Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » USB vstup do zesilovače

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: USB vstup do zesilovače

Zdravim lidi, jsem začátečník elektrotechnik a potřeboval bych poradit. Stavím si do pokoje zesík 2x75W to je všecko zatím OK, alekdyž tak přemýšlím přes jakej konektor dát vstup, tak mi napadlo jestli by to šlo přes USB?? Že bych ho propojil rovnou s PCčkem přes USB, šlo by to? A jestli jo tak co by k tomu bylo potřeba?? Díkes moc za rady.

(upravil lacik21 31. 12. 2008 3:03)

Re: USB vstup do zesilovače

Ano dá sa to riešiť aj priamim prepojením pc a zosilnovač cez usb konektor existuje na to zapojenie s integrovaným obvodom pcm 2906.Ak si to dáš do googla tak najdeš vela takých zapojení. Je to v podstate externá zvuková karta cez usb port ku pc.Ale v tvojom prípade je to zbytočná vec zvukovku už v pc máš takže ti stáčí klasický vstup zosilnovača vyviesť cez potenciometer hlasitosti v respektíve cez nejaké korekcie priamo na cinch konektory na zadnom panely tvojho zosilnovača.Potom na prepojenie použiješ kábel cinch na 3,5 mm jack ktorý zasunieš do zvukovej karty a máš to hotové načo si zbytočne komplikovať tak jednoduchú vec.Takýto vstup sa dá použiť aj na mp 3 prehrávač,cd player alebo na niečo iné ten usb by si nevyužil na nič iné len na pc.

Web

(upravil Lojzek 31. 12. 2008 11:23)

Re: USB vstup do zesilovače

přesně jak říká lacik21 potom můžeš pouštět hudbu na PC nebo na TV filmy do aleluja smile

Re: USB vstup do zesilovače

Užitečnější by bylo, kdyby ten vstup dokázal přečíst adresářovou strukturu USB flashky a přehrát uložené soubory.

Re: USB vstup do zesilovače

jo, ale to už bude cenově někde jinde smile

Re: USB vstup do zesilovače

7tech: Můžeš to trochu rozvést?

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Co na tom chceš rozvádět? Prostě vrazit do USB konektoru na čelním panelu zesilovače flashku, na displeji by naskočil seznam souborů a už by to jelo. Mám to takhle na přenosném "magneťáku", ale je to strašná šunka. Ostatně jako všichni nástupci kdysi populárních boomboxů.

Re: USB vstup do zesilovače

no a jaký řídící obvod na to použít?

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Koukni se na stránky Atmelu, tam je vzorových příkladů plno.

(upravil Crashpc 28. 1. 2009 11:45)

Re: USB vstup do zesilovače

Jsem schopnej sehnat USB HUB s možností hostování. Bohužel to neumím a nemam jak naprogramovat atd...
//zapoměl jsem dodat - od ATMELu

Re: USB vstup do zesilovače

Vykuchat FM transmitter by neslo?

Re: USB vstup do zesilovače

to je jiné případ od případu

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Asi nejjednodušší řešení USB Host playeru nabízí FTDI se svým obvodem Vinculum spolu s MP3 dekodérem, více na http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html. U nás je distributorem pro tuto firmu např. ASIX http://asix.cz/ftprices.htm.

Web

Re: USB vstup do zesilovače

a co display?

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Ovládací rozhraní je nutné dodělat, takže napsat program do procesoru, řídí se to seriovou linkou nebo pomocí SPI.

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Řešení USB vstupu je také v konstrukci předzesilovače v červené PE č. 6/2007.

Re: USB vstup do zesilovače

mohl bys to číslo někam uploadovat?

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Co tu furt řešíte? Nebylo by lepší vzít servisní dokumentaci nějakého zesíku s USB vstupem a oprásknout to z něj? Vymejšlíte hovadiny....z toho je vidět, že mp3 vládnou světu, že? Jebat na kvalitu...studený a komprimovaný digitál, to je to pravé ořechové...

Web

Re: USB vstup do zesilovače

Je to tady, příspěvek #22, ročník 2007.
Sinclaire, kde by asi normální smrtelník vzal stoh servisních dokumentací, ze kterých by si mohl vybrat? A to nemluvím o dostupnosti použitých součástek nebo softu. O mp3 tady nebyla řeč, a i kdyby, tak většina hudby, kterou na netu stahneš, v tomhle formátu prostě je.

Re: USB vstup do zesilovače

Stáh jsem z netu skoro 300CD, jen FLAC nebo jinej lossless... Jde to. Spíš než z flashky bych se snažil to propojit s domácí síťí pomocí LAN smile

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » USB vstup do zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£