Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 87]

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Tak to jo.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Thales, skladem maji jeden ?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

intel4ever     U té TDA 2822 v můstku použiješ  zapojení doporučené v datasheetu?  Co použiješ za kondenzátor  mezi invertujícími vstupy?Myslím hodnotu i typ. Píšeš ,že použiješ dvojici konektorů USB,tak to asi bude koncepce dvou samostatných, aktivních bedýnek. Ovládání hlasitosti pomocí dvojitého stereo potenciometru tedy opouštíš?
http://www.datasheetcatalog.com/datashe … 822M.shtml

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Jo zapojení jsem plánoval podle datasheetu. Mam ho od SGS-Thomson, takže používam jejich datasheet. Ten kondenzátor mam obyčejnej elektrolytickej 10uF 50V. Jinak bedýnky budou sice dvě samostatný (pravděpodobně, ale uvažuju ještě že bych udělal jenom jednu s dvěma nezávislýma zesíkama), ale audi signálo, napájení 19V i 5V spojený z obou USB pudou do jedný. Ta bude mít stereo poťák, a do tý druhý bude jak napájení, tak audio signál už regulovanej přivedený z tý první. Jinak ten odkaz vede na TDA2822M já mam TDA2822. A co použít za poťák? U Aldaxu SPV100P mam 10k/Y je vhodnej i sem?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Co použít jako zdroj z USB, když se dá zatížit až 1A, nějakou "nábojovou pumpu" a dostat z toho třeba 9-12V?

(upravil intel4ever 5. 2. 2009 17:00)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

No USB podle specifikací dává max. 500mA a to někdy i pro dva sousední konektory dohromady, takže tudy asi cesta nepude. No a pro kravál tam bude ještě TDA2040.
Edit: Samozřejmě mA překlep jsem se. Vůl možná sem, ale ne až takovej:)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

A co od toho obvodu očekáváš? (tda2822) Někdo tu psal,že docela dost šumí.  Já jsem zkoušel LM386 a ta šumí také. Takže je to spíše pro hlasitější poslech,nebo do prostor kde je hluk jako podkres. Na jakostní poslech ne.
     
Myslím ,že může  můstkové zapojení dlouho sloužit ,odpadnou problematické výstupní kondenzátory. Tak dej něco lepšího na pozici toho malého kondenzátoru.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

elipsa: tak ty fámy šumu vznikají neznalostí lidí o citlivosti obvodů, Sinclair to tu nedávno zmiňoval.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Napadá mě jedině tantalovej. Svitkový, slídový i keramický se pro takhle "velkou" kapacitu asi neseženou. Co třeba http://www.ges.cz/?page=index&of=1& … ES05400645

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

ak sa tie obvody pouziju na repraku, nesumia..ak na sluchatkach, sumia

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

intel4ever  Dej tam svitek ,WIMA dělá i malých rozměrů. Nebo ESO Ostrava. Tantal se nedoporučuje.

Web

(upravil intel4ever 7. 2. 2009 16:12)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Takže něco jako MKP 360, nebo 380 z ESO?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

A co hovorite na TDA z autoradia? Napr. 7375, 7376, 1557, 1516x2... Cca 2x20W, minimum suciastok, zvuk podla mna staci aj ked zazrak to nie je, napajanie 12V, cena asi 150. Alebo ich najdes skoro v kazdom vyhodenom autoradii. Vacsinou OEM

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Veľký kľudový prúd.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Ten kond mezi invertujícíma vsupama u TDA2822 v můstku, jaký na něm bude napětí? V datasheetu jsem se to nějak nedočet. V GM jsem našel fóliák 10u, ale je jen na 10V. Nechce se mi totiž obědnávat až z Ostravy a platit kvůli dvoum kondům platit kilo poštovný.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Vyskladaj z viacero menších.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

intel4ever  Nemám to vyzkoušené ,ale odhaduji ,že to ten kondenzátor vydrží. Ale nestříhal bych mu nožičky, třeba se ti ta 2822 nebude líbit a zbude ti pak pěkná součástka,která se dá využít i jinde.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Když se podíváš do datasheetu do ELECTRICAL CHARACTERISTIC (str.3), tak v části BRIDGE se mrkni na Power output a na napájecí napětí při zatěžovací impedanci 4,8,16 a 32ohm, a bude ti jasný, že těch 10V nikdy na tom koďouru nebude.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

OK super. Díky za rady.

(upravil intel4ever 16. 2. 2009 18:24)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Až teď jsem si všimnul, že u toho TDA2040 jsou všechny grafy malovaný na symetrické napětí. Já to budu ale napájet nesymetrickýma 19V. Lze z těch grafů odečítat tak, že prostě Un vydělim 2? Že 19V nesymetrických je jako 9,5V symetrických?
Edit: Jinak pro to TDA2822 už mam objednanej z gme ten 10u 10V.
Edit2:dík:)

Příspěvky [61 až 80 z 87]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£