Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 76]

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

No on tam Milan na vyzkoušení strčil zrovna to, co měl po ruce...

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

To ho sice šlechtí, ale neomlouvá. Za úsvitu zastřelit na dvorku, a aby to nebylo tak tvrdé, tak kolem poledne dát milost smile

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Ó, to se tady rozprostřela diskuze, dokonce i věčný optimista Sendy...=D

Před chvílí jsem vylezl ze sklepa, první prověrka těchto korekcí je (zaplať pánbú za ty dary) za mnou smile

Na plošáku mám tři (dvojité) chyby; zpětnovazební elyt 22M jsem přivedl jinam. Opravil jsem propojkou. Pak mám bohužel obráceně řízení basů a výšek lol, bude upraveno později na nové desce.

Napájecí zdroj +36V, filtrace 5G/50V, celkový odběr 19mA
K poslechu jsem použil PA zesilovač 2x300W (nic jiného právě po ruce nemám, kde bych měl ještě klasické reprovidličky) s bedničkami ke gramorádiu Moderato - asi ARN 5604 a ARV161, 4 Ohm/10W

Zvukově slušné, zkreslení jsem neměřil, ušima nic nepoznal smile. Zdvih korekcí je výborný, víc než dostačující. Kromě obráceného řízení, což mě docela nasralo lol, jsem s prvotní zkouškou spokojen.

Elaborát zavezu Sinclairovi, ať se tomu podívá poněkud více na zoubek smile

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Blbé je ta nutnost použít velkých kapacit, což v případě elytů bude problém se svody a potenciometry. Velké fóliáky jsou velké a drahé. Bylo by lépe celý blok korekcí pořádně DC oddělit, odpory proti zemi, ss to zatáhnout jinudy, jinak to dopadne, jak kazzatel napsal.

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Betaron ako by si porovnal tie korekcie od siclaira s týmito http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=682 a ešte s http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5753 , podobne ako Martinekk hladám niake korekcie k SymAsym

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Hlavní rozdíl je v použitých aktivních prvcích a napájení. Ty z odkazů jsou prakticky to stejné, s tím že je ty od ezk je třeba upravit.

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

wwsly, myslel som rozdiel vo vnímanom zvuku v jednom a druhom, ale 100ludí 100 chutí, nie technických rozdieloch.

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Ty jedny jsou spíš táhle houslovější, zatímco ty druhé dodají žesťům fundamentální spodek. Tak jsi to myslel ?

Web

(upravil wwsly 1. 1. 2009 21:30)

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

U těch s OZ je standartní zapojení a jak to bude hrát, tak to záleží jaké ty OZ budou. Nicméně, poslouchatelné to bude. Názor na to co tu postnul betaron vyjádřil sám mistr.

Edit Případně můžeš zkusit i http://sweb.cz/wwsly/Williamson_small.JPG

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Jedny z korekcí, ty z AR, které uvedl Dodík, mám u 2x SPV-250P. Jsou výborné, hodně dynamické, ale výhrady k nim mám:
Mají pořád velké zesílení, a to jsem upravoval zpětnou vazbu u prvního i třetího IO. To velké zesílení mi trochu vadí, neboť je pak potřeba hodně nechat přiškrcen vstupní trimr u SPV-250P. Mnohem lepší to bude naopak – trimr co nejvíce naplno a něco jako jsou právě tyto zkoušené tranzistorové korekce se zesílením „1“ před koncák.
Nevím, kdo z vás má právě SPV-250P na hifi, ale koncák sám o sobě má brilantní zvuk, tudíž nepotřebuje bůhví jaké korekce před sebe. To je má zkušenost s SPV-250P smile

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Tím zesílením, zeslabením a opět následným zesílením se zhorší S/Š. Já mám v plánu vyzkoušet toho williamsona, bych to rád hodil na nižší hodnoty potáku a nevím co všechno přepočítát v obvodu korektoru /kondy zvětšit, odpory změnšit/

Web

(upravil sinclair 2. 1. 2009 12:12)

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Ten wiliamson má také poněkud horší odstup, než baxandall s A=1, protože má zesílení, to je logický. Typickej wiliamson je v zesilovačích TW140 Studio, tam má zesílení asi osm. Nicméně s těmi "nulkovými" bécéčky z dobré sorty /BC550, 560/ by to neměl být zásadní problém. Suprovní nízkošumáky se dají vybrat mezi japoncema, jenže tam je zase zásadní problém dostupnost.
Špičkový byly BC413C a BC214 od TFK či PH, jenže už se dávno nedělají.

Je dost možný, že v těch korekcích co dělal Milan ještě předřadíme tomu subsoniku jeden sledovač, kterej bude zároveň vf filtrem, uvidíme. Na výstupu oddělovací zesilovač - nepočítám s ním, je tam přímo pověšenej poťák a pak už následuje jen konec, na nějaké extra vysoké impedanci to neběží.
A že by chrastily poťáky, tak toho bych se speciálně s modrými TFky vůbec nebál, i když ty dva odpory na jejich polarizaci jsem tam už mohl dát, to je fakt.
Chrastit to bude jen s dlouhodobě a nevhodně skladovanými poťáky + s mizernými elyty.

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Které součástky je nutné změnit když tam chci dát poták na basy jen 10k?

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Synku a to ti nedocvaklo, že v to williamsonu jsou ty poťáky v nějakém poměru ?

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

No tak to ti vyjde poťák na výšky 1k, což budeš v tandemovém provedení hoodně těžko shánět. Jinak všecko 1:10

Web

(upravil wwsly 2. 1. 2009 16:55)

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Nebude smile, 1k tandem TP283 mám ve dvou kusech.

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Tak co, už to máš zbastlený a vyzkoušený?

Web

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Nemám, páč jsem měřák nechal doma

Web

(upravil Betaron 3. 1. 2009 14:47)

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

smile tož to je dobré, jaká výmluva, taková je..

sedni na kolo a zajeď si pro něj smile

(upravil wwsly 3. 1. 2009 15:15)

Re: Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Proč výmluva? Táta mi dělal na ten měřák plechy, jelikož jsem ho koupil bez nich a nějak sem ho nechal v dílně.... PS je to BK128 smile
Navíc tedka mezi učením na zkoušky předělávám desku preampu na bakalářku, kde mám baxandalla- http://sweb.cz/wwsly/Preamp_v2IL.JPG .
A až to dodělám tak se teprve pustím do něčeho jiného i kdyby to mělo bejt jen změření chárky.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 76]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stereo korekce s tranzistory dle návrhu Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£