Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Sem další Lama co si tak trochu neví rady...koupil jsem dvě spv100p+......jeden modul funguje bez problému na první puštění ...u druhého ,při nastavování proudu trimrem R11 nejde naměřit žádná odezva(R11 max do půlky podle prvního modulu , bo sem se bál)... je tam stálá hodnota 13mA...desku jsem již nekolikrát kontroloval zda jsem správně osadil...dneska ji prekontroluje nekdo jiný abych se ujistil...Nevěděl by jste nekdo po takovémhle popisu roll  kde by mohla být chyba? nebo aspon kde ji mám hledat?...díky moc za info..

(upravil ondra Ch 7. 1. 2009 22:24)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

A relé ti sepnulo? Je na místě T6 opravdu BD139?

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

ano vsechno jsem nameřil správně....relé sepnulo...na kondenzátorech 41V na pomocném zdroji +-15 vsechno sedí dle návodu na oživení ....

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Zkontroluj hodnotu trimru R11 (220R) a odpory R10(820R) R12 (180R)....

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Hodnoty sedí...

(upravil ondra Ch 7. 1. 2009 22:44)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Trimr jsi vytočil jen do půlky a dál ne? Zkus ho vytočit dál..opatrně...Ten proud co měříš,je jen proud budiče proto se nemění, koncové tranzistory jsou zavřené..trimry mají velké tolerance....

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

byl jsem skoro až na konci dráhy....nulová změna=(    stále 13,80mA

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Porovnej napětí mezi c a e T6 na obou modulech.....

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Obě napetí jsou téměř schodná 2,4V.....kolik by tam melo být?

(upravil sinclair 7. 1. 2009 23:22)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Nejčastější příčina jsou přehozené odpory.
Ale jestliže je ten zes ss stabilní a střídavě zesiluje vcelku normálně /opatrně malým výkonem vyzkoušej/, tak může být závada pouze v trimru nebo odporu, co je s ním v sérii. To, že koncem nefičí několik ampér znamená, že budiče i konce jsou přivřené a BD139 je otevřená, tudíž v pořádku je ona i odpor mezi jejím C-B. Závada je v trimru a odporu, co je s ním v sérii, tyhle dva členy mají za úkol BD139ku přivírat a tím zvyšovat předpětí a proud budiči i konci. Trimr vadný být může, stát se to může.

Web

(upravil OJKOS 8. 1. 2009 17:13)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

tak jsem přeměřoval  trimr R11(zcela vlevo 249ohm;0,365V),odpor R10 (820R,kolem 1,8V) a R12 (180R;0,392),výstup(napetí na out a gnd;kolem 4mV)...skoro stejné hodnoty(trimr R11ve stejné poloze jako  funkčním modulu),minimální odchylky od funkčního modulu...nemohl  jsem nejak opálit ten BD 139?

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Jak může na R12 být 1,8V??? To by odpovídalo proudu 10mA, kterej se tam nemůže za normálních okolností vzít... Přitom tím trimrem, co je s ním v serii, teče dle Tvých měření jen 1,47mA. Navíc, na R12+R11 může být dohromady jen max. 0,7V, je tam přechod B-E toho BD139.

Taky je mi podezřelý, že z Tvých měření vychází proud R10 jen 0,48mA, tedy míň než R11. Přitom by to mělo být víc, a to o proud do báze toho BDčka

Musíš nějak blbě měřit... nepřehodil jsi R10 a R12?

Web

(upravil OJKOS 8. 1. 2009 17:34)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

sem kkt...napsal sem to obracene 820R je1,8V což odpovídá 2,195mA ana 180R tech 0,392 tj taky 2,17mA.....tzn ked je tam 1,8V BDčko je v řiti?

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

No, ještě Ti nesedí naměřenej úbytek na tom trimru anebo ten trimr nemá 249 ohmů. Ten trand je asi OK, tečou skrz něj cca 4mA

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

pokusem se zitra koupit jinej novej R11...dik za rady

(upravil opamp 8. 1. 2009 19:55)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Možná to pomůže - může mít špatný kontakt běžce s dráhou.

Zkus mu (ve vypnutým zesilovači) změřit odpor v obou krajních polohách, jestli bude v jedný z nich mít nula ohmů (to jsme poTobě asi měli chtít hned na začátku).

Web

(upravil sinclair 8. 1. 2009 20:17)

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Kurva to je problém, vyletovat trimr a změřit ho, do píči ? Je nutný kvůli tomu zakládat thread ???
Já když kolikrát vidím, co za dementy staví stowattový zesilovače, tak je mi z toho na blití...

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

nablití TI z toho může bejt....ale hned po tvé rade v#10 jsem proměřil R11...posléze vyletoval....a změřil na stole...250R.
Zítra ho vyměním za nový...a uvidím jestli bylo nutné kvůli trimru zakládat thread(pokud ano muze se to tu cele smazat)...

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

A změřil jsi ho přes běžec, od běžce k jednomu konci a od běžce k druhému konci, nebo jsi měřil jak pako jen krajní vývody?

Web

Re: Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

jako pako i tak jak rikas ty wink

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc se SPV100P+....asi sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£