Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 55]

(upravil sinclair 28. 12. 2008 13:27)

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Už to začíná vypadat tak, že z tebe bude dost nepoučitelnej blbec. Kdopak ti poradil ten boucherot a ausgerechnet s takovejma hodnotama? Ty nevidíš, jaký boucherot je v originálu Z30, co?

U denkla jsem objednával zboží nepočítaně už asi šest let zpátky a vždycky mi přišlo přesně to, co jsem chtěl - takže pokud ti přišlo něco jiného, tak si to taky připiš na konto vlastní blbosti.
Je to hlavně o tom, že vy mladí šulíni nejste už téměř schopní komunikovat jinak, než mailama, ICQ a podobně. Napadlo tě třeba zvednout telefon a Hančovi nadiktovat přesně to, co potřebuješ?
Komunikuju taky elektronicky, ale zásadně ne u věcí, na kterých mi principiálně záleží. Někdy se mail ztratí nebo spadne do spamboxu, někdy se ztratí nebo zkreslí příloha, případně ji tam někdo zapomene přiložit a podobně.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Ten boucherot mi poradili na elekrobastlírně, jeden řikal že tam mam dát 100n a 10ohm a druhej psal že tam mam dát 100n a 2,2ohmu, na 2W sem měl 4R8, tak sem tam dal ten... Ted se koukam na to schéma, má bejt 10n a 39k.
Jinak jestli řikáš že denkl je v poho, tak nevim no, udělal sem u nich normální objednávku, přišlo uplně něco jinýho,, psal sem jim a prej že se omlouvaj že se spletli, at jim to pošlu zpět, poslal sem. Potom přišlo to co sem chtěl, akorát chyběli ty diody  a na mejly už neragovali a ve spamboxu to neni, by bylo divný že první tři mejly by přišly a čtvrej by se sekl do spamboxu. I když zavolat sem mohl, to je pravda.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

To je právě ta nespolehlivost elektronický komunikace-můj názor je ten, že pokud není udělaná na nějaké opravdu profesionální platformě, stát se může cokoliv a je to vhodné pouze na nenáročnou komunikaci, kde nazáleží na spolehlivosti. Stačí, aby protistrana měla odlišného mailového klienta, případně blbě nastaveného a je to. Myslel jsem, že tohle vám mladším dochází líp a dřív, než mně, defacto dědkovi.
Sinclair je na boucherot poněkud háklivý a je téměř jisto, že s hodnotami 4R7+100n ten zesilovač dost spolehlivě zakmitává.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

A kolik tam má tedy být? 39k? není to nějak moc?

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Ten návrh už bude mít dva roky. Za tu dobu jsem zase změnil pohled a dneska už bych to postavil uplně jinak. Hlavně teď sháním literaturu, kde je něják pěkně popsaný co a jak navrhovat. Něco člověk musí ulovit zkušeností, ale jiný věci se daj někde nastudovat a vyčíst. Na internetu už hledám rád o něco míň, protože se tu válí víc balastu kvalitou někde u pana feddermana, než opravdu kvalitních věcí. Neříkám, že tu nejsou, jen se tu dá daleko jednodušeji šlápnout vedle. U papírovejch věcí je většinou napsaný co je dobrý a co stojí uplně za nic.

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Našel sem ještě jedno schéma Z30 a tam je boucherot 10ohm a 10n.... Jinak ten zesilovač mi dá do 4,5ohm (umělá zátěž) nějakejch 75W sínusovejch, ale napájení je 2x37V zatím nestabilizovaných.

Ale mě zesilovač nezakmitává, koukal sem na to osciloskopem a krása, žádný zákmity sem neviděl. Dokonce jsme měřili a frekvenční charakteristika je od 10Hz do 17KHz +-0,3dB při 75W sínusových.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

no ja si myslím že 39K je kravina! těch 10R a 10n by bylo daleko lépe stravitelné...

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Jo? A čímpak jsi změřil ty tři desetiny decibelu?

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

To počítal známej, nejdřív změřil amplitudu na výstupu těsně před limitací, při 1KHz, pak změřil při 17KHz (při větším kmitočtu už to razantně klesalo) pak vypočítal o kolik to kleslo a pak počítal počítal a vyšlo mu že to kleslo asi o 0,3dB. Pak se měřilo při 10Hz a tam to bylo ještě lepší asi taky něco kolem -0,3dB, sám sem se v těch výpočtech nevyznal, dělal to na kalkulačce na pc, tak nevim no...Možná sem blbě slyšel a těch 0,3dB tam nebylo, pak se ještě zeptam. A jak by se to mělo měřit, nebo čím?

No těch 39k bylo na schématu od BigDrobek, taky mi to přišlo moc...

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Hmmm, výkonová šířka pásma horko těžko 20 kHz... sad a Tobě se to Patte zdá dobrý?

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

No mě moc, ne, já sem těch 20-30KHz chtěl, ale bylo mi řečeno, že zvuky o 16KHz člověk už skoro neslyší, s čim tedy souhlasim. Možná to bude v horní propusti co mam na vstupu a nebo to bude zvukovkou na pc, protože sme kmitočet brali z tónového generátoru v pc....

Takhle by mělo vypadat schéma ke kterýmu budu dělat novej tišťák, takhle by to mohlo bejt dobrý ne? http://i302.photobucket.com/albums/nn11 … ka-1-4.png   
A odpory v emitorech koncových tranzistorech tam podle mě nemusí bejt, mě ten zesilovač symetrii drží docela dobře, snad je že se na nich dá změřit klidovej proud.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

patt napsal:

Tenhle zesilovač sem si chtěl postavit, jako lepší zesilovač, než sem si dělal kdysi, asi 2 roky zpátky, to mi bylo 13 smile, kdysi sem si koupil na ampéru knížku NF zesilovače - Tranzistorové výkonové zesilovače od Kotisy, konec osazenej 2N3055. Internet sem neměl, tak sem si si řekl, že je to z knížky, tak tam to bude určitě dobrý zapojení..... No nějak to hrálo, ale nějakej zázrak to nebyl, ale to sem ještě neměl ani osciloskop, takže to mohlo dělat bůhví co. Tišťák sem použil stejnej co měl kotisa, zajímavý byly tenounký cestičky k repráku... Pak sem ho už nepoužíval, měl sem lampáč. No a je to asi dva měsice zpátky a viděl sem zde na audiowebu ten samej zesilovač a moc pěkný komentáře k němu nebyli. Tak sem si chtěl postavit tranziwatt TW40, ale známej mi ho vymluvil že mam tenhle lepší, neni na výstupu kondenzátor kterej zvuk jenom zhoršuje.... No tak sem přes i-obchod nakoupil Tesla tranzistory, navíc mi poprvé poslali uplně něco jinýho a podryhý mi poslali to co sem chtěl, akorát mi tam chyběly diody do usměrňovače KY710 a chtěli poslat obálkou ještě 200Kč za poštovný, i když prvních 100Kč sem už platil a druhých 100Kč sem platit neměl, jelikož to byla jejich chyba. Na mejly už neodpovídali. Je to obchod denkl.cz a víc si tam už nekoupim. No a když sem měl tranzistory doma, pomalu sem začal dělat plošák, ale jelikož mi to v eaglu ještě moc nejde a s koncovejma tranzistorama mi to nějak nešlo, tak mi známej řekl at je dam na kabely... No výsledek vidíte sami, musim udělat lepší tišťák, koncový trandy budou už taky na tišťáku a udělam tam pár změn, třeba na vstupu dolní a horní propust, paraelně ke kondenzátoru C3 dát 100n kondík a k R9 dát 33p kondík, na výstup boucherot 4,8ohm/2W a 100n/250V svitek. místo R6 dát trimr a do série s odporem R3 dát taky trimr. Ještě místo T9 dát nějakej jinej třeba BD139 a připevnit ho na chladič společně s koncákama. A ty budící trandy T4 a T6 mam dát taky na společnej chladič?

Co se ale týče toho Denkla mě se to tam stalo 2X smile !!! Takže je to divné! nicméně ke zboží nemám výhrady a navíc je Denkl docela ještě levný!

Hele kdy se ti to stalo? Neobjednával si nějaké KU612, KD607 a nějaké Pětikolíkové konektory?

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Já se jen zeptám na pár věcí: nebylo by lepší dát do diferáku KC811? asi zbytečné co smile a C4 by jsem umístil až za C1. tedy jsetli dotohu můžu kecat! Přece jenom odborník nejsem smile Ješte jedna věc! nemá nahodou pouzdro TO39 v eaglu jinak zapojené vývody?

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

No to sem přesně kupoval, nějaký KD607,KU612,KY710 trandy typu KC507 pětikoliky apod. To že eagle má jinak zapojený vývody nevim, dělal sem si ty tranzistory sám.  Ten C4 bych dal taky až za C1, já to na tom starym tišťáku taklhe mam.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Haha tak to jsem přesně dostal domu! A ty zřejmě mojí objednávku smile

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

jojo, ty si tam měl taky nějaký KDčka ne?

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Panove, na Denkla nesahejte, je to mozna nejpoctivejsi smejdak v Cesku. A to co ma na sklade jinde nenajdete.

Jinak kdyz se tak serete s tim offsetem -- zkuste tohle: http://quercus.kin.tul.cz/~emmaster/obrazky/quasit.jpg

Je to vrabelska klasika s modernejsim osazenim a bez termistoru, teplota se snima primo tranzistorem. Do budice muzete dat BD241/242 vybrany na velkou betu, do rozkmitu treba MJ15031 (je cca 10x rychlejsi). Kriticky je hlavne Uce0 tech diferencnich paru, za normalni situace jsou OK, ale pri poruse muzou razdva shoret. Ma to sice nectnosli kvazikomplementaru (nesym. limitace atd), ale zato to dokaze krmit i 2 ohmy. Koncaky pokud mozno original, V ZADNEM PRIPADE 3055 -- maji moc male zesileni pri vetsi zatezi a staci malo a shori i s budicema. Az budete navrhovat desku, nezapomente na spravny zemneni -- pokud mozno stredem desky tlustou stopou.

(upravil patt 29. 12. 2008 13:31)

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

offset už mam v pohodě,  a ty 2N3055 sou srašný srajdy. Jinak sem dělal na tom zesu zátěžovej test ani sem o něm nevěděl, půl dne sem poslouchal písničky a nějak sem se nevšiml že mam připojenou umělou zátěž a ještě 4 ohmovou bedu, takže sem vesele jel na 2 ohmu a nijak extra se to nehřálo, v pohodě to hrálo smile

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Dobre osazenej zesilovac snese i zkrat, pac driv shorej pojistky nez trandy

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Jo ja tam měl nějaky KY719,KD617... a pak me poslali to správný a jako omluvu me poslali 5ks KD607 smile

Příspěvky [21 až 40 z 55]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£