Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 87]

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Samozřejmě citlivost je skvělá věc při provozu na baterky, ale jde mě spíš o mobilitu. Btw nezkoušely jste někdo sériovky k notebooku? Např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42715 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40476 .

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Takže pro ujasnění doporučili by ste mě na stavbu asi tu 2822.? nebyla by lepší 2005 do můstku.? jo další otázka jako baterku bych asi použil tohle http://www.tipa.eu/cz/produkt/04250057- … -1.3ah-gp/ ale ještě se chci zeptat dalo by se to utáhnout třeba i přez 4x9v .? a pokud bych to stavěl asi bych do toho šel s tou beymou... sice je větší ale zastavěl bych to všechno dovnitř..smile nebo pokud máte nějaký jiný full range menších rozměrů do těch 400Kč rád si nechám poradit smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Jak dlouho chceš aby to hrálo na plnej knedl? smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

no takže dle této otázky sodim koupit tu gelovku big_smile jo a ještě se chcu zeptat pokud má ta Beyma 70-17000Hz musim si k tomu koupit i vejškový repráky.? když je to fullrange tak bych teoreticky nemusel ne.? nechcu aby mě to hrálo na koncerty... ale když jsem se díval na profi stavby tak tam měli vždycky k fullrangu i vejšky. a pokud bych použil tenhle fullrange nemusim řešit výhybky. a další dotaz ozvučnici uzavřenou ne.? a popřípadě rozměry.? v podstatě co nejmeněí vim že k repráku 8" spojení co nejmenší nejde ale znáte to. a zesilovače bych chtěl zmůstkovat minimálně 2 ale pokud by se dalo zmůstkovat i více např. 3 tak i více a chtěl bych to hrát jen na jeden reprák.:)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

budu si kupovat to tda co dava 2x10W ... jak velkej k tomu chladič a asi si k tomu koupím adaptér na 12V ...kolik mA ?diky:)))

Web

(upravil sinclair 8. 1. 2009 22:25)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Nejmíň dvouampérový a to mu budeš muset ještě na výstup pověsit řádný kýbl, aby to ve špičkách moc nepadalo...ideální by bylo, kdyby byl přepnutelnej i na 15V, dostaneš z toho víc.
Uvažuj :
zesilovač dává 2x10W, napájení je 12V.
Účinnost toho zesu je asi tak 60%, takže spotřeba ze zdroje bude kolem 32-35W.
To je při napájení 12V odebíraný proud téměř 3A.
Chladič musí odvést cca 12-15W tepla.
Nedoporučuju spínaný adaptér, většina z nich má tendenci při lehkém nadproudu prudce strhávat výstupní napětí /proudová ochrana/.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

ja tomu pánovi nerozumím:/ big_smile http://www.tipa.eu/cz/produkt/09810568- … 0w-pt026s/  budu prostě kupovat toto ...a ja myslel že stačí to sestavit a  k tomu přidat adaptera ,malej chladič a valime:))

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Radši postav to s tím TDA2005. Mě se to za ty peníze líbí víc.

Pán se Ti snaží vysvětlit, že pokud to chceš napájet z adaptéru, potřebuješ adaptér dostatečně dimenzovanej. Proč? 1) Adaptér je měkkej zroj => při vysokým zatížení /což ty nepochybně chceš/ mu padá napětí => důsledkem je to, že zesilovač dává nižší výstupní výkon. Když si koupíš adaptér na vyšší napětí a zatížíš ho naplno /TDA si nechá líbit víc než 12V/, tak Ti napětí při plným zatížení spadne na 12V a tím pádem máš ten výstupní výkon co chceš. Pak Ti ještě říkal, že se dělaj dva typy adaptérů a ty potřebuješ ten, kde je transformátor, protože tam kde je minitrafíčko a nějákej spínač, je pro účel napájení zesilovače v tomto případě nevhodný.

Jinak pokud mu pořádně nerozumíš, dobře zvaž jestli není lepší někomu říct aby Ti to postavil. Protože z toho co píšeš jde vidět, že je vysoká pravděpodobnost, že i taková jednoduchá zapojení, jako jsou zde prezentována, Ti můžou jednoduše zakouřit na stole. wink

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

chybami se člověk učí... smile) uvidíme jak to dopadne:)

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Ta gelovka , která je vybrána ,moc velkou kapacitu nemá. Díval jsem se na klidové odběry vybraných "větších " TDA a nejsou malé. V podstatě se to dá zjednodušit tak,že  baterie ,i když hrát nebudeš a zesilovač jen zapneš,tak je za několik(10-20)hodin vybitá! Což je i doba po kterou bude hrát potichu. Nahlas je do dvou ,třech hodin vybitá.
    S těma malýma švábíkama(tda2822,lm386) ,ale vydržíš několik dní.
Také bych si rozmyslel, zda ten adaptér nepoužít i jako nabíječku baterie. Klidně bych volil i slabší ,než doporučuje Sinclair. Tak bych zajistil vhodný proud pro nabíjení (cca 150mA) . Takový utáhne i klid¡ák TDAček a na tichý dlouhodobější poslech ze sítě také stačí(ale je to absolutní minimum). A na kravál bych bral šťávu z gelovky.

Web

(upravil sinclair 9. 1. 2009 23:10)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Drobný problém může být fakt, že 12V akumulátor potřebuje pro napěťový spád, nutný k nabíjení, napětí nejméně 13,2 a nejvíce 13,8V /gelovka nesmí plynovat, jinak se roztrhne/. Předpokládá to relativně přesný zdroj napětí s proudovým omezením.
Zručný bastlič by si pro podobný účel vyrobil můstkový koncový stupeň v zapojení SE s klidovým proudem nejvýše 15mA, což k odstranění přechoďáku stačí. Výborný vzor je DPA235, která by se s modernějšími součástkami dala dosti zmenšit.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Nemá někdo konstrukční přílohu z roku 1990?

(upravil sinclair 10. 1. 2009 0:41)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Má ji kdekdo, ale ne každému se chce ji skenovat smile

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Ani za cigára? smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Sbírku AR včetně příloh až po současné jsem onehdá viděl na různých warez serverech,také i na torrentech.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Já myslím, že tu práci už někdo určitě udělal, bude to jen chtít hledat. Někde tu dokonce byl thread plný linků na AR v elektronické podobě.

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Já už stáhl dva tady ty torrenty/warez a v obou tyhlety přílohy z roku 1990 jsou chybný a nejdou otevřit. Jinak bych se na to neptal.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

tady to máš....
http://www.edisk.cz/stahni/04560/PE_90.pdf_15.81MB.html

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Děkuju moc.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

PE-90, automobilové zesilovače od Dudka…
To mi připomnělo, kterak jsem v listopadu uchránil od potupného vyhození DPA-235 do sběrného dvora lol (kolega dělal pořádek v garáži), ještě s jinými moduly IO koncáků od EZK a Metronix.
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/1 … ef1ed2.jpg
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/1 … e3b140.jpg
Neprověřoval jsem ho, údajně je funkční. Pojistky v něm nejsou přepálené, tak snad je to pravda smile

...jinak si myslím, že přenosné zesilovače na baterky pro reproduktory, tudíž už se bude jednat o jakýsi výkon = přenáramná blbost, při nejmenším hodně nepraktické.

Příspěvky [21 až 40 z 87]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£