,. ved návod má ARTA, len asi budem musieť zostaviť nejakú provizórnu ozvučnicu, a v akej asi vzdialenosti merať?? či jak,.. kto poradí smile


Zorg napsal:

Zdá se, že naměřil cca. to, co odpovídá Usherovi, tj. odpadá poslední výhoda KE200E - lepší vhodnost do BR smile

a ešte...
a toto by nepomohlo??  objednal som magnet skúšal som ho so 165kep, v ľavo je meranie bez v pravo s magnetom, čo sa zlepší okrem TS parametrov a citlivosti a čo sa zhorší,..??
http://www.jpeg.cz/view-353_165KEP_II.jpg.html

Web

(upravil trumtululu 15. 9. 2009 16:37)

Re: Levný střeďáky a středobasy

rozchodnos parametrov,  piatok mi prišiel druhý kus SPH-200KE , prvé meranie ešte bez zahriatia,.. , 
http://www.jpeg.cz/view-680_200kee_vz_2I_II..jpg.html
tento sa už približuje katalógu viacej

Web

Re: Levný střeďáky a středobasy

Malá poznámečka:
Hrátkama s magnetama co tu někteří z členů provozují dojde prakticky k znehodnocení měniče (ztráta síly magnetu) kupř (fedorovy) ARX-150 nebo kupř. peerless HDS (který jsem měl od Jardy a on bláhovec je půjčil)  přesvědčil jsem se několikrát na pár dalších kusech takto "cestovních" měničů a nedoporučuju nikomu toto dělat ...raději vybrat jiný repro s vhodnějšími TSP a když nějaké ty měniče máte tak u koho si nejste jisti seriozností a kompetencí tyto věci dělat tak repra na vyzkoušení ani půjčovat ... a hlavně si dejte velkej pozor od koho co kupujete sad a měřte vždy oba měniče současně v páru.. já už to dělám když něco kupuji z druhé ruky preventivně a vyhrazuji si repra vrátit když je něco špatně smile ušetříte si pak spoustu nemilých překvapení... tahle informace je zadarmo smile

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Ano, degradace tam je. Fatálně záleží, kam se strká který materiál (magneticky měkký/tvrdý). Na některých místech jde repro zničit snadno. Neustále zkoušení a sundávání magntických přídavků v řádu desítek degraduje původní magnet. Pokud se vezme silný magnet (relativní), tak se to na určitém místě dá stihnout i na jeden zátah. Celek je silnější, ale původní repro je částečně demagnetizováno - citlivost klesne o 2-4dB. Přidávání feritových magnetů ve stylu Monacoru 102KEP nebo TVMek v řádu jednotek pokusů nemá vliv na stav repra.
5,5" HDS Ečka, který měl ode mě Jarouš se za jejich pobyt u mě žádnému ať už magneticky měkkému nebo trvdému materiálu nepřiblížila. Takže doufám, že se o mě v tomto směru nemluví.

Web

Re: Levný střeďáky a středobasy

neviem,..  ale ako som doplňal aj druhé meranie, s 200ke aj s tou 165kep tak ts-ká sú už zaujmavejšie pre Br, aj ked som sklamaný rozdiel fs až 9 Hz aj ked v simulácií krivky sedia na chlp,. v objeme 44L

Web

Re: Levný střeďáky a středobasy

dawsoo, check: Blbost na ntou, kdyby se zdegradovaly vlastnosti magnetu, projevilo by se to v Qes a to se nezmění, ani v řádu desítek nandání/sundání. No a když se nepohne Qes, nepohne se ani žádný jiný parametr, citlivost už vůbec ne, ta na Qes lpí.

(upravil little 16. 9. 2009 17:47)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Naprostý souhlas s antoniem podložený x různými testy na x různých reproduktorech. S parametry původního reproduktoru to po odebrání přidané magnetu (či magnetů) absolutně nepohne. Přidaný magnet (y) ale opravdu může časem degradovat...

(upravil dawsoo 17. 9. 2009 1:31)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Ano...Pokud se bavíme o TVM (který sem do tohodle dredu nepatřej že Little! ty se nevyjadřuj k věcem do kerejch ani zbla nevidíš)  tak tam je to asi fuk ty jsou po týhle stránce tak prachmizerný že se to ani snad víc zmrvit nedá,ale pokud se bavíme o "reprákách" tak tomu tak bohužel skutečně je... možná ne hned ale časem 100% např: Fedorovy ARX který putovaly od jednoho člověka k druhýmu... rozdíly jasně slyšitelný i pouhým uchem a po propísknutí viditelný od 600Hz vejš v citlivosti 4-5dB!!! Jiný průběhy na středech atd... Peerlessy buď jsou tak mizerně nekonzistentní nebo se s nimi něco takovýho dělo rovněž..Musel jsem koupit jeden další kus páč jeden byl vcelku normál a u druhýho pokles na středech o 3,5dB takže na stereo vcelku v prdeli ... další příklady netřeba uvádět... já jsem zcela zásadně proti tomu,pro mě  je to zoufalost a píčovina, protože se s parametrama nedá hejbat přesně definovaně kontrolovaně = spíše náhodně .... je to sice každýho každýho věc co si s reprákama dělá ... ale pokud si někdo rád takto hraje a pak je třeba dál prodává měl by to férově zmínit... já osobně bez ohledu na to jaký na to panujou zde názory se takovým věcem po zkušenostech s tím velkým obloukem vyhnu... Qes se vůbec nemusí hejbnout o tolik ale může se změnit -posunout díky tomu symetrie magnetizace v mezeře... smile


Důvod proč jsem to napsal byl ten že Trumtululu tady psal že to dělal se sph 200KE kerej to jednak nepotřebuje a do tohodle dredu sorry ale tyhle tyhle harakiri nepatří... založte si třeba magnetovej dred tohle akorát zblbne lidi že zkurvěj repráky sad howgh


K těm Usherům ještě:
Jsou to asijský sračky co se tvářej důležitě (trapnej pokus o kopii scanspeaku) stačí to mít v ruce a podívat se na to hnusný zpracování (vnější závěs nalepenej na koš šejdrem evidentně skládanka v číně z dovezenejch dílů z Taiwanu) sorry ale je mi líto ... oba kusy se chovaly podobně jestli má někdo pochyby jeho problém mě je to vcelku u ..... s volume se měnila vejška toho píku takže evidentně nějakej dynamickej problém v konstrukci repra...jakej tušim a dal se i mikrákem nablízko identifikovat ... ale o svý poznatky jsem se zařekl že už se dělit nebudu ...  tohle bylo měřený při vyšším volume cca 10Volt ...(Audaxy HM210C0,Z12,P21RF/P,SS 21W8553 v jednom identickým měření se chovaly normálně)  mikrák nearfield + pro kontrolu z 1,5m = pro mne nepoužitelný nad 600Hz přišel jsem na to víceméně náhodně protože v raw testu se mi nelíbil velkej neklid a nakřáplost v tom pásmu = to měření jsem dělal pro kontrolu toho abych viděl co že mě to tam sralo... Neberte to jako přesvědčování,je mi to šumák, bylo to myšleno původně jen jako info pro ty co o něm uvažujou ať si daj na tohle majzla.

Pro přiblblýho neustálýho rejpala: Na zapha seru (jeho ódy na 27TBFC/G těm se jen směju) ... co si nezměřim sám jakoby nebylo...a repráky nejsou jen o THD big_smile

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Argumentuješ tady ARXkama...dobrá. Zrovna mám u sebe dva páry, z nichž jsem měřil dva reproduktory před tunigem a po tuningu o 11 krásných neodymků. Už je to asi 4 týdny, co je v tomto stavu používám. Za jak dlouho se dle Tebe projeví "degradace" o které tu mluvíš?

Re: Levný střeďáky a středobasy

Hele,dawsoo,to sou ti Ušáci co si mi doporučoval jako best?S píkem jako prasca?
Mno,abych se pohlídl po něčem jiném...

Re: Levný střeďáky a středobasy

anti : zklidni se , že to má pík ještě neznamená že je to crap .... ale znamená to pracnější výhybku aby to nebylo slyšet, a navíc to vypadá, že dawsův měl eror - ostatní třeba nejsou tak špatný

Re: Levný střeďáky a středobasy

Su klidný,na tom kmitočtu už stejně bude hrát někdo jinej.Jen se mi moc nelíbí jak Dawsoo popsal to zpracování.
Už to bude aktuální,dlouhé zimní večery jsou tu.

Re: Levný střeďáky a středobasy

no jo to ale popsal přiléhavě - je to čtyřicetidolarová mrcha no ---

(upravil dawsoo 17. 9. 2009 22:02)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Änti:
V klidu nečerti se papírově ten reprák v době kdy jsem o něm mluvil že by mohl bejt super vypadal až podezřele dobře, měření na webu jsem viděl taky a vypadaly bez problémů a i já jsem z nich chtěl stavět...komunitní projekt se 102kep a rbt-95 ale od tý doby se dost věcí u mě změnilo (postoj k trávení zbytkům mého volného času prací na věcech který nejsou pro mne) a o to větší bylo překvápko když se mi dostaly fyzicky do ruky že to zas taková sláva není... pokud se dodrží to co jsem napsal o dělení tak budou uplně ok ... level kvality monacor-peerless-méně povedený seas basic... možná to zní moc příkře ale já jsem čuchl k trošku lepším kouskům, tak jsem jen více kritickej a zklamanej, potvrdilo se jen to co pistole říká od začátku co si zaplatíš to dostaneš bohužel... to je vše...

Není co dodávat...

(upravil leon 18. 9. 2009 11:36)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Dawsoo, náhodou, když se bavíš o těch rbt-95, zatím bez mëho podloženého měření, nezdá se ti, že poměrně extrémě směruje? Uchometricky.

opravuji: slovo extrémě-trochu přehnané

Re: Levný střeďáky a středobasy

To sa zdá aj mne.

Web

Re: Levný střeďáky a středobasy

odpovím za dawsa: ne nezdá - směruje způsobem odpovídajícím jeho konstrukci..... pokud víte co máte čekat nebudete překvapeni..

Příspěvky [101 až 120 z 137]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný střeďáky a středobasy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£