Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » zeronico (Visaton W170S a SC10N)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

  • Určení: 2pásmové sloupové reprosoustavy

  • Datum realizace: Srpen 2007

  • Orientační cena: 8000Kč

  • Technická data: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 21x95x33cm, Objem 40l, Příkon 60W, Citlivost 84dB, Frekvenční rozsah 30-20000Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex Ø70x145mm (36Hz), MDF 22mm

  • Autor: zeronico

Úvod
K stavbě vlastních reprobeden mě zaprvé donutil fakt, že sehnat dobře hrající pixlu za přijatelný peníz je skoro nemožné. A za druhé potřeba, aby to hrálo jak potřebuji já a taky, že mě to baví.

Ozvučnice, reproduktory, výhybka
Stěny ozvučnice jsou vyrobeny z MDF síly 22mm. Spoje jsou lepené na úhel 45° a křížově kolíkované. Uvnitř ozvučnice jsou dva rámy, které zamezují rezonanci stěn. Spodní víko je ze silnějšího materiálu a to MDF 44mm. Lze odšroubovat. Povrchová úprava je provedena lepením dýhy kořenice mahagonu a následným lakováním lodním lakem.

Jako měniče jsem použil německé Visaton, jejichž zvuk mi nejlépe vyhovuje. Výšková textilní kalota SC10N a středobasový W170S s lakovanou papírovou membránou. Výhybka je nastavena na dělící kmitočet 2000Hz, zapojení bi-wiring.

Zvuk
Jednou větou: Nízké kmitočty měkké s dobrou dynamikou, středy a výšky prokreslené a detailní. Moje naprostá spokojenost.

http://s19.postimg.cc/b67lbh6nj/S7300815s.jpg http://s19.postimg.cc/68u0qd4of/S7300850s.jpg http://s19.postimg.cc/l62hrdhwv/S7300851s.jpg

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

pani nam tady koukam pribilo par projektu smile jestli tondo chces, hod sem i ty dva co sem zlehka predstavil v Reprosoustavach. sesmolim ti k tomu par radku a dodam casem i lepsi fotky. jinak abych nebyl offtopic, u tohohle projektu se mi moc libi povrchova uprava.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

určite to bude hrat dobre podobný projekt som pocul len tam bol kus lacnejší výškac a o dost horšia povrchovka,chválim smile

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Pěkné! Povrchovka není můj vkus, ale líbí se mi ten podstavec.
Dal bych menší objem ozvučnice. Na 6,5" reprák je 40 litrů dost.

Web

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Paráda:spodek bude dost dobrý.

(upravil 7tech 24. 12. 2008 13:50)

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

On ten basák je spíš do uzavřenky, takže se velkým objemem trochu srazí hrb. GD potom pěkně letí nahoru. Není dělička pro ten výškáč moc vysoko?
Edit: Sorry, nízko. smile

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Povrchová úprava sa mi páči. Ja som špekuloval použiť korok hr. 1mm a vpredu 5-6mm /čím by sa meniče zapustili/. bedne 1 za stavbu, meniče nepoznám no pri 2 pásmovkách by som uprednostnil asi D Appolito
.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Výhybku máš okopírovanou od slováků? Slyšel jsi DT 94? Zajímá mě rozdíl ve zvuku oproti SC 10N.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Vyhýbka není okopírovaná.Má kompenzační RC člen ,což přispívá k detajlnějším středům.SC 10 N oproti DT 94 má výraznější zvukový projev ve vyšší střední a výškové oblasti.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

V tom případě kde jsi sehnal schéma?

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Jestli máš zájem o schéma napiš mi na mail. Dik.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Můj názor: hrát to asi nebude špatně, ale koncepce 6,5 basák + výška v velkém sloupu se mi nelíbí, a povrchovka taky ne.

(upravil Benazi 29. 12. 2008 19:59)

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Právě o tom  to je.6,5 basák taky potřebuje objem.Do kolika litrů bys to chtěl dát. do desíti? To si můžeš pořídit jezevčíka a ne bedny.Už jsem to psal objem je v poho.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

On ten objem, se tady na tomto fóru obecně dává malý z historických důvodů, ze strachu, aby to náhodou neplandalo smile Ale tohle nejsou reproduktory, kde bych se o to bál. Mně se to líbí, povrchovka sice není moje krevní skupina, byť je velmi zajímavá. Narozdíl od mnoha jiných projektů zde, je to velmi precizně zpracované, viz. popis: "MDF síly 22mm, lepené na úhel 45° a křížově kolíkované, uvnitř ozvučnice jsou dva rámy...", zapuštěné měniče, tohle udělá se zvukem opravdu hodně, konstruktér má u mně 1* za to, že nepoužil ke zpevnění a spojům šrouby !!! Takhle má vypadat dobrá a kvalitní bedna.

Re: zeronico (Visaton W170S a SC10N)

On totiž ten objem měl být původně 33 litrů.Ale nějak mi ujela ruka při výpočtu.Ale dobře, že tak.Hraje to opravdu pěkně odspodu. A ten dělící kmitočet není nízko.SC 10 N je docela kvalitní levná kalota,která vydrží obdivuhodně dost nízký kmitočet. Díky za všechny pozitivní i negativní ohlasy.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » zeronico (Visaton W170S a SC10N)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£