Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Dispre 1

Našiel som na internete schému tohto dobrého predzosilňovača. Boli ku tomu aj DPS ktoré sa mi moc nepáčili, trošku "neupratané" (neboli priamo od autora) Keďže si ho chcem skúsiť postaviť, navrhol som vlastnú DPS. Takže by som poprosil kritiku kde čo ako zlepšiť. smile
schéma http://www.obrazok.eu/files/l00f2hrtl0lpmssn2djc_thumb.jpg
DPS        http://www.obrazok.eu/files/4cgw57fqqs4sgp9jja2c_thumb.jpg
Taktiež sa chcem opýtať či by bolo vhodné ku tomu postaviť aj ochranu proti JS napätiu?Bolo by to vhodné aj ako sluchátkač ?
ďakujem.

(upravil thool 15. 12. 2008 0:35)

Re: Dispre 1

Jako sluchatkac to klidne pouzij, ale kapacitu 3u3 nahrad tak 500u...

Web

Re: Dispre 1

fuj, Dispre lol  Ta DPS vypadá pěkně, ale ten kond fakt nee... Co takhle ten kond vyhodit a nahradit DC servem?

Re: Dispre 1

Běžte s tím do řiti smile

Web

Re: Dispre 1

Je mi to jasny, nemohl sis pomoct smile

Web

Re: Dispre 1

jako vypadá to hezky, ale řekl bych, že tím právě sinclair pomohl nejen sobě, ale i jiným k rozhodnutí, zda stavět big_smile

Re: Dispre 1

No ja si to postavim tak ze zvedavosti, vsak to nic nestoji.. ostatne v supliku je mista dost.

Web

Re: Dispre 1

heh big_smile mne sa to tiež páči, lebo je to prakticky zadarmo. Čo je v tom vyslovene na píču? dúfam že odpoveď bude "všetko" big_smile

Re: Dispre 1

Kdesi bylo psano o nesmyslnem prevadeni impedance tam a zpet.. no, postavme to a presvecme se o tom na vlastni usi. smile

Web

Re: Dispre 1

Mno.. vypadá to zajímavě. Ale příjde mi to trochu jak s kolečkem pro vajíčko.

A neslušela by tomu malá zsv?

Web

Re: Dispre 1

BobiseK: proč to řešíš tady a nezeptáš se přímo autora? PMA na slovanetu...

(upravil thool 15. 12. 2008 20:42)

Re: Dispre 1

hranatybraska napsal:

Mno.. vypadá to zajímavě. Ale příjde mi to trochu jak s kolečkem pro vajíčko.

A neslušela by tomu malá zsv?

Cilem tohodle celyho bylo udelat preamp bez NFB...

Jinak je o tom dosti rozsahla diskuze na slovanetu.

Web

(upravil sinclair 15. 12. 2008 21:02)

Re: Dispre 1

Na vstupech vidím pověšený odpory 10k. Znamená to, že ten desetikilovej potenciometr na vstupu bude mít zatíženej běžec zase deseti kilama? Běžte s tím proboha do prdele...ale vážně.

Web

Re: Dispre 1

sinclair
Ak to bude lineárny potenciometer (čo pravdepodobne je), tak to zase nie je taký problém. Tie problémy sú inde.

Re: Dispre 1

neviem čim to je ale su tu odlišne názory ako na slovanete. Ja osobne neviem podľa zapojenia odhadnúť ako to bude hrať, takže to musím len postaviť a uvidím. Neviem no, nemáte niekto konkrétne nápady na úpravy? nemyslím zmeniť celú koncepciu zapojenia ale len upraviť nejakú hodnotu,pridať niečo,ubrať alebo tak smile

(upravil sinclair 15. 12. 2008 22:19)

Re: Dispre 1

Láďo, ale vždyť normální běloši používají k regulaci hlasitosti logaritmický potenciometr. Lineární jsem používal jen tehdy, když fakt nebylo na výběr z katastrofických souběhů logaritmických poťáků, tak se lineár prostě na běžci přetížil a vypadalo to dost podobně, ale se značně lepším souběhem hlavně na začátku dráhy.Takhle je to ani ryba, ani rak - pokud tam dá někdo logaritmický, bude to blbě a pokud lineární, tak je 10k jako zátěž běžce zase málo. Tož si potom vyber...:-(
Já jsem celou tu rozsáhlou diskusi na Slovanetu nesledoval, Láďa ano, tak Ti k tomu možná napíše něco víc.

Web

(upravil Frank 15. 12. 2008 22:23)

Re: Dispre 1

No, ať je to udělaný jak chce, hraje to blbě, hůř jak operáky, na který se tak plive lol

Re: Dispre 1

Mě z vás jebne - proč uvažujete o stavbě jedničky, když je k mání dvojka, která je výrazně lepší ? mad

Re: Dispre 1

Leoši a co je na tom tak blbě ? holt ten logaritmickej průběh bude trochu logaritmější smile
Oni ty poťáky mají ten průběh stejně hodně od oka.

Re: Dispre 1

Pokud vim, tak Dispre 2 autor neuvolnil.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£